Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Ja w tym roku mam papryki odmiany Marta (żółta) i Jolanta (czerwona). Większość papryk jest jeszcze w domu, ale lada dzień mam zamiar je wysadzić do gruntu.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Moja papryka w tunelu jest podlewana codziennie odstaną wodą w ilości 200 ml pod każda roślinkę w godzinach popołudniowych.
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

A to moje papryki w szklarni no i tak jak wcześniej napisałam Waga jest o wiele większa i ładniejsza niż Cayenne czy Elf Zielonki, ale domyślam się że to przez inne warunki uprawy.

Cayenne:
Obrazek

Waga:

Obrazek

Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

U mnie papryka ma już pierwsze kwiaty, które oczywiście obrywam. :lol:
Jak często podlewacie paprykę w tunelu. Ja codziennie po 200 ml.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

No moja już też ma kwiaty rozwinięte, tylko nie wiem które mam oberwać bo ona ma dużo kwiatków. Jeden na wierzchołku a resztę na rozwidleniach. Rozkrzewia się. A podlewam codziennie wieczorem około 200 - 500ml na krzaczek. Popadało troszkę ostatnio to mam całą wannę deszczówki do podlewania papryki i pomidorków.
A mam jedno pytanko odnośnie wietrzenia nocnego, czy ktoś już zostawia otwartą szklarnię lub tunel na noc? bo ja z rana dopiero otwieram, bo boję się że mi papryka zmarznie jeszcze.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Do oberwania ten na wierzchołku - rozwidleniu gałązek.
tadeusz48 pisze:Papryka jak rośnie to tworzy pierwszy kwiat w rozwidleniu dwóch, trzech gałązek które wyrastają z pieńka głównego. Na tych gałązkach rozwijają się kwiaty i dalej się rozgałęziają tworząc całą koronę krzaka papryki. Ten pierwszy kwiat ( w rozwidleniu), może być dwa, usuwa się gdyż roślina przy tworzeniu gałązek zatrzymuje się w rozwoju, a swoją energię kieruje na wytworzenie z tego pierwszego kwiatu owocu papryki. Gdy go usuniemy i na krzaczku nie będzie tego jednego czy dwóch kwiatów, roślina zacznie się rozkrzewiać i tworzyć gałązki na których pojawią się kwiaty( jednocześnie na kilku gałązkach). W ten sposób roślina będzie zasilać jednocześnie kilka kwiatów a nie jeden. Ja to praktykuję i potwierdzam że owoce papryki pojawiają się(dojrzałe) kilka dni później. lecz nie jeden owoc a kilka jednocześnie. ...
Pozdrawiam Andrzej.
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Witam obrywania pierwszych kwiatów dokonujemy na papryce czy na pomidorach też ??
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Odpowiedź masz w poście wyżej. Tylko przy papryce. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

Witam czy przy papryce obrywać już pączki czy rozkwitnięte kwiaty jutro postaram się dać fotki mojej papryki.
Lukasz uki94
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

uki94 pisze:Witam czy przy papryce obrywać już pączki czy rozkwitnięte kwiaty jutro postaram się dać fotki mojej papryki.


A niby po co masz obrywać pączki kwiatowe, czy kwiaty, nie potrzeba Ci owoców? Jeżeli chodzi Ci o usuwanie kwiatów na poziomie pierwszego rozwidlenia to dostałeś już odpowiedź. Tadeusz.
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

Czyli mam żadnych kwiatów nie obrywać?
Lukasz uki94
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Przeczytaj uważnie mój post z 26 Maj 2008, 11:11
Pozdrawiam Andrzej.
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

Czyli obrywamy tylko te kwiaty które wychodzą później z tych gałązek a te które kwitną na górze papryki nie
Lukasz uki94
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”