Rzodkiewka (Raphanus sativus)Rzodkiew zwyczajna.cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Nie nie ściągaj to możesz trzymać praktycznie przez cały okres wegetacji.Szybciej zbierzesz pierwsze plony. :)
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Post »

można ściągnąć później, jak rzodkiewka trochę podrośnie i pogoda się ustabilizuje - ja agro włókniną okrywam też nasionka sałaty, marchwi itp, żeby móc wcześniej zebrać do jedzonka :), a nie narażać roślinek na większe wahania temperatury noc - dzień.
aha, jak jest cieplej, to warto na trochę ją odkryć i przewietrzyć roślinki.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Post »

ja dzisiaj wysiałam rzodkiewkę, marchew, pietruszkę, szpinak, cebulę itd ...... :D
niczym nie przykryłam
czy czarna włóknina się nadaje??
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Na początku raczej tak.Ale jak nie przepuszcza promieni słonecznych to raczej nie.Ale mogę się mylić

Pozdrawiam
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Szymonambar222 pisze:Na początku raczej tak.Ale jak nie przepuszcza promieni słonecznych to raczej nie.Ale mogę się mylić

Pozdrawiam
Dokładnie.Jest to włóknina do zapobiegająca wzrostowi niepożądanych roślin ,czyli chwastów.
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Post »

Witam.
Ja 2 tyg. temu wysiałam rzodkiewkę i sałatę (obie na taśmie 5m) pod tunel foliowy. Obrazek
Rzodkiewka już wschodzi :)
W przyszłym tygodniu skończę budowe dużej folii pod pomidory to i tam posieje rzodkiewkę i sałatę mniam mniam.

Info rzodkiewka : http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=503
http://www.nasiona-warzyw.pl/rzodkiewkauprawa.htm

Info o agrowłókninie : http://www.iglak.pl/prod/agro.htm
http://poradnikogrodniczy.pl/podoslonami.php

Obrazek Obrazek

Kupiłam w "TORSEED" http://www.torseed.pl/index.php?cPath=2 ... 2f961d9125
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7498
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Anpio, proponuję zamienić folię na włókninę, ani sałata, ani rzodkiewka nie lubią "piekiełka" pod folią. Np. rzodkiewka najlepiej rośnie w temp. 12- 14 stopni. Włóknina zapewnia wietrzenie, przepuszcza wodę, no i chroni np przed pchełką. Jeżeli jest zbyt wysoka temp. rzodkiewka i sałata - zwłaszcza masłowa (zależy od odmiany) wybija w pędy nasienne.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale wydaje mi się, ze właśnie sałata i rzodkiewka są bardzo wdziecznymi warzywami i można posiać wcześnie bez dodatkowych trosk i zabiegów. W czasach kiedy agrowłóknina nie była dostepna rodzice moi siali je w marcu na działce (przy polu pod lasem), a potem przyjeżdżali po dwóch tygodniach i były piękne wschody. Potem stopniowo przerywali. Na końcu zrywali takie dorodne rośliny jak z katalogu:-)
Ja po latach postanowiłam kontynuować i posiałam w marcu warzywka i własnie zaczęły mi wschodzić rzodkiewka i sałatka!
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Post »

ja dziś posiałam pietruszkę, marchewkę i rzodkiewkę właśnie, niestety ze względu na miejsce zamieszkania okryłam zapobiegawczo agrowłókninką, mam nadzieję, że nie zmarzną... :)
wysadzona kilka dni temu rozsada sałaty przyjęła się i ładnie rośnie, właśnie pod włókninką, więc mam nadzieję, że nie będzie problemu.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

A więc miałem już siać rzodkiewkę i myślę gdzie ją posiać.Więc mam taki problem w tym roku wiosna przyszła wyjątkowo późno czyli dosłownie w 4 dni z środka zimy ok 1 metra pod lasem cm śniegu przeszło do wiosny czyli ok 20 st w dzień.I tak teraz temperatura w dzień ostatnio sięga 23,24 st w cieniu więc w szklarni która jest na pełnym słońcu będzie dobrze ponad 50 albo więcej.A rzodkiewka najlepiej rośnie w 12-14 st.Więc wydaje się posiać na pole ale w nocy dalej są przymrozki więc gdzie ja posiać ?czy przykrycie agrowłókniną wystarczy.??
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

jak są takie wahania temperatury to lepiej wysiac na dworze i przykryc folia preferowaną.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7498
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

adamlol pisze: folia preferowaną.
Adam, nie ma takiej handlowej nazwy folii!! Chodzi Ci chyba o folię perforowaną.
Szymon, szklarnia to nie to samo, co niziutki tunel z folii, na pewno ma wietrzniki, wiele też zależy od odmian rzodkiewki. Gdy u nas zapowiadają nocne przymrozki, to kładę na rzodkiewkach podwójną warstwę włókniny, zawsze się jakaś stara , trochę podarta znajdzie na stryszku domku, pod włókniną- gdy rzodkiewka już jest spora puste plastykowe butle na płask. W nocy różnica temperatur powietrza pod włókniną wynosi około 3 stopnie C. Przy niewielkim spadku temp. jedna warstwa ochroni rośliny, a dwie tym bardziej.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Dzięki gieniu1230 właśnie też nad tym myślałem.Adam wahania temp u mnie to uroki górskiego klimatu. :evil:Praktycznie nie ma wiosny ani jesieni.Jednego dnia rzadko ale jednak +30 a drugiego +10 w lato oczywiście.

Pozdrawiam :)
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”