Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-p-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 176
Od: 20 lis 2011, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

Nie wiem czy źle szukałam ale nie znalazłam nigdzie informacji na temat : gdzie kupić dobre nasiona warzyw , dobre czyli tzw.ekologiczne.
11krzych

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

pietruncia pisze:Nie wiem czy źle szukałam ale nie znalazłam nigdzie informacji na temat : gdzie kupić dobre nasiona warzyw , dobre czyli tzw.ekologiczne.
Nie za bardzo kumam o co Ci chodzi, ale domyślam się, że masz na myśli nasiona nie zaprawiane chemią. Można kupić wszędzie, po prostu czytaj opisy na paczkach.
Kasencja

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

A może o to? Taki opis znalazłam przy np. Carbonie ;:218 :

"Nasiona organiczne - uzyskane z roślin prowadzonych bez użycia chemii w sposób tradycyjny."
Awatar użytkownika
benia_4
50p
50p
Posty: 54
Od: 10 lis 2011, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

Spotkałam nasiona pomidorów oznaczone jako eko firmy Vilmorin. Było kilka odmian, mnie zainteresowała san marzano 2. :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Damroka
100p
100p
Posty: 197
Od: 28 cze 2009, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

Na stronie sklepu internetowego PlantiCo jest dział "nasiona ekologiczne". W tym dziale, np. przy bazylii, znajduje się taki opis: "Nasiona ekologiczne wyprodukowane w oparciu o naturalne metody uprawy bez użycia chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych. Hodowla odmian i cała produkcja nasienna prowadzona jest z wykorzystaniem tradycyjnych metod rozmnażania zgodnie z rozporządzeniem Rady Unii Europejskiej (WE) nr 834/2007 i potwierdzona certyfikatem."
Pozdrawiam serdecznie,
Iwona
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

Eko nie zawsze = lepsze.
A o ekologiczności uzyskanej rośliny nie świadczy to z jakiego nasiona pochodzi tylko od tego w jakich warunkach rosło.
Nasionko to (całkowicie ogólnie) DNA które jest odpowiedzialne za to co wyrośnie i odrobinki substancji odżywczej pochodzącej od rośliny matecznej- na start, na kilka pierwszych dni życia. Czyli tak, w nasionku (powiedzmy pomidora) jest kilka atomów które znalazły się tam gdy było ono jeszcze w roślinie matecznej, po zasianiu zostały one wykorzystane na zbudowanie kiełka a reszta z czego powstaje roślina to już to co roślina wchłonie z ziemi i powietrza.
x-p-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 176
Od: 20 lis 2011, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

Pytając o ekologiczne najogólniej miałam na myśli takie z jak najlepszym "materiałem genetycznym" oraz bez zaprawiania chemią.
Dziękuję za wszystkie informacje.
Pytam ponieważ sama będę obsiewać swoje grządki na wiosnę i chcę uprawiać bez chemii a zwłaszcza bez chemii już na nasionach.Ponadto człowiek zajmujący się od lat profesionalnie uprawą roślin nazwijmy to czystych (ekologicznych) zapytany o radę w tej sprawie powiedział ,że jest problem w tej materii.Brak dostawców "zaufanych nasion".Jakiś stary dostawca przestał produkować a nowych brak.
Stąd moje naiwne z pozoru pytanie.Ja jestem nowicjuszem ale wspomniany eko-uprawiacz chyba wie co mówi.
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

Ja tez jestem nowicjuszem, ale absurdalne wydaje się określanie nasion - ekologiczne - . Rozumiem, że chodzi o zaprawy, ale to jakiś paradoks chyba :shock: przecież nie ma nasion sztucznych! Drażni mnie taka nowomowa ;:65
Cóż,życie...
Monika
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

A gdzie można kupić nasz polski czosnek ?
Ten dostępny w supermarketach, niby ekologiczny, nie jest zbyt ostry jak na nasz przystało, no i podejrzanie duży.
Przed laty robiłam nalewkę leczniczą dla mojej babci i pamiętam ból dłoni. po prostu skórę mi zżarło.
Pozdrawiam. Gosia
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

Mnie też wydaje się to przesadzone. Przecież to nie soja czy kukurydza do upraw wielkotowarowych.

Nie wiem jak na chwilę obecną wygląda kontraktacja plantatorów uprawiających rośliny na nasiona.
Kiedyś to był całkiem niezły zarobek, no ale i GMO nie było.
W każdym razie nasze nasiona były zawsze dobrej, a nawet bardzo dobrej jakości.
Mam na myśli taką konkretną dawną firmę ogólnopolską, która do dziś istnieje trochę w innej strukturze.
A gdzie można kupić nasz polski czosnek ?
chyba najprościej na targu, ale np firma Polan sprzedaje w swoich sklepach polski czosnek do nasadzeń
Przed laty robiłam nalewkę leczniczą dla mojej babci i pamiętam ból dłoni. po prostu skórę mi zżarło
może to wina spirytusu, a nie czosnku :?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

aleks pisze:Ja też jestem nowicjuszem, ale absurdalne wydaje się określanie nasion - ekologiczne - . Rozumiem, że chodzi o zaprawy, ale to jakiś paradoks chyba :shock: przecież nie ma nasion sztucznych! Drażni mnie taka nowomowa ;:65
Nasiona sztuczne,to dopiero sztuka.Są to pączki roślin,żywe,w odpowiedniej otoczce,umożliwiającej życie i wzrost.A nasiona ekologiczne,to jakiś wynalazek dla osób,które chcą zapłacić drożej,za to co tanie.Jaka może być różnica w nasionach,jeśli roślina w ub.roku była opryskana przeciw szkodnikom czy chorobom,a druga nie była?Najwyżej taka,że z nieopryskanej,
nie zbierze się nasion.
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

jokaer pisze:.
Przed laty robiłam nalewkę leczniczą dla mojej babci i pamiętam ból dłoni. po prostu skórę mi zżarło
może to wina spirytusu, a nie czosnku :?
Nie to wina czosnku, bo nie było wyciskarek i ja ten czosnek musiałam posiekać 'ręcamy' :D , a spirytusu w ogóle nie dotykałam.
Pozdrawiam. Gosia
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Nasiona warzyw,gdzie kupić ekologiczne?

Post »

Widocznie masz wrażliwą skórę, i myślę, że to był właśnie dobry czosnek :D ;
a u osób z wrażliwym żołądkiem to już trzeba uważać z zażywaniem
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”