Rosahumus w uprawie warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
desty10
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 gru 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

co do Rosahumus, zeby nie byc goloslownym. Ta roslina nie dawala nadziei, liscie nawet na nowym podlozu ladnie sie zazielenialy, po czym brzegi zaczynaly zolknac i usychac. Takze kwiatki byly marne bo koloru jasnorozowego, szybko usychaly. Nie bylo zadnej satysfakcji, ze kwiat kwitnie.
Odlamany fragment starej rosliny zostal wsadzony do wody w plastikowym kubku (biwakowy plastik, powedrowal do niego bo nie mialem sumienia po prostu go wyrzucac). Nastepnie dodany zostal keramzyt i troche ziemi z odzysku (uzywana) zeby nie wygladalo to na smierc glodowa, z jedna istotna modyfikacja: podlewanie caly czas woda z rozpuszczonym Rosahumusem. Efekty:
takich lisci nigdy u tej rosliny nie widzialem, co najmniej 2 razy wieksze i bardzo dobrze nasycone jasna pastelowa zielenia. Juz sa zawiazki kwiatow (schowane za nimi) a w kubku jako ze jest dosc przezroczysty widac gesta siec jasnych jak pajeczyna korzonkow. Mimo braku miejsca, takze na oknie

Podobnie z awokado, wyrosly piekne jasnozielone duze liscie.
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

Pięknie! Gratuluję, świetny eksperyment!
tadwoj
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 26 maja 2012, o 05:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

Moje pomidorki coś są za żółte, podłoże było za liche. Myślę je podlać wodą z nawozem.Mam Rosahumus i EMy, co będzie lepsze?
Gdzieś czytałem że to moje podłoże ma jeszcze nie rozłożoną organikę. :?:
A czy można jednym i drugim razem podlać?
A może zastosować tylko Florovit?
Awatar użytkownika
desty10
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 gru 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

Florovit jest organiczno-mineralny , Rosahumus w pelni naturalny. Przetestuj sama.
Radomiak667
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 lip 2014, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

Ja używam fajnego nawozu do warzyw ze słowacji. Rokohumin też niby pisze że ma jakiś certyfikat czy numer nadany pozwolenia do stosowania w gospodarstwach ekologicznych. Jest to w formie płynu. Dwa razy grządki podlewałem nim i efekt jest całkiem fajny. I mało go idzie bo daję jedną nakrętkę na 5 l wody a nakrętka ma chyba około 30 ml.
Awatar użytkownika
joggy
100p
100p
Posty: 144
Od: 20 kwie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: WWL

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

krismiszcz pisze:wiaro dlatego stosuje się obornik przesezonowany i w dodatku jesienią - dzięki temu skorzystamy z niego jak najwięcej. Wszystko ma swój czas i miejsce, niestety. Nasze nawozy muszą zostać "przerobione" ponieważ roślina przyjmuje składniki pod postacią soli mineralnych niezbędnych do procesów fotosyntezy. Dlatego często można zaobserwować efekty na roślinie który nawóz jest łatwo przyswajalny a który nie ;-)
a czy obornika pod kartofle nie daje sie wiosną.
W laptopie walnięty shift. Czasami brakuje ogonków i wielkich liter.
Radomiak667
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 lip 2014, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

Na jesień najlepiej
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

Witam, czy rosahumusem można podlewać co roku warzywnik i drzewka owocowe na wiosnę czy co kilka lat? :roll:
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
freak
100p
100p
Posty: 109
Od: 2 lip 2008, o 23:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

Czy rosahumus można traktować jako zamiennik kompostu? Czy podlewanie tym środkiem może trwale zmienić strukturę gleby i zawartość próchnicy w niej?
steleo77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 cze 2021, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

rafik5678 pisze:Witam, czy rosahumusem można podlewać co roku warzywnik i drzewka owocowe na wiosnę czy co kilka lat? :roll:
Rosahumus można stosować co ok 2 tygodnie podlewając rośliny, można stosować po odcedzeniu w formie oprysku na rośliny, można tez przedsiewnie opryskać ziemię. Ja używam go 3 sezony i jestem zadowolony. Nie wiem jak to działa ale efekty są widoczne nawet w zmianie struktury ziemi.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Rosahumus w uprawie warzyw

Post »

freak pisze:Czy rosahumus można traktować jako zamiennik kompostu? Czy podlewanie tym środkiem może trwale zmienić strukturę gleby i zawartość próchnicy w niej?
Trwale to chyba tylko terra preta
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”