Nowości warzywne i owocowe,nieznane i mało znane

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych - rukiew wodna

Post »

Po raz pierwszy zasiałam w tym roku rukiew wodną.
Doniczka stoi w wodzie nalanej do starej keksówki. Na razie pamiętam, żeby często zmieniać wodę.
Obrazek

Zrobiłam też na zewnątrz bajorko koło rynny i posiałam tam nasionka, mam nadzieję, że nie za wcześnie.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

jutlandia pisze:Czy ktoś z Was miał mitsubę? Czy faktycznie może być w doniczkach? No i nie wiem, kiedy ją wysiać... :roll:
Miałam ją kiedyś, w doniczkach najlepiej na balkonie, w domu się wyciągnie, najlepiej rośnie w gruncie :!:
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Nie bardzo mi wychodzi ta uprawa rukwi. Te w doniczce są niewiele większe niż były gdy je tu pokazywałam, w dodatku dolne listki usychają. Nie wiem, może jednak za dużo tej wody mają? Na dworze nic nie wzeszło jeszcze.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Uprawiał ktoś z was może kolokazję jadalną? Są to bulwy sprzedawane pod nazwą 'włochaty ziemniak'. Wypatrzyłem w Warszawie na jednej z hal targowych, ale może będą jeszcze jakieś w innych miejscach.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Tak, u mojej babci rosły w donicach te rośliny jako kwiaty domowe. Oczywiście bulw nikt nie jadał :D Rosły dorodne, nawet kilka razy dostałam sadzonki. Teraz też bywają w kwiaciarniach.
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

W każdym razie bulwy kolokazji widziałem w Warszawie przy targowisku Hale Banacha. Kupię kilka. Jest tam taki sklep 'Zieleniak'. Poza tym były tam jeszcze bulwy kurkumy. Strasznie drogie bo chyba 80zł kg. Ale bulwy są małe więc do posadzenia może warto kupić. Był tam też topinambur. Topinambur widziałem też w biedronce, więc kto jeszcze nie ma warto się zaopatrzyć.
Co do słodkiego ziemniaka to nie mam cierpliwości do tego, żeby znów kupować bulwy czymś spryskane i marnować miejsce na parapecie. Chyba że gdzieś znajdę takie z kiełkami :)
Justina41
50p
50p
Posty: 76
Od: 29 sty 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Witam wszystkich, chyba trafiłam do dobrego wątku. Kupiłam nasionka orzeszków ziemnych, ale nie wiem jak się za nie zabrać. Czy ktoś z Was może ma doświadczenie z uprawą ?
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

W tym roku mam nasiona kłębianu kątowatego (jicama) oraz japońskiej kapusty tatsoi. Czy ktoś jeszcze będzie uprawiał te warzywa?
sara_wwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 lut 2017, o 23:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Kolokazja to inaczej taro, dasheen, eddo. Chciałam dodać zdjęcia, ale nie wiem jak ;) WŁasnie o ich uprawę pytałam w swoim pierwszym poście... Po internecie próbuję dojść co to za okazy, bo po prostu jak się natknęłam, to kupiłam, a nikt informacji na ich temat mi nie udzielił hehe. Na razie mam spory 'kieł' , mam nadzieje,że coś z tego wyrośnie. Dorodna roślina ma piękne liście. Tyle,że w doniczce za wiele tego nie wyrośnie, a w smaku jest boskie. Ciekawe czy dałoby radę w ogrodzie. Podobno lubi ciepło, dużą wilgotność i raczej bagienne, podmokłe podłoża a takie warunki raczej trudno zapewnić.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Coś słabo szukacie tych informacji w necie, słabiutko. To tylko przykład, wpiszcie sobie sami w google to poczytacie więcej http://www.ogrodkroton.pl/towar.4673.ko ... lenta.html
mawollek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 kwie 2017, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rapini, Stielmus lub Rübstiel ktoś zna i może uprawiał?

Post »

Witam wszystkich,
kupiłem ostatnio nasiona tego nieznanego tajemniczego warzywa. Czy ktoś z was miał z nim do czynienia? Może ktoś ma z nim jakieś doświadczenia i może nam coś więcej o nim napisać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Justina41 pisze:Witam wszystkich, chyba trafiłam do dobrego wątku. Kupiłam nasionka orzeszków ziemnych, ale nie wiem jak się za nie zabrać. Czy ktoś z Was może ma doświadczenie z uprawą ?

Nie wiem czy nie za późno ale Viola uprawia orzeszki.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5#p5799435
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Moja rozsada Artiplex hortensis var. rubra, czyli szpinaku górskiego, łobody ogrodowej purpurowej :D
Na razie wydląda słabo, ale to silna i łatwa w uprawie zielenina, stare zapomniane warzywo w bardzo atrakcyjnej purpurowej wersji :heja
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”