Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Trochę za dużo pytań na jeden raz.
To tak chaotycznie odpowiem: Główne nawożenie, to obornik kurzy, taki nawet kilkuletni, a że co roku daję duże ilości, to ziemia jest dosyć żyzna.
Nie mam zarejestrowanego gospodarstwa ekologicznego, ale nie stosuję tego czego by mogło być nie dobre dla warzyw i konsumentów. Badając swoje warzywa w laboratorium na zawartość azotanów, znacznie i to kilkakrotnie przewyższają moje warzywa nad warzywami ekologicznymi.
Tunel jest o powierzchni 330m2.
Plon malinówki jest nieco mniejszy niż z pomidorów tradycyjnych, u mnie jest jeszcze nieco mniejszy, ale za to smak i łatwość sprzedaży rekompensuje to.
Dla moich klientów: pierwsze ogórki będę miał na Wielkanoc, a pomidory na dzień dziecka, więc termin wysiewu odpowiednio wcześniej.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Pomidorów w cyklu jesiennym nie sadzę, tylko prowadzę uprawę całoroczną. Przy odpowiednim podawaniu składników pokarmowych wystarcza im to całkowicie na cały sezon uprawowy. Jak dla mnie uprawa jesienna jest zbyt ryzykowna(duża wilgotność powietrza, niskie temperatury, tunel nieogrzewany). ;:185
U mnie plon malinówki jest o wiele mniejszy niż pomidora czerwonego, gdyż jest bardziej oszczędna w plonowaniu. Obornik bydlęcy, stosuje raz na dwa sezony. :wit
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Odnowie ten temat bo widzę tutaj załogę profesjonalnych ogrodników . Konkretnie chodzi o Tomimaru Muchoo Znam tą odmianę z uprawy na wełnie :( a to jest duża różnica niż w gruncie . Chciałem pozyskać kilka sadzonek z pędów z owocujących krzaków właśnie z wełny( nasiona w małych ilościach nie dostępne ). Wiem że ten pomidor ma kaprysy i duże wymagania . Wiem że w szklarni dostaje plam. Jak on zachowuje się w gruncie czy zachowuję dalej królewski smak i czy jest sens w mojej amatorszczyźnie robić . Jeżeli tak to na co zwrócić szczególnie uwagę przy tej odmianie.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Jakiś czas temu pisałam z Ludiwkiem i był bardzo mocno zapracowany przy swoich warzywach :wit
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Kasiu, pomidory w pełni dojrzewania i już za półtora tygodnia zamierzam sadzić nowe pomidory po ogórkach na zbiór jesienny.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Kasiu, miło że czasem tu zaglądasz, chociaż niezbyt Cię pomidory interesują , chyba że kulinarnie.
W tej chwili u mnie likwidacja następnego tunelu i przygotowywanie go do sadzenia pomidorów. Dla ciekawości korzenie Vp-1, wyjątkowo zdrowe jak na tą odmianę i mogłyby nawet wykarmić owoce w uprawie przedłużonej. Obrazek Obrazek
Mikar
100p
100p
Posty: 182
Od: 8 maja 2012, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok.Siedlec

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

A co powoduje tak bujny rozrost korzeni?.
Jerzy
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Przypuszczam, że pomógł Polyversum przy produkcji rozsady, też nieco zużyłem Bio-algenu i innych dodatkowych wspomagaczy na początku sadzenia, jak Astvit i Aminocol.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Ekopon staram się używać wszystko co polecasz i z moich obserwacji wynika,że bio-algeen wpływa na rozrost korzeni,zaś astvit ułatwia przesadzanie,działa jak ukorzeniacz.Nie znam tego aminocol,znalazłam o tej nazwie preparat dla gołębi ?
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

ekopom pisze:Przypuszczam, że pomógł Polyversum przy produkcji rozsady, też nieco zużyłem Bio-algenu i innych dodatkowych wspomagaczy na początku sadzenia, jak Astvit i Aminocol.
A nie myślałeś o uprawie całorocznej na wełnie lub kokosie.?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Mam jeden tunel uprawy pomidorów o przedłużonej uprawie odmianę Vp-2 i obecnie dosyć dobrze jak dla mnie rośnie. Wełna odpada, bo wolę uprawę glebową.
krysia67
200p
200p
Posty: 265
Od: 22 sty 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko Biała /śląskie/

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Ludwiku, przeczytałam cały Twój wątek i napatrzeć się nie mogę na ogrom owoców na krzakach ;:oj .
Tak oblepionych krzaków owocami jak u Ciebie jeszcze nie widziałam ;:215 ;:215 ;:215 .
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować :wink:


pozdrawiam
Krystyna
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Pomidory posadzone, jeszcze kilka kosmetycznych zabiegów i mogą sobie spokojnie rosnąć. Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”