Buraki czerwone cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Buraki czerwone

Post »

Też już mam buraki dosyć duże, a że miejscami były gęsto posiane, to je poprzerywałem. Przydały się mi one do flancowania, nawet urosną większe niż z siewu, bo mają więcej miejsca do rośnięcia. Żeby za bardzo nie zwiędły, liście skróciłem do łodygi, odrosną.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Buraki czerwone

Post »

Pikowałam kiedyś buraki wysiane zbyt gęsto i to była porażka.
Liści nie obcinałam może właśnie dlatego prawie nic mi z tego nie wyszło ?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Buraki czerwone

Post »

Ja również pikowałem te przerywane w poprzednich sezonach :) Wybierałem te ładniejsze i mimo iż odchorowywały to, będąc zwiędnięte przez jakiś czas, to na koniec sezonu nie było widać żadnej różnicy pomiędzy nimi :) W tym roku nie wiem czy będę pikować, z braku miejsca :D No chyba że coś wykombinuje, się zobaczy :wink:
podjadek
200p
200p
Posty: 456
Od: 16 cze 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Piły, Wałcza zachodniopomorskie

Re: Buraki czerwone

Post »

Ponoć przy buraczkach ważne są te małe cienkie korzonki, które zazwyczaj przy przerywce się urywają i dlatego burak długo albo wcale się przyjmuje.
Kasiaaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 15 wrz 2013, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/ Nakło Śląskie

Re: Buraki czerwone

Post »

Co macie na myśli przerywanie?
Ja wyrywam te gęsto posadzone, tak żeby przerzedzić troche, a z wyrwanych ugotowałam botwinkę;)

W moich buraczkach zamieszkały sobie mrowki ;(( Znacie sposób, żeby sie ich pozbyć nie robić krzywdy roślinkom?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Buraki czerwone

Post »

Ja część przepikowałem a resztę koza zjadła :D Miała zjeść wszystkie ale jakoś szkoda mi było :) Ale wsadziłem je w żółty piach na podwórku, także cudów się nie spodziewam. na razie leżą klapnięte, jak się podniosą to mam plan przywieźć trochę ziemi z pola :) Co będzie to będzie Zawsze lepsza taka niż żółty piach :D

Co do mrówek, to jak wiesz w którym miejscu mają norki, to są takie środki w proszku, który się przy wejściach rozsypuje, a one wnoszą do domku i to ich wykańcza :D Nie pamiętam nazwy :)
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Buraki czerwone

Post »

Moje buraki przerwały sarny i zające , nawet gałęzie nie pomogły na zatrzymanie zwierzyny ,kolejny rok mam zero z buraków , cóż w następnym roku wypada mi w doniczkach posadzić , będę je miała cały czas na oku ;:224
Bożena
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Buraki czerwone

Post »

A tylko 250zł kosztuje 50mb siatki leśnej i na lata spokój ze zwierzyną leśną.
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Buraki czerwone

Post »

Doradźcie jak to jest z podlewaniem buraka czerwonego? Utrzymywać bardziej na wilgotno czy bardziej na sucho? W upały częściej podlewać czy raz w tygodniu ale bardzo obficie lać aż nie będzie ziemia piła?
Pozdrawiam Janek
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Buraki czerwone

Post »

ekopom , ja o tym wiem , tylko że zawsze jest coś ważniejszego do kupienia albo do naprawy , jedna wypłata :( i na wszystko nie wystarczy :oops:
Bożena
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Buraki czerwone

Post »

Czy są jakieś odmiany buraków które można posiać jeszcze teraz? Okazało się że posiałam 3 rządki buraka liściowego noi gucio ze słoiczków na zimę.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Buraki czerwone

Post »

A ja w tym roku posiałem buraczki białe 'śnieżna kula' polskiej firmy nasienniczej i nie są to buraki pastewne lecz ćwikłowe. Plon jest zadowalający.
bologno pisze:Doradźcie jak to jest z podlewaniem buraka czerwonego? Utrzymywać bardziej na wilgotno czy bardziej na sucho? W upały częściej podlewać czy raz w tygodniu ale bardzo obficie lać aż nie będzie ziemia piła?
Ja u siebie teraz w upały buraczki podlewam obficie co 2-3 dni późnym wieczorem. Cały czas buraki przyrastają w masie.
ekopom pisze:A tylko 250zł kosztuje 50mb siatki leśnej i na lata spokój ze zwierzyną leśną.
Miałem ten sam problem na wiosnę, ale wyczytałem na forum że na sarny jest dobre rozpuszczone mydło w wodzie i spryskać grządki z warzywami, tak więc wykonywałem wraz z żoną ten zabieg przez około 2 tygodnie i sarny przestały przychodzić. Pewnie trochę za gorzkie były dla nich buraczki :D
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Buraki czerwone

Post »

Kiedy najlepiej zbierać buraki na przetwory? Nie chodzi mi o datę, ale o fazę rozwoju rosliny. Powoli moje buraki redukują liście i zastanawiam się, czy jak za długo je będę trzymać, to będą tylko większe, czy też twardsze i gorsze w smaku.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”