Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

No to zapraszam na majówkę do foliaków i szklarni. Tam będzie pogoda z tego co widzę po postach. :;230
Ostatnim razem było podobnie o ile się nie mylę w 86 lub 87 roku. 1 maja wtedy nie wypalił :D Mówię oczywiście o okolicach Wrocławia.
Zaraz zrobię kolejną inspekcję pomidorków.
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Ja tam spoko , właśnie rozbieram się do slipek i do namiotu , prawie gorący chłopak jestem :;230 :;230 :;230 a na zewnątrz zero
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Weteran czy te slipki są naprawdę konieczne ;:224 ,u mnie +6 i pada, mam nadzieję że mrozu nie będzie.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Weteran to chyba prezes morsów :;230
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

kamma pisze:Weteran czy te slipki są naprawdę konieczne
wiesz jak będzie mi za ciepło zawsze ściągnąć mogę ;:3
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

:;230 :;230 :;230
Widzę, że humory dopisują :wink: i oby tak zostało :!:

Mam pytanie do ludzkości stosującej metodę na grila. Czy nad ranem w tunel, to jeden wielki siwy dym, czy nie jest tak źle? :roll:
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

:D
Grila nie stosuje, ale już trzecią noc pomidory mają w nocy zapalone znicze i włóknine wkoło rozciągniętą , co by mróz nie wlazł do środka
Z obserwacji wynika że przy takich środkach zabezpieczających to jest ok 5 stopni więcej w foliaku
;:3
Pozdrawiam Iwona :)
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

W trakcie jest jeden siwy dym :wink: Właśnie byłam dołożyć trochę paliwa - ledwie widziałam, co robię. Ale w folii +6 jak na razie. Grill i tzw. tea-lighty dają na razie radę.

P.S. Przez ostatnie 6 godz. padał śnieg - olbrzymie mokre płaty.
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

U mnie dzisiaj leje deszcz i wieje silny wiatr, nad ranem ma być plus 2. Rośliny w foliaku stoją na wysokości ok. metra i są przykryte włókniną. Ale jutro u nas ma być przymrozek i tak się zastanawiam nad tym grilem. T-light'y , na mój tunel, to trochę za mało ( chyba..), wkładów do zniczy nie mam, może jutro kupię.. :roll:
pozdrawiam, Anita
Kasencja

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

weteran pisze:
kamma pisze:Weteran czy te slipki są naprawdę konieczne
wiesz jak będzie mi za ciepło zawsze ściągnąć mogę ;:3
hmmm... aż tak ciepło??? :P
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Kasencja pisze:hmmm... aż tak ciepło???
jak pisałam wcześniej prawie gorący chłopak jestem :;230

a tak poza tym to u mnie padać przestało i to mnie wcale nie cieszy temp. póki co 2 stopnie

NITKA spoko żeby utrzymać koło zera girl wystarczy , a czy masz w tunelu 2 stopnie czy 8 to na jedno pomidorom wychodzi , niestety
ja póki co to znicze mam właściwie to wkłady :) , oby rano nie była nekropolia wrrrrrr a jutro piecyk gazowy wstawię , przed przymrozkami wystarczy

;:138 hurrra ;:138 hurra żyjemy !!! wprawdzie bociana o 6 rano nie widziałem, może i dobrze bo później różne przypadłości ludzie mają, szczególnie kobiety , ale za to obleciałem namiot i ogród i ufffff tylko 0.5 stopnia na zewnątrz , w namiocie utrzymałem 3 :D

Boże jaki ja głupi jestem , zamiast mojemu małemu dziecku pomóc na maturę się wybrać to ja o 6 rano gonie i termometry po ogrodzie oglądam :;230 :;230 :;230
oczywiście trzymam kciuki za wszystkich maturzystów
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Kasencja

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

weteran pisze: ;:138 hurrra ;:138 hurra żyjemy !!! wprawdzie bociana o 6 rano nie widziałem, może i dobrze bo później różne przypadłości ludzie mają, szczególnie kobiety , ale za to obleciałem namiot i ogród i ufffff tylko 0.5 stopnia na zewnątrz , w namiocie utrzymałem 3 :D

Boże jaki ja głupi jestem , zamiast mojemu małemu dziecku pomóc na maturę się wybrać to ja o 6 rano gonie i termometry po ogrodzie oglądam :;230 :;230 :;230
oczywiście trzymam kciuki za wszystkich maturzystów
No to kciuki zaciśnięte... :D

Wprawdzie nie wiem ile w końcu było mrozu, ale teściom ziemniaki młode zmroziło... Moje pomidory w namiocie ok . Co z reszta to nie wiem, dokładnego obchodu nie było...
Awatar użytkownika
rafik_ptp
100p
100p
Posty: 135
Od: 5 mar 2011, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Kujawsko - pomorskie, 20 km od Torunia było -7 u mnie przy gruncie, ziemniaki nawet pod włókniną mi zmarzły :(
Uprawa warzyw dla jednych jest przyjemnością , dla mnie jest sposobem zarabiania pieniędzy co wcale nie znaczy że nie sprawia mi to dużo przyjemności ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”