Rzodkiewka (Raphanus sativus)Rzodkiew zwyczajna.cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3734
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Ja kończę zbiory rzodkiewki z foliaka. Wysiałem 5 odmian. Udała się Saxsa i podłużna z białym końcem. Ronię miejsce pod sałaty.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Kalinna
200p
200p
Posty: 240
Od: 16 wrz 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakow

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Poranne rzodkiewkowy zbiory...

Obrazek


Balkonowa grządka...

Obrazek

Obrazek


Po rzodkiewce - pietruszka...

Obrazek
Awatar użytkownika
Milcia120
500p
500p
Posty: 610
Od: 1 lut 2014, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Ale pięknie rośnie w pojemniku ja w zeszłym roku miałam ale taka ładna nie wyszła.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Nareszcie przekonałam się do konsumpcji rzodkiewki razem z młodymi listkami.Teraz nawet nie żal mi przerywać jak za gęsto wzejdą .Wszystko idzie na surówkę :) . U mnie już trzecia runda rzodkiewki dorasta ;Pierwsza była podpędzona na parapecie,druga w szklarni ,a teraz w gruncie pod agrowłókniną i następna (czwarta :roll: ) też w gruncie ale bez osłony zaczyna wschodzić . Kurcze chyba wpadłam w ciąg rzodkiewkowy -czym to się leczy :?: ;:306
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Moja gruntowa krakowianka dopiero wschodzi :roll: Posiałam chyba na początku kwietnia, już myślałam, ze nie wzejdzie, ale to pewnie przez suszę, ostatnio popadało, to i rzodkiewka się pokazała :heja
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Wow fajnie rośnie na balkonie, nie spodziewałam się, że aż tak.
Ja się nie odważyłam a raczej jakoś mi nie wpadło do głowy.
Ciekawe czy na północnym tarasie, gdzie mam rano i wieczorem tylko słońce coś by urosło,
chyba jutro spróbuje wysiać w wiadereczku, bo mam ich nadmiar.

Listki z takiej własnej rzodkiewki jak najbardziej jadalne i zdrowe.
Uwielbiam kiełki rzodkiewki i chyba zaraz sobie je przygotuje, bo na kanapeczki lub sałatki jak znalaz.

Pozdrawiam rzodkiewko maniaków :tan
ANIA
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Ja posiałam rzodkiewkę tylko po to, żeby widzieć gdzie są zasiane grządki, teraz powoli wyrywamy żeby zrobić miejsce zasiewom, zazwyczaj wybijały w kwiat i tyle było warzywa (teraz również zdarzają się sztuki zbierające się w kwiat, ale je wyrywam), za chwilę będę musiała znaleźć miejsce by dosiać troszkę rzodkiewki :lol: (podłużna odmiana sprawdziła się lepiej niż okrągła, którą zazwyczaj mieliśmy).
Obrazek
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Dokładnie. Ja też w tym roku spróbowałem z podłużną i jestem bardzo zadowolony. Do tej pory nie mogłem doczekać się swojej rzodkiewki, bo albo wybijała w kwiat albo ją robale zżerały albo rosła jakaś niemrawa. Kupiłem odmianę podłużną i gdybym nie posiał za gęsto to juz dawno zbierałbym piękną rzodkiewkę, ale przerywka zrobiła swoje i na bieżąco konsumuje smaczną rzodkieweczkę, która wreszcie mi się udała :heja
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Dzisiaj wysiałem kolejną partię Opolanki do gruntu. Wysiewam co około 2 tygodnie.

Pytanie do kiedy można wysiewać wiosną Opolankę do gruntu i na jaką odmianę letnią się przestawić oraz kiedy najlepiej to zrobić?
Pearl Bolger
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 maja 2015, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Szkodniki w rzodkiewce

Post »

Od dwóch lat wysiewam w ogródku rzodkiewkę (czerwoną i białą podłużną) i za każdym razem, nawet w bardzo młodych okazach pojawiają się brązowe korytarzyki. Z zasady nie stosuję do warzyw sztucznych nawozów i oprysków, więc jeśli ktoś zna jakiś dobry, naturalny sposób aby sobie z tym poradzić, to proszę o rady.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Ja tak miałam, jak siałam rzodkiewkę koło domu. W kolejnym roku posiałam na działce i rzodkiewka bez gości. Wróciłam po kilku latach na miejsce koło domu i znowu robaczywa.
Ekologiczna rada - próbować siać w innych miejscach, nie wracać na to samo miejsce zbyt wcześnie nawet gdy nie było robaków.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Ekologiczna porada to rozciągnąć nad zagonem rzodkiewek włókninę letnią i nie zdejmować jej do zbiorów. Zdecydowanie ograniczy to nalot robali.
Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Rzodkiewka - jak uprawiać?

Post »

Też we wcześniejszych latach przy okrągłych typach miałam bardzo robaczywe plony, w tym roku posiałam opolankę jako przedplon na środku ogródka (może robale miały za daleko, bo ani jedna nie miała plam, jedynie troszkę pogryzły je mrówki i ślimaki), przez dłuższy okres czasu miałam naciągniętą agrowłókninę (przed mrozem jak i w trakcie chwilowych upałów, aby gleba tak nie wysychała).
Wczoraj posiałam kilka rządków pod porzeczką i śliwką, to zobaczymy czy są w tamtym miejscu jacyś mieszkańcy :roll: (chciałam dokupić opolanki, ale nie było więc skusiłam się na '18 yours' bo to była jedyna podłużna, teraz widzę że to 18 dniowa rzodkiew, siew również w lato VII-VIII).

Mam nadzieję, że nie będzie pikantna (piszą że delikatny miąższ), czy wiecie może czy ostrość zależy wyłącznie od odmiany czy również od jakichś czynników zewnętrznych, jak nawożenie?
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”