Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Kasencja

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Ja :) .

Chociaż raz mogę ja być trochę złośliwa ;:oj i napiszę:

Proszę przeczytać ten wątek, tam jest napisane wszystko, czego można się dowiedzieć o pieczarkach: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... =pieczarki :D
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Qrcze to 79 stron, "niestety" nie jestem na bezrobociu i nie mam za dużo wolnego czasu, zanim zdążę przeczytać ten wątek to jeśli te muchy są groźne będę miał d..a a nie pieczarki ;:145

Dzisiaj zebrałem i pożarłem (podsmażone na maśle ;:138 :) mniam... ) swoje pierwsze 0,5 kg pieczarek i jak na razie nie miały dziurek ani innych niepokojących znamion...
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

No i przeszukałem wątek przy pomocy wyszukiwarki, frazy: muchy, muszki itd.

I niestety nadal nie wiem co to za muchy, czy są groźne i jeśli tak to jak je wytępić... ;:131
Pozdrawiam,
Tomek
jagoda30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 cze 2012, o 11:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Kasencja nie jesteś złośliwa,ja też wcześniej przeszukałam ten wątek.Nam (mi będę pisać za siebie) chodzi o wytłumaczenie na chłopski rozum, co można z tymi robalami i muszkami zrobić.Ja wytrułam już nawet muchozolem,owszem muszki przestały latać ale robaki pojawiają się nawet w malutkich pieczareczkach.Czy jest za wilgotno w powietrzu?Czy one są w podłożu i kostka jest do wywalenia? :( Bo jak mam kupić oprysk za 50-60zł to taniej wyjdzie kupić nową kostkę, pytanie czy mi w nowej się nie zalęgną?
jagoda30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 cze 2012, o 11:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

massur,na str 17-18 jest o opryskach, ale wszystko stosuje się po nałożeniu okrywy więc u mnie musztarda po obiedzie, a do tego jak ktoś ma jedną kostkę to środek za 80zł to duży wydatek i d.. wołowa.......
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Zebrałem kolejne 2 kg i wszystkie były zdrowe. ;:138 Niemniej jednak te muszki mnie martwią, nie ma żadnego "domowego" sposobu na nie?
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
markopolo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 kwie 2009, o 23:25

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Kupiłem trzy kartony grzybni tz faza trzecia.Wyszło sporo malutkich pieczarek ,problem w tym że dalej nie rosną a czekam od 10 Lipca.Pytanie w czym tkwi problem dlaczego tyle czasu nic się nie dzieje ?.
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Możesz sprecyzowac?
1. Wyszły 10 lipca, zebrałeś i nie ma kolejnych?
2. Wyszły 10 lipca i są maleńkie, nie chcą rosnąc?
Może wstaw zdjęcie to coś spróbujemy zaradzic.
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
Awatar użytkownika
petro90
50p
50p
Posty: 71
Od: 9 wrz 2012, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Witam wszystkich miłośników domowej uprawy pieczarki . Mam nadzieje że ten temat nie umarł ponieważ jest on skarbnicą wiedzy dla każdego początkującego w tej dziedzinie . Osobiście mam problem a mianowicie, niestety nie posiadam torfu o podanym (radzonym) przez was pH czyli 7,2/7.5 .. i tu moje zapytanie : czy można do takiej uprawy użyć torfu o innym pH ? np: 6.0/6.5 .. byłbym wdzięczny za rady .
Awatar użytkownika
petro90
50p
50p
Posty: 71
Od: 9 wrz 2012, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Witam ponownie , wcześniejszy problem rozwiązałem , jednak teraz mam takie oto pytanie i mam nadzieje że ktoś mi poradzi w tej kwestii : otóż na położony torf by utrzymać wymaganą wilgotność oraz wyeliminować muszki postanowiłem nałożyć "pierzynkę ogrodniczą" (identyczną z tą nakładaną na rośliny podczas wzrostu) , i tu moje zapytanie , czy ten pomysł jest dobry , czy nie zaszkodzi to pieczarkom ?? . Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Przypuszczam, że chodzi o agrowłókninę, te muszki jedynie chemicznie możesz zlikwidować. Jest to poważny problem i dlatego w produkcji towarowej wlewa do okrywy np. dimilin i ma się spokój do końca uprawy. Są też środki ekologiczne, ale to wszystko kosztuje i w amatorskiej uprawie często grzybki są robaczywe, bo osłonę z okrywy trzeba zdjąć, jak zaczną owocniki rosnąć.
Awatar użytkownika
petro90
50p
50p
Posty: 71
Od: 9 wrz 2012, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Wielkie dzięki za odpowiedz , niestety nie doprecyzowałem pytania , chodziło mi oto czy ta agrowłóknina jak ją nazwałeś może przykrywać uprawę ?? ,a może jest to zabieg zbędny ?? chodzi mi tu o zachowanie wilgotności podczas przerostu grzybni przez okrywę torfową .
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - uprawa amatorska cz.2

Post »

Powinieneś mieć tą agrowłókninę zawsze wilgotną, ale tak zraszać, aby nie przelać grzybni, dawniej zakrywano papierem, bo nie było włókniny .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”