jak opatrzyć ranę na drzewku

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

jak opatrzyć ranę na drzewku

Post »

Witajcie!
temat raczej ogólny, u mnie tyczy się orzecha, który ma taką oto ranę:

Obrazek

Obrazek

chcę się upewnić w postępowaniu: mam zamiar wyciąć tą ranę, ale trochę nie wiem jak głęboko, potem zasmarować maścią ogrodniczą lub emulsja + Miedzian 1:1.
Proszę, poradźcie czy dobrze myślę?
pozdrawiam
Iwona
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: jak opatrzyć ranę na drzewku

Post »

Ja myślę żeby nic nie odcinać ponieważ drzewko mogłoby zeschnąć lub się ułamać w tym miejscu przy większym wietrze, myślę że wystarczy tylko posmarować maścią ogrodniczą lub emulsją + miedzian.
skierwies
100p
100p
Posty: 100
Od: 30 maja 2011, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak opatrzyć ranę na drzewku

Post »

leniawka pisze:Witajcie!
temat raczej ogólny, u mnie tyczy się orzecha, który ma taką oto ranę:
chcę się upewnić w postępowaniu: mam zamiar wyciąć tą ranę, ale trochę nie wiem jak głęboko, potem zasmarować maścią ogrodniczą lub emulsja + Miedzian 1:1.
Proszę, poradźcie czy dobrze myślę?
Moim skromnym zdaniem Ogrod12 ma rację. Nic nie wycinać bo i nie ma co. Sądząc ze zdjęcia ranka dosyć stara ale bez zmian chorobowych. Dobrze zabezpieczyć drewno , nawet nie maścią ogrodniczą a tylko emulsja+miedzian. Trzeba malować 2-3 razy (po wyschnięciu poprzedniej warstwy) aby zlikwidować tym samym możliwości zakażenia. Szczególnie dobrze trzeba wetrzeć w połączenie świeżego nalewu z odkrytym drewnem.
Jednakże proporcja emulsja- miedzian 1/1 jest zdecydowanie za mocna, tym bardziej że zrobi się tak gęsty kit że nawet rozsmarować się nie da a co dopiero malować. Proponuję max 10% miedzianu + odrobinę Funabenu. Oczywiście wszystko w emulsji. Najlepsza taka do wymalowań zewnętrznych. Broń Cię Boziu przed jakimiś emulsjami akrylowymi.
W. :wit
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: jak opatrzyć ranę na drzewku

Post »

Witajcie!
Bardzo wam dziękuję za wskazówki, czekam na lepszą pogodę i zrobię mazidło ;:3
pozdrawiam
Iwona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”