Ogórek gruntowy - termin wysiewu,rozsada,uprawa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
wojtek 1984
50p
50p
Posty: 71
Od: 3 cze 2014, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

elaos pisze:Ja i tak się szykuję ze wszystkim po 20 maja, nie będę się spieszyć. A długo ma być ta fala zimna? Bo może trzeba wszystko przesunąć na początek czerwca :shock:
Nie śpiesz się, ja w planach miałem wysadzać 22.05 ale to tylko plany. Jeśli aura pozwoli wysadzę jak będzie kicha poczekam.
wojtek 1984
50p
50p
Posty: 71
Od: 3 cze 2014, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

poprostumateo pisze:Prognozy pogody nie potrafią przepowiedzieć na 2 dni do przodu, a wy wierzycie w to co bedzie za tydzień?
Hehe :) jasne że pogoda dłuższa niż 12 h nie wchodzi w grę, bo to się tak diametralnie zmienia, że nie ma się co tym sugerować, ale z pewnych modeli można wyczytać możliwe 2-dniowe przymrozki np. Jedno jest pewne nie posadzę rozsady w tak niską temperaturę i zimną ziemię.
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

hej. czy jest możliwa uprawa ogórków na pryzmie świeżego obornika końskiego ? np zrobić w pryźmie dziury i nasypać trochę ziemi , na to włóknina, i w te dziury z ziemią ogórki ?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

Jeśli nawet by urosły, to będą nie jadalne, ze względu na bardzo wysoki poziom azotanów.
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

Nie urosną nawet.
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

Aguss85 pisze:U mnie były jedne obok drugich, ale ziemia przesychała w moment pod tymi przy siatce. A ogórki na płasko zacieniały sobie ziemię i tak nie mdlały. Mieliśmy stelaż na 1,5 metra, ogórki ledwo na nim doszły do metra, takie chuchra. Sąsiedztwo miały dobre, nawożenie takie samo, różnica była tylko w sposobie uprawy i u mnie prowadzenie ich pionowo nie zdaje egzaminu. Rozebraliśmy konstrukcję po sezonie i zostaję przy metodzie tradycyjnej :wink: Ale będę kibicować Waszym uprawom pionowym, jak u Was to się udaje to super ;:108
Agnieszko, a czy w tej uprawie pionowej stosowałaś te zasady obrywania kwiatków i wilków? Bo ja w tamtym roku miałam z pionowymi podobnie jak Ty, ale teraz dopiero doczytałam, że trzeba tak robić.
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

Ja natomiast bardzo sobie chwalę uprawę pionową w gruncie. Mają zaciszne miejsce gdzie słońce operuje tylko do południa,potem półcień i cień po południu, ziemia gliniasta w 100% w cieniu przez cały czas przez co jest wilgotna. Kiedyś co roku siałam w innym miejscu aby znaleźć optymalne miejsce i stwierdziłam że , takie wilgotny cienisty mikroklimat im bardziej odpowiada. Jak były uprawiane na leżąco to więcej miałam problemu ze ślimakami które się pchały przez betonowy płot :D
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

Problem ze ślimakami to jedno, drugie - padające deszcze ochlapują liście błotem i dłużej trzyma się wilgoć w gąszczu liści, trzecie - o wiele łatwiejsze podlewanie czy podawanie nawozów.
Zbieranie ogórków tez o wiele łatwiejsze, każdego można dostrzec w mig, a w uprawie na płaski, zawsze jakiegoś przeoczyłam i rosły wielkie basetle, które nadawały się tylko dla królików sąsiada.
Ja minusów nie widzę, oprócz tego, ze trzeba stawiać stelaże i przeciągać sznurki.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

Powiedzcie mi moi drodzy co mam z tym uczynić , bo nie wiem, oprócz tego, że wysadzić do doniczki. ;:14
Obrazek
Pozdrawiam, Werka
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

Mam wybiegniętą rozsadę, myślicie że przetrzyma jak ją wysadzę jutro i nakryję dużymi butlami po wodzie? W moim regionie nie ma przymrozków, i w nocy najmniej ma być jakieś 5 stopni a w dzień od 10-18 stopni na rozkładówce godzinowej oczywiście.
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
wojtek 1984
50p
50p
Posty: 71
Od: 3 cze 2014, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

vanilia pisze:Mam wybiegniętą rozsadę, myślicie że przetrzyma jak ją wysadzę jutro i nakryję dużymi butlami po wodzie? W moim regionie nie ma przymrozków, i w nocy najmniej ma być jakieś 5 stopni a w dzień od 10-18 stopni na rozkładówce godzinowej oczywiście.
Wysadz po pierwsze liście, nakryj butlami dadzą radę. Butle usuń w momencie kiedy liście się rozrosną, ale żeby nie dotykały ścian butelki.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

werutka pisze:Powiedzcie mi moi drodzy co mam z tym uczynić , bo nie wiem, oprócz tego, że wysadzić do doniczki. ;:14
Obrazek
Jak miałem takie ogóry to przez parę dni hartowałem na dworze a potem przeniosłem pod folię a na noc okryłem dobrze włókniną. Do tej pory rosną :D
Pozdrawiam Krzysiek
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogórek gruntowy - uprawa z rozsady.

Post »

Krzysiu, ale to są typowe do donic i nie wiem czy im dawać sznurki , patyki, co z pączkami zrobić itp? ;:124 ;:131
Pozdrawiam, Werka
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”