Buraki czerwone cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Buraki czerwone

Post »

Dzisiaj dokupiłam jeszcze Tytusa ( ma medal Polagra 2010 ) , więc w ty roku będę miała : Cylindra , Tytus ( do przetestowania )i jak co rok niezawodnego Opolskiego.
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Buraki czerwone

Post »

Dla mnie prim w burakach wiedzie Tytus, rośnie duży, kolor ciemno-ciemno bordowy, w ogóle nie łykowaty a najważniejsze, że jest tak słodki, że czasami ... aż za słodki :;230

P.S. Aha jeszcze przypomniałam, że bardzo dobrze się przechowuję przez zimę, na dzień dzisiejszy odmiana okrągła już jest cała pomarszczona (nadaję się tylko dla królików), natomiast buraki Tytus są jędrne prawie nie podgniwają.
wojtekman
200p
200p
Posty: 237
Od: 26 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: żmigród

Re: Buraki czerwone

Post »

witacie :wit , kiedy się sieje buraczki ćwikłowe? Chodzi mi z przeznaczeniem, że liście razem z bulwą do garnka ;:138
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Buraki czerwone

Post »

.Postanowiłam że tegoroczne buraczki wysieje do drewnianych skrzyneczek a kiedy osiągną odpowiednią wysokość przepikuje do gruntu.Pikowane zawsze były dorodniejsze od niepikowanych a to zawsze chroniło je od chorób i innych niespodzianek (chwościk i mszyca).Pozdrawiam JoannA.
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Buraki czerwone

Post »

Jak miło że jest troszkę fanek buraków . Podpowiedzcie mi , co robi źle . Siałam buraki , jeden rządek przez trzy lata . Kompletna porażka . największe jakie mi wyrosły miały wielkość moreli .
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Buraki czerwone

Post »

Przerywałaś? Jaką masz glebę: glina, piach? Czym nawoziłaś? Jak z wapnowaniem i pH?
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Buraki czerwone

Post »

Tacca dziwne! A siałaś za każdym razem tą samą odmianę? ... a zresztą, może i nie dziwne ... u mnie tak samo z selerami jest, trzy lata pod rząd, zmieniam miejsce, odmianę, producenta a selery rozmiaru orzecha :evil:
Nie wiem jak to wytłumaczyć a co najdziwniejsze, sąsiadka obok wsadziła MOJĄ ROZSADĘ selerów u siebie na ogrodzie i urosły jak głowa ;:oj
Wniosek jest taki: to co u nas nie rośnie, trzeba sadzić u sąsiadów :;230
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Buraki czerwone

Post »

Pawełna jednej części , północnej , mam glinę pod spodem , na wierzchu dużo próchnicy , tu ładnie rośnie sałata, ogórki , bób . Na drugiej części , od południa ziemia jest mocno przepuszczalna , tu rośnie wszystko , oprócz buraków .
Ałła siałam różne odmiany i zawsze lipa, z selerem też jestem na bakier.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Buraki czerwone

Post »

Romaszka w jakich warunkach przechowujesz buraki że są nadal jędrne? Ja mam zakopcowane w piwnicy w bloku i teraz moje okazy wyglądają jak figi ;:131
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Re: Buraki czerwone

Post »

Ja lubię Opolskiego , Napoleona ( tarte buraczki w słoiczki -pycha :lol: ) i Tonda di Chioggia ( biało czerwony -słodki doskonały na sałatki )
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Buraki czerwone

Post »

Czy już można wysiać z rządek buraka na wiosenną botwinkę? W sklepach już są pęczki ...po 6zł ;:124 a żeby zrobić konkretną botwinkę musiałabym ze 3 pęczki kupić. Zupka dla bogatych :roll: Tak myślę żeby posiać na dniach i flizeliną nakryć :D

Właśnie, właśnie. Czy macie jakiś sposób by zrobić sobie sok z buraków na zimę? Ja uwielbiam kiszone buraki. W sumie to wypijam głównie wodę z nich ale jak się trafi nachalny kawałek to też nie pogardzę.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Buraki czerwone

Post »

Ja buraczki wysiałam już tydzień temu i niczym nie przykrywałam. W tamtym roku też siałam w kwietniu i nic im nie było.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Buraki czerwone

Post »

No to zaszalałam :wit Dzisiaj zasiał mi syn chyba z 8 rzadków cylindycznego, kuli i naciowego. Pomiedzy buraki sadziłam cebulę, bazylię i rzodkiew czarna. Pracowity był dzień :D
Pozdrawiam Jola
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”