Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
seatcordobawrc
50p
50p
Posty: 60
Od: 12 maja 2012, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Witam !

Tegoroczna akcja wymiany nasion i niemożność znalezienia informacji o wielu gatunkach pomidorów w internecie, skłoniła mnie do stworzenia pomidorowej bazy danych. Istnieje anglojęzyczna baza pomidorów (Tatiany), jednak stricte Polskiej w internecie nie ma.

Aby uniknąć żmudnego przeczesywania wszelkich zakątków internetu podczas kolejnych akcji wymiany nasion chciałbym przedstawić stronę:

http://www.e-pomidory.pl

Przede wszystkim strona została tak skonstruowana, by każdy był jej twórcą. Każdy użytkownik może dodać nowego pomidora do bazy, bądź też edytować już istniejącego.

Chciałbym aby ta strona pomogła użytkownikom tego forum w wyborze pomidorów, która będą rosły i dojrzewały w ich ogródkach i to był główny motyw powstania tego narzędzia.

Jako, że wszystko zrobiłem w 5 dni, baza jest puściutka. Zachęcam do wrzucania danych o pomidorach, za kilka dni powinno być już sporo danych.

Poszukuję także administratorów, którzy będą odpowiedzialni za akceptację wrzuconych gatunków pomidorów, oraz akceptację zgłoszonych edycji. Miło by było, jakby znalazła się także osoba, która odmieni trochę graficznie tę stronę - logo i wszystkie grafiki ogólnie. (ja tam jako facet znam tylko kilka kolorów :-) ).

Wszelkie pomysły na udoskonalenie strony, nowe funkcje, opcje proszę zgłaszać na bieżąco.

Strona główna
Przykładowy opis pomidora - Amana Orange

Opinie mile widziane (głównie czy takie coś się przyda).
Piotrek :-)
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Myślę z to wwspaniały pomysł. Baza powinna działać odrazu :D Dużo osób tuż przed wysiewem informacji o odmianach. :D Już widze tam piękne opisy Cantati czy Termic88 :D
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

W tym gąszczu nazw taki przewodnik po pomidorach jest strzałem w dziesiątkę.Tylko musisz chyba uzgodnić z moderatorami komunikacje między FO a bazą i odwrotnie. Też mam nadzieje, że Cantati czy inni zapaleńcy właczą sie do tworzenia takiej bazy. Tym bardziej, że technicznie jest pomyślana mądrze.
Awatar użytkownika
aniag78
200p
200p
Posty: 258
Od: 7 sie 2013, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Austria, dolina Dunaju

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Super pomysł :) Wreszcie wszystko można by znaleźć w jednym miejscu. Myślę, że jak stronka zacznie się uzupełniać, to stanie się hitem wśród miłośników pomidorów ;)
Ze swojej strony mogę zwrócić uwagę na kolorystykę, kolory menu (zielone przyciski) na mnie działają drażniąco na oczy, nie wiem czy to wina wady wzroku, czy coś.
Kwiat jest uśmiechem rośliny.
Peter Hille
Niedaleko stoi dom...
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Też sądzę,że to super pomysł! ;:333
Podzieliłabym jeszcze pomidory "zwykłe" na : malinowe, czerwone,żółte i pomarańczowe, czarne i bicolory. To znacznie ułatwiłoby sporządzanie listy odmian na dany sezon ,zachowujac odpowiednie proporcje w/g preferencji :wink:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Musi to być ktoś kto ma dużą wiedzę o odmianach pomidorów i mógłby swój czas poświęcić.
Nie może być tak by każdy wrzucał co chce i modyfikował opisy bo zrobi się bajzel.
Mnie do głowy przychodzą Winterek, Cantati, Jerry, Kasencja, Darbo i Agulka11.
Ktoś musi utrzymać w ryzach bazę i jednocześnie skorzystać z opisów innych osób.
Trzeba też jakoś rozwiązać sprawę podpisywania zdjęć i opisów nickiem z forum. Może się zdarzyć że zdjęcia będą 2-3 osób. Nie wiem czy to możliwe ale dobrze byłoby udostępnić funkcję komentowania ( oczywiście po akceptacji ) by ktoś mógł dorzucić coś na temat danej odmiany od siebie.
Awatar użytkownika
seatcordobawrc
50p
50p
Posty: 60
Od: 12 maja 2012, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Miło, że pochlebnie się wypowiadacie :-)

@aniag78:

Mistrzem graficznym to ja nie jestem, dlatego chętnie wysłucham wszystkich uwag i propozycji na temat kolorów na stronie :-)

@krynka:

Podzielenie pomidorów na kolory jak najbardziej wchodzi w grę i to jest kwestia 20 minut pracy, ale na zasadzie filtrów, nie osobnych kategorii. Czyli zamiast literki A, klikamy na "Żółte" i dostajemy listę wszystkich żółtych pomidorków :-)

Co do malinowych, to byłoby na tyle dużo tych odmian, by warto było stworzyć osobną kategorię ?

@Comcia:

Otóż właśnie jest to tak skonstruowane, że każdy może edytować pomidora, ale zaakceptować edycję może tylko administrator, czyli powiedzmy 10 osób dodaje informacje na temat jednego pomidora, a administrator, który się na tym zna, zlepia wszystko w jedną całość. Bajzel sam od siebie się nie zrobi, bez akceptacji osoby "z góry" :-) Zdjęcia też można dodawać swoje, nawet nie ingerując w informacje o pomidorze, które również muszą przejśc kontrolę administratora. O funkcji komentowania myślałem, nawet chciałem już uruchomić, tylko się zastanawiałem czy jest to konieczne skoro jest forum. Dlatego na ten temat także chciałbym przeczytać opinie.

Opisywanie zdjęc można załatwić w sposób taki:

Osoba dodająca pomidora wrzuca swoje zdjęcia. Skrypt do zdjęć dodaje na sam spód/górę podpis osoby dodającej pomidora.
Piotrek :-)
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Nie komentowania, tylko uzupełniania opisów o własne doświwiadczenia i uwagi.
To nie ma być forum tylko baza.
Mnie bardziej podoba się podział typami a nie literkami ale to tylko moje zdanie....
Awatar użytkownika
seatcordobawrc
50p
50p
Posty: 60
Od: 12 maja 2012, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

To taka opcja już istnieje. Wystarczy kliknąć "EDYTUJ" przy wybranym już pomidorze. Dane lecą do administratora, który decyduje czy coś z tego dodać czy odrzucić.
Piotrek :-)
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Nie wiem czy dobrze się wyraziłam, dobrze byłoby gdyby było wiadomo kto i w jaki sposób uzupełnił opis, ale w sumie admin może sam podać nicka. :D
Awatar użytkownika
seatcordobawrc
50p
50p
Posty: 60
Od: 12 maja 2012, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Tak, wiem o co chodzi :-) Osoba, która wysyła do admina taką notkę musi podać swój login, który zostaje wysłany wraz z tą notką i dopisany do bazy jako "Twórcy", tak samo wyświetlany na stronie. Ale fakt, niektórzy mogą się przestraszyć opcję edytuj, że to od razu będzie na stronie, bez sprawdzenia przez admina, jakoś muszę to przerobić :-)
Piotrek :-)
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Pomysł wspaniały - ładne parę godzin spędziłam szukając danych o pomidorach jakie zamierzam wysiać w tym roku. Wydaje mi się że jest jeszcze jedna istotna cecha pomidorów warta aby ująć ją (jeśli się da) w podstawowych informacjach - wysokość krzaczka - zaraz po wielkości owoców.
Pozdrawiam Asia
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomidorowa baza danych: e-pomidory.pl

Post »

Mnie razi nazwa "pomidory zwykłe". Dla mnie wszystkie są niezwykłe :wink: i wspaniałe.

Pomidory wielkoowocowe?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”