Rzodkiewka (Raphanus sativus)Rzodkiew zwyczajna.cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Trochę sałaty tej sianej najwcześniej posadziłam na brzegu ,żeby nie przeszkadzała przy sadzeniu
pomidorów .A poza tym rozsada innych sałat , rozsada bobu ,rozsada bratków ,kapustnych,
pora , cebuli , truskawki powtarzające owocowanie te najwrażliwsze ,cebula szalotka na szczypior.
Rozsada w kwietniu pójdzie do gruntu i zrobi miejsce ciepłolubnym , które na noc będę zabierać
do domu .
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Bobu nigdy nie jadłem. Nawet nie wiem jak to smakuje :( Już chyba za późno na sianie???
Pozdrawiam Krzysiek
ogrodnikKP
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 lut 2017, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Spokojnie możesz jeszcze siać do połowy kwietnia najlepiej zasiać .
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Obrazek

Na pierwszy zbiór trzeba jeszcze troszeczkę poczekać.
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Posialem rzodkiewki tydzień temu do gruntu. Są pod agrowłuknina. Kiedy mogę spodziewać się kielkowania nasion?
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Jak często podlewacie swoje rzodkiewki w tunelu :?: :?: :?:
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

U mnie wschody pojawiły się po 11 dniach.
Nie były przykryte agrowłókniną.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
like_water
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 mar 2015, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Teresa Pszczola pisze:Rzodkiewka chyba nie lubi jak ma za ciepło.
Jednego roku przykryłam grządkę i urosły wielkie liście.
Miałam zielsko zamiast korzonków.
W zeszłym roku miałam podobnie, ale trochę inaczej. ;) Przykryłam agrowłókniną (wysiewałam jakoś w połowie marca o ile dobrze pamiętam) i działy się dziwne rzeczy: w części grządki rosły wielkie liście, ale też wielkie korzenie, a w innej części malutkie listki i albo małe korzenie, albo wcale ich nie było (tzn. zgrubień nie było). Nie wiem czym to mogło być spowodowane. :?
Zuzanna
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

solaris37 pisze:Jak często podlewacie swoje rzodkiewki w tunelu :?: :?: :?:
Można codziennie to im nic nie zaszkodzi. Jak już będzie przybierał korzeń to wtedy woda jest najbardziej potrzebna. Dzień bez wody i możesz mieć sparciałą jeżeli będzie gorąco w tunelu.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Po 17 dniach pod włókniną rzodkiewka Opolanka w końcu zaczyna kiełkować. Pod folię posiałam jeszcze 200 nasion Riesen von Aspern.
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Zastanawiam się czy jest sens kiełkować w domu rzodkiewkę?
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Teraz już raczej nie ma sensu bo można normalnie do tunelu lub gruntu.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Rzodkiewka- wszystko o popularnej rzodkiewce Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Zgadzam się. Moje rzodkiewki wysiane 15-go marca w tunelu, są już na wierzchu, więc chłód im niestraszny.
Pozdrawiam, Marta.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”