Truskawkki cz.2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

majs ;:196
pozdrawiam
Iwona
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Truskawki - cz.2

Post »

leniawka pisze:majs :wit , dziękuję za radę
pytanie jeszcze jedno, czy z takich truskawek jednorocznych, ale w mniejszym stopniu zaatakowanych przez roztocza, jest sens szykować sobie sadzonki, czy lepiej sobie darować?
a zakupy na alle... - szukałam Elkata - tam tylko znalazłam....teraz mogę sobie tylko ;:14

udanych zbiorów :uszy
Ja mam elkata z pewnego zródła jednoroczne
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

majs a jakie srodki na chwasty w truskawkach doradzisz cos?
ehh ta ortografia
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Moje truskawki zakończyły owocowanie.

Kiedy ściąć liście - jak najprędzej czy czekać?
Czym i kiedy opryskać - pojawiała się w tym roku pleśń na owocach.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

ostatnia szansa
Liście obcinamy zaraz po zbiorach, na plechę pryskamy 3X tuż przed i w trakcie kwitnienia. Chemia -Switch, Signum ( nazmiane ), ekologia- kilka postów jest link może coś tam znajdziesz
rianoks
Na agro to trzeba je po prostu powyrywać, pomiędzy agro Reglone lub Basta kilka razy w roku.
brak polskich znaków
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

ale ja muwie na polu:P
bo te co mam na agro to wiem hehe ale cos na pole abym mogł na truskawki pryskac aby im sie nic nie stalo odmiana honey :P na chwasty coś skutecznego
ehh ta ortografia
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Toczyła się kiedyś dyskusja na temat smaku truskawki rosnącej na agrowłókninie. Moje dwa pierwsze nasadzenia były na włókninie, pisałam, ze nie zauważyłam aby były gorsze w smaku - ja po prostu uwielbiam truskawki i wszystkie mi smakują :wink: .
Teraz mogę się już wypowiedzieć z doświadczenia.

W tym roku miałam jeszcze na włókninie truskawki owocujące trzeci raz. W czasie owocowania cały czas lały deszcze i praktycznie wszystkie truskawki popękały i gniły (pleśń pojawiła się sporadycznie, więc nie o tym problemie piszę). Nie wiem jak mogły smakować bo ich nie jadłam - nie dało się, wszystkie zerwane wylądowały w ognisku.

Truskawki owocujące czwarty raz, uwolnione zostały rok temu z włókniny i w tym roku były ogromne - ja nie wiedziałam co tracę, bo nie miałam porównania z posadzonymi bez włókniny. Zebrałam więcej owoców niż z dwuletnich, które dobrze owocowały..

Truskawki owocujące drugi i pierwszy raz, posadzone bez włókniny, też trochę pękały, kilka ognisk pleśni, ale były duże.

Ogólnie zebrałam dużo truskawek, przez deszcze musiałam zrywać mniej dojrzałe (jak czekałam na całkiem czerwone to rozciapywały się w ręku), musiałam przerabiać tego samego dnia, bo nie wytrzymywały do następnego - gniły. Dużo zamroziłam i są fantastyczne do galaretki, pierogów, knedli...

Nigdy więcej włókniny.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Hejo, kiedyś na działce miałem ok 60m2 truskawek z czasem jednak je zlikwidowałem i posiałem trawę. Postanowiłem jednak na nowo przywrócić małe poletko ok 30m2. Wczoraj przekopałem ten trawnik na głębokość szpadla, za jakiś czas rozrzucę też obornik granulowany, jakie jeszcze zabiegi powinienem wykonać przed sierpniowym sadzeniem? i ile mniej więcej sztuk potrzebowałbym na obsadzenie takiej grządki? i po ilu latach truskawki mogą powrócić na to samo miejsce uprawy?
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Szanso, ja za to porównywałam uprawę bez włókniny i na włókninie i korze - jestem zadowolona z tego drugiego rozwiązania. U mnie problemem były chwasty i gnicie owoców leżących na ziemi. Teraz jest dużo lepiej, truskawki pięknie rosną i owocują, owoce są czyste i gniją w dużo mniejszym stopniu. Następne poletko też będzie na włókninie i korze. Myślę, że kora niweluje minusy uprawy na samej włókninie.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Moje truskawki nie gniły dlatego, że dotykały ziemi, pękały i gniły takie wiszące nad ziemią :( . Z powodu włókniny był jakiś problem z gospodarką wodną, te rosnące na gołej ziemi szybciej obsychały. Po deszczu długi czas na włókninie stały kałuże wody! Rosnące na włókninie w ubiegłych latach nie miały takiego problemu - mniej deszczu, były jednak mniejsze od posadzonych bez włókniny.
Na mojej działce włóknina pod truskawki nie sprawdziła się. Pewnie dużo zależy od rodzaju gleby i ukształtowania terenu.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Szansa !
A może to problem włókniny ?
Na kawałku gdzie ją miałem rozłożoną woda przesiąkała do gruntu po kilkunastu minutach.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Przez dwa/trzy sezony truskawki mi gniły,pleśniały, bo w dole je miałem...
Od czasu, jak truskawki na walcach prowadzę---- bez porównania.
Nie to, że namawiam wszystkich na truskawniki... nie mam zgnilizny, nie mam wody w krzakach. Jestem więcej niż zadowolony. Ale to tylko działkowa uprawa, nie przemysłowa.
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Adrian89
Nie powinno sadzić się truskawek po uprawach wieloletnich takich jak np trawnik bez uprzedniego wytrucia wszelkiego rodzaju robactwa ( opuchlaki larwy sprężykowate itp ) które uwielbiają takie miejsca i po posadzeniu truskawek zaczynają na nich żerować.
5 lat- tyle czasu powinno minąć od ostatniego sadzenia.
brak polskich znaków
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”