Rzodkiewka (Raphanus sativus)Rzodkiew zwyczajna.cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

A to możliwe że śmietka :?
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Jak postępować aby kolejne siewy dały lepszy plon?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Na bank musisz je okryć włókniną wtedy możliwe że pozbędziesz się trochę robactwa ;:108 , niestety jak będą mieć wysoką temperaturę i mało wody to marna szansa na konsumpcję, nawet mimo odmiany całosezonowej mogą pójść w kwiat, także ja zalecę Ci jedynie włókninę...może ktoś jeszcze coś dorzuci :wink: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2973
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

vanilia pisze:Wysiewam już od wczesnej wiosny co 2-3 tyg. Jak ją wyrywałam np w maju to byłą dorodna ale niestety robaczywa i musiałam sporo odkrajać. Ale co się dzieje np. z tą co ledwo bulwę zawiąże a już jest obleziona robalami i taka miękka to nie wiem :(
Jak siałam rzodkiewkę na grządce koło domu pierwszy raz to była wolna od robali, w kolejnym roku pojawiały się sporadycznie, a trzecim roku były całe robaczywe. Od tej pory nie sieję rzodkiewki na tej samej grządce przez kilka lat, zmieniam miejsce i mam zdrową rzodkiewkę.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
kujawski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 lip 2016, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Witam macie jakieś opinie o odmianie Caro ? Z góry dzięki
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

U mnie wysiana w czerwcu ,w międzyrzędziu czosnku była w 50% robaczywa i trochę poszło w kwiat.Teraz podbieram z siewu lipcowego (odmiana mila i carmen). Rośnie w cieniu fasolki szparagowej.
Obrazek
Dzisiaj wysiałam następną rundę (opolankę, milę ,carmen ) :) .
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Obrazek

Tym razem odmiana Rebel. Na razie tylko 3 rządki ale jutro wysieję 3 następne.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Przemku, czy to jakaś specjalna odmiana do siania właśnie teraz, czy każdą jeszcze można posiać?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Rzodkiewka jest rośliną dnia długiego. Większość odmian, gdybyśmy uprawiali je latem(dzień 15-godzinny) bardzo szybko wybiłoby w pęd kwiatostanowy, nie tworząc zgrubienia lub wiążąc zgrubienie kiepskiej jakości. Chcąc uprawiać rzodkiewkę latem należy wybrać odpowiednią odmianę natomiast w okresie wiosennym i jesienno-zimowym (optymalny dzień ok. 9-godzinny) wszystkie odmiany "amatorskie" powinny zawiązać ładne zgrubienia. Oczywiście producenci rzodkiewek mają swoje ulubione odmiany osobno na wiosnę a osobno na jesień ale to raczej kwestia upodobania.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Przemku, ale ja głównie pytałam, czy teraz jeszcze można siać rzodkiewkę do gruntu.
Czy mimo wszystko nie jest za późno?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Ja jeszcze poczekam z wysiewem mojej, szczególnie że teraz jeszcze tydzień upałów, potem ma się chwilowo rozpadać i być stabilniej z temperaturami także ja czekam, potem przykryję to co trzeba włókniną i tunelem.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Z pewnością nie jest za późno na wysiewy rzodkiewki. W zależności od odmiany od wysiewu do zbioru upływa przeważnie od 25 do 35 dni choć są i odmiany późne, które potrzebują więcej czasu.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Za niedługo będzie można się pokusić o wysianie wiosennej rzodkiewki, będzie chłodniej koło przymrozków także będzie im pogoda odpowiadać.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”