Rzodkiewka (Raphanus sativus)Rzodkiew zwyczajna.cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Hodowałem czarną rzodkiew - efekt znakomity. Do dziś pamiętam jej smak na chlebku z masełkiem. Próbowałem hodować zwykłą czerwono-białą (lubię ostre rzodkiewki) i wygląda na to, że ona mnie nie lubi. Kilka lat prób i starań, i zawsze jeden z trzech rezultatów: 1. korzonki wielkości grochu, 2. kompletnie sparciałe, 3. rojące się od białych robali. ;:145 Za jakie grzechy ja się pytam?? ;:223
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

dziad_Jag A Ja miałem odwrotnie. :D Zwykła rok w rok mi się udawała, więc jak zdobyłem nasiona tej czarnej, to stwierdziłem, że urośnie bez problemu jak tamte, a tu klops. ;:306

Nie wiem czy Seba nie miał ode mnie nasion i mu urosły ogromne z tego co pamiętam. ;:173

Jak dobrze kojarze, to z jakiejś prywatnej wymiany, znów dostałem jej nasiona ale musze przejrzeć zasoby.

W nowym sezonie chce mieć totalny mix rzeodkiewkowy. ;:63
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Błażej chodzi Ci o nasiona czarnej ? Takiej nie miałem, tylko tą co Piotr kupował w Niemczech :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

A myślałem że Tobie je wysyłałem. ;:131 W każdym bądź razie tej drugiej osobie urosły ładne, a mi kurduple. ;:306

Jak sprawdze czy faktycznie mam nasiona i będe miał, to moge ci dorzucić przy okazji wysyłki nasion ze Stowarzyszenia. :)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

A nie przypadkiem Marek ( Marcoo16) miał te rzodkiewki ? Tak coś mi się przypomniało ;:224
Z chęcią przyjmę nasiona ;:138 ;:333
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Faktycznie mógłby to być Marek. ;:333

Co do nasion to odezwe się wieczorem. :uszy
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Ostatnio miałem inne ale teraz dostalem takie:

Obrazek

Jak co, to mogę się podzielić. :wit

A na następny sezon mam już takie mixy. :D

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

W tym roku postaram się o jak najwcześniejszą rzodkiewkę w tunelu. Na razie ziemia jeszcze zamarznięta i podłoże troszeczkę przeschnięte ale na zewnątrz leży jeszcze trochę śniegu więc w poniedziałek do roboty. W tym roku zastosuję troszeczkę większe multiplaty więc sadzenie rozsady powinno być łatwiejsze. Prawdopodobnie w przyszłą sobotę rozpocznę zabawę.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Kupiłam wczoraj nasiona rzodkiewki odmiany Riesenbutter. Na opakowaniu jest napisane, ze przeznaczona jest do uprawy latem i jesienią. Testował ją już ktoś może? Faktycznie udaję się latem?
Pozdrawiam
Bea
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

I jak Wasze uprawy? Ktoś już może zaczął siać rzodkiewki?
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5753
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

:wit Mam w planie założyć folię na stelaż mojego małego namiotu i tam posiać rzodkiewkę ,sałatę i wsadzić cebulkę na szczypior ,ale pogoda nie pozwala ;:131 Ciągle pada i jest mokro.
Może znajdzie się jakaś sobota albo niedzielą bez deszczu to zrealizuję swój plan
Asia
rynio555
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 sty 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Wczoraj do pudełeczka po lodach zasiałem 18-dniową rzodkiewkę :D Ciekawe, czy urośnie. Zmieściło się 12 nasionek.
Pozdrawiam,
Ryszard
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Obrazek

Dzięki temu, że uprawiam rzodkiewkę z rozsady na razie nie martwię się aurą za oknem. Sądzę, że za 10 dni bez obaw będę mógł posadzić sadzonki w gruncie tunelu.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”