Rzodkiewka (Raphanus sativus)Rzodkiew zwyczajna.cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
like_water
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 mar 2015, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Jowita37 pisze:Gdyby ktoś miał kompleksy z powodu rzodkiewek, zapewniam, może być gorzej :lol: Krakowianka (obok leży zapalniczka dla porównania wielkości)
Obrazek
Aktualnie uprawiam rzodkiewki w rozmiarze XS :lol:
A kiedy wysiewałaś? Są pod osłonami? Bo u mnie też kiepsko rosną, ale nie są pod osłonami (tzn. osłania je tylko agrowłóknina) więc podejrzewam, że wystraszyły się śniegu i dlatego zatrzymały się w rozwoju (śnieg stopniał, więc mam nadzieję, że teraz ruszą). Może Twoje mają podobny problem. :)
Zuzanna
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Moje w polu są identyczne. Natomiast te pod folią są już systematycznie zjadane :D
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Pierwsze podejście z rzodkiewką pod folią i sukces! ... może nie za duży, ale za to bardzo smaczny :wink:
Obrazek
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Wielki sukces!
Co to za odmiana tak soczyście czerwona?
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Rzodkieweczki jak się patrzy. Moje pod folią dopiero zaczynają tworzyć zgrubienia, a gruntowe są na etapie liścieni.
Za to dwa razy konsumowałam już duszone liście z przerywki, u mnie na przednówku żadne jadalne zielsko się nie marnuje.
Iza
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Ale mi apetyt robicie tymi rzodkiewkami. ;:oj Piękne macie. ;:215
Rosie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 4 kwie 2017, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Ja zachęcona wpisami ma forum wysiałam rzodkiewki w marcu. Niestety wyglądają marnie i chyba już się nie bujną. Natomiast kolejna partię wysiałam przed weekendem majowym i już pierwsze ziarenka kiełkują. Jeszcze mam do zasiania kilka warzyw ale non stop pada deszcz....ciężko trafić tak żeby nie siać w błoto :?
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Moje wysiewane w kwietniu są na etapie wyrastania liści właściwych ,ciekawe czy w ogóle urosną - pomijam fakt że pisało na jednych ze to odmiana 18 dniowa :;230 :;230
ogrodnikKP
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 lut 2017, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Wszystko zależy od pogody. Ja też posiałem tą odmianę i także dopiero tworzy liście właściwe.
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Udało się dziś zerwać pierwszy raz rzodkiewkę z gruntu :heja

Obrazek
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Wygląda jakby jechała do sklepu :-). Albo z niego wróciła :-). Jest przepiękna!
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Moja tunelowa pomału się kończy. W gruncie póki co, topi się w błocie... Liście też jakieś marne.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Toteż te 18 dni traktowałam z przymrużeniem oka , ale miesiąc czasu i tylko maleńkie pierwsze liście właściwe to chyba za długo :roll:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”