Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 370
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Do Erazma!Mam paprykę w szklarni i w tym roku bardzo dobrze rośnie,jast duża i na razie zdrowa.Co do podlewania
to zgodnie z radą osoby,która pracowała przy papryce podlewam tak,żeby cały czas miała mokro nieraz dwa razy dziennie.Trudno powiedzieć ile jednorazowo ale ze dwa,trzy litry wyjdzie.Tyle,że nie leję bezpośrednio pod krzaczek a między krzakami.Podobno papryka nie lubi przesuszania.
pozdrawiam Alicja ;:12
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja wczoraj podlałem pod każdy krzak po dwa litry wody. Następne podlanie planuję w zależności od pogody za 2 - 3 dni. Do wody dodałem płynnego fructusu (jak podają "...jest nawozem płynnym o unikalnej kompozycji makro i mikroskładników niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin...". Dziś rano stwierdziłem, że przy paprykach, których liście były przywiędnięte nastąpiła znaczna poprawa. Już jest wszytko ok. Wskazuje to iż stosowane dawki wody po 0,5 do 1 litra dziennie były za małe.
karool pisze:...podlewam tak,żeby cały czas miała mokro nieraz dwa razy dziennie.Trudno powiedzieć ile jednorazowo ale ze dwa,trzy litry wyjdzie...
Czy to nie za dużo? 2 - 3 litry dziennie... Czy wytrzymają takie zalewanie korzenie?
Możesz dać zdjęcia papryki Alicjo. :D
Pozdrawiam Andrzej.
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Post »

A to moja papryczka Trapez

Obrazek
Pozdrawiam Jarek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ładna papryka Marku. A jak ją podlewasz - co ile dni i jaką ilością wody. :D
Pozdrawiam Andrzej.
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Post »

Przy każdej roślinie wkopaną mam butelkę dwu litrową do ziemi. Wystaje z niej 1/4. Wodę leję co drugi dzień, zdarza się, że co trzeci.
Pozdrawiam Jarek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Na razie zerwałem 12 dojrzałych papryk. Wyglądają tak :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Podlewam je obecnie co 3 dni po 2 litry wody pod każdą roślinę.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 370
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Do Erazma! Chętnie dałabym zdjęcia mojej papryki ale muszę się nauczyć wklejać.Tymczasem uwierz mi na słowo ,że moja jest tak samo urodziwa jak Twoja na zdjęciach i też już kilka zebrałam zielonej i pomarańczowej.Moje mają jakby więcej liści spod których nie wyglądają tak ładnie.
Wrócę jeszcze do podlewania.Otóż mój sąsiad na giełdzie dokąd wozi ogórki i pomidory rozmawiał z plantatorami papryki w tunelach i usłyszał ,że zalewają paprykę do stanu ciągłego błota pod nią.Widać jest kilka szkół podlewania.Może też zależy jakie podłoże bo u mnie szybko ziemia wysycha i bez wody natychmiast robi się sucha skorupa.
-pozdrawiam Alicja ;:138 to dla Ciebie no i papryczki
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A ile Alicjo wlewasz wody pod każdą paprykę dziennie?
Ja boję się podlewać je codziennie by nie zgniły korzenie. I tak przy niektórych paprykach liście zaczęły mi więdnąć. Pisze o tym http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=16

Ps. Jak wstawiać zdjęcia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2844
Pozdrawiam Andrzej.
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Post »

A to moja ulubiona papryczka(Zorza). Ma ona tylko jeden mankament, jest wczesna i szybko się kończy.
Obrazek
Pozdrawiam Jarek
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

Witam owoce swojej papryki już wszystkie zerwałem mam pytanie ona zaczeła znowu kwitnąć i zawiązywać owoce czy te papryczki zdążą urosnąć do pierwszych mrozów?
Lukasz uki94
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 405
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Post »

Jesteście Super!

To kopalnia wiedzy!
barchanex
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 maja 2009, o 16:32
Lokalizacja: tarczek

Pytanko o paprykę

Post »

w tym roku po raz pierwszy zasadziła paprykę czerwoną , po wysadzeniu jej do tunelu zaczęła żółknąć i zasychać. Czy może ktoś wie dlaczego tak się stało i co mogę zrobić by ja jeszcze uratować??? z góry dziękuję za podpowiedzi!!!! Buziaczki
Awatar użytkownika
ruda147
50p
50p
Posty: 95
Od: 19 lut 2010, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Papryka pod folię - czy juz można?

Post »

witam chcialabym sie dowiedziec czy można juz wysadzać paprykę w namiocie foliowym nieogrzewanym czy jest jeszcze stanowczo za wcześnie,prosze o porady:)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów :D :D :D :D :D :D :D :D :D ;:7 ;:7 ;:65 ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”