Żółtodziób pomocy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
marek642
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 lip 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Żółtodziób pomocy

Post »

Mam posadzone ogórki w szklarni zawiązują się owoce do długości około 3 cm a następnie wysychają. Jak można im pomóc? Czy jest na to ratunek??
Awatar użytkownika
Irek 76
50p
50p
Posty: 75
Od: 15 lip 2009, o 23:45
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

Daj zdjęcie tych pomidorów.W jaki sposób 3cm to już spory pomidorek,więc nie są to niezapylone zawiązki.
Czy schną całe,czy może od wierzchołka tworzą się suche zapadnięte plamy?.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

Irek , ale zauważ ,że rzecz idzie o ogórkach , nie pomidorach ... Przyczyn zasychania zawiązków , może być wiele , jedno jest pewne - coś im "nie pasuje " . Bez zdjęcia trudno powiedzieć konkretnie co ...
Awatar użytkownika
Irek 76
50p
50p
Posty: 75
Od: 15 lip 2009, o 23:45
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

Upsssss :oops: ,wszędzie widzę pomidory,to chyba dlatego że całymi dniami przy nich siedzę :) (grubo ponad 1000 krzaków)
marek642
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 lip 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

marek642 pisze:Bardzo proszę o pomoc, bo jestem prawie tak zielony jak te ogórki. :D
W tym właśnie rzecz cała , że te ogórki nie są zbyt zielone , tylko blade ... 99% szans na sukces z ogórkiem to : ciepło , duuuużo wody + pożywka , wilgotność powietrza , pilnowanie przed przędziorkiem .
Aniunia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 25 cze 2010, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brodnica

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

Co to znaczy pikowanie przed przędziorkiem?? :oops: I jaka pożywka dla ogórków jest najlepsza? Pozdrawiam (kolejny Żółtodzób :lol: )
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

PiLnowanie , mam na myśli niedopuszczenie do nadmiernego rozmnożenia ( w warunkach suchego i gorącego powietrza przędziorek mnoży sie w tempie zawrotnym ..) , czyli zwalczanie chemiczne . Pożywka ( ta najlepsza ..) powinna być wieloskładnikowa , pojedyncze nawozy to wstęp do zachwiania równowagi , czyli kłopoty na wlasne żądanie ..
Aniunia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 25 cze 2010, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brodnica

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

Frant może podałbys jakąs nazwe dobrej pożywki? Moje ogórki są bardzo malutkie i jak tak dalej będzie to chyba nie zdąża zawiązać owoców zanim przyjdą przymrozki :cry:
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

Dla jasności : "pożywka " to nawóz rozpuszczony w wodzie .. Nie chcę reklamować konkretnych firm , tym bardziej że ich mieszanki niewiele sie różnią ( w ramach oczywiście zbliżonych proporcji składników ) , bo wszyscy stosują te same nawozy podstawowe np. saletra potasowa , fosforan monopotasowy , fosforan amonu , siarczan magnezu , chelaty itd. itd . A stosowanie pożywki na bazie np . nawozów płynnych typu florovit dobre jest dla kilku doniczek w domu ... Przy troche większej ilości lepiej zaopatrzyć sie w nawozy rozpuszczalne ... Sklepy i hurtownie są naprawde dobrze zaopatrzone .
marek642
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 lip 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

dzięki .ja właśnie podlewałem większości florovitem ,no i chyba za bardzo się rozrosły . :D
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

Marku, twoim pomidorom brakuje składników, miałam to samo.
Ja dałam saletrę amonową dolistnie, gnojówkę bydlęcą rozcieńczoną doglebowo.Ogórki ruszyły, zebrałam już trochę ogórków.Dalej mam nawroty zasychania ogóreczków bo ja z tym nawożeniem ostrożnie, doszłam do wniosku, że ogórki są bardzo żarłoczne.Będę robić gnojówkę z pokrzyw to tego zaserwuję porządną dawkę.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Żółtodziób pomocy

Post »

Jeszcze do tego przydałby naturalny dolomit lub bardziej szybsza saletra wapniowa,no i na pewno będzie brakować potasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”