Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
westwe1
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 mar 2011, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Szklarnia ma 10 m na 2.5 jest zrobiona z starych okiennic pomidorów się zmieściło 30.
Mysłowice
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

moim subiektywnym zdaniem , najlepiej postawić mały piecyk na węgiel , być może kłopotliwe, ale masz duże prawdopodobieństwo że temp nie padnie poniżej zera i rośliny pomidory mogą być w takiej szklarence prawie od początku kwietnia :)
Osoby tu na forum bodaj Tadeusz, jak poszukasz to znajdziesz co pisze na ten tema, to mają np. doże beczki z woda które akumulują przez dzień ciepło i w nocy go oddają oczywiście musi być słońce :), można w całej szklarence podwiesić białą agrowłókninę, można wreszcie wstawić mały piecyk elektryczne najlepiej taki z olejem w środku który utrzymuje stała temp. i co chwile się wyłącza
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
westwe1
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 mar 2011, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Dziękuję za poradę a co sądzicie o grilu na noc z brykietów.
Mysłowice
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

duży koszt wyjdzie chyba , ktoś to już tutaj przeliczał , wbrew pozorom prąd nie wychodzi tak drogo
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Na początku moje pomidorki hartowały się w mini szklarence, którą to łatwiej było przenieść całość do domu na noc, potem trafiły dopiero do tunelu. Na ostatnią noc z powrotem włożyłam sadzonki pomidorów do miniszklarenki umieszczonej w tunelu, pozostawiając przód szklarenki odsłonięty ale za to przykryłam to jeszcze złożoną w kilka warstw agrowłókniną. Niestety takie zagęszczenie spowodowało że w mini szklarenka strasznie zaparowała, a wiadomo pomidorki nie lubią być mokre. Macie jakieś sposoby by pozbyć się nadmiaru wilgoci? Na dzień mimo chłodnej pogody pomidorki zostały wyciągniete a drzwi do tunelu poodsłaniane, bo i w nim sufit zaparowany :roll:
Ania
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Mam znajomą, która żyje z produkcji rozsad. Ona używa "kozy" do której podłączona jest rura odprowadzająca na zewnątrz namiotu dym, ale przechodzi przez calą długość namiotu i ogrzewa go dodatkowo. Moja mama ma w namiocie dodatkową konstrukcję wykonaną z palików obłożoną folią; taki namiocik w namiocie - wstawia tam zapalone "podgrzewacze" do kawy, wiecie, te malutkie białe świeczuszki :P. To również podnosi temperaturę otoczenia i chroni przed nadmiernym spadkiem temperatury. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

A ja niczym nie zabezpieczam moich pomidorków w szklarence i jeszcze nigdy nie zmarzły :)
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

ARABELLA pisze:A ja niczym nie zabezpieczam moich pomidorków w szklarence i jeszcze nigdy nie zmarzły :)
Tak , bo szklarnia ma specyficzny mikroklimat , to zupełnie co innego niż tunel foliowy .
Awatar użytkownika
x_M-l
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 142
Od: 5 lip 2010, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Nie trzeba niczym dodatkowo zabezpieczać, krótkie nocne spadki temperatur im mocno nie zaszkodzą a musiałyby być naprawdę spore przymrozki żeby ci podmarzły pomidory w tunelu czy szklarni.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Mikel pisze:Nie trzeba niczym dodatkowo zabezpieczać, krótkie nocne spadki temperatur im mocno nie zaszkodzą a musiałyby być naprawdę spore przymrozki żeby ci podmarzły pomidory w tunelu czy szklarni.
Oj Mikel , nie obiecuj , nie obiecuj ! Bo nie w Twojej mocy są żywioły natury ... W tej chwili kluczowa sprawa to wiejący wiaterek mocniej -słabiej ,ale jednak mieszający powietrze . Gdyby nie on , przymrozek byłby już wczoraj , a dziś rano miałbyś pozamiatane w tunelu . Ale ten wiatr z dnia na dzień słabnie , jutro - pojutrze znaczny przymrozek jest bardzo prawdopodobny . Zasadniczo powinno wystarczyć narzucenie ogrowłókniny , roboty nie ma z tym wiele , a można ocalić pomidorki . Pamiętaj ,że wiekszość z nas hoduje teraz różne Kozulowe i inne rarytasy , i nie po to zagrzewaliśmy się całą zimę , aby teraz zmitrężyć i wszystko zaniedbać :?
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

frant ma racje całkowitą :D
poza tym przed przymrozkiem na wiosnę to nie jest problem ochronić, problem jest zabezpieczyć pomidor przed chłodami poniżej 12 stopni więc nie ma co się rozwodzić nad przymrozkami
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Zapalam kilka zniczy - takich wkładów co palą się 48godzin lub dłużej. Mam na kilka nocy.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak zabezpieczyć pomidory przed przymrozkami.

Post »

Mam już wysadzone troszkę pomidorów w gruncie w takim mini tuneliku z podwójnej agrowłókniny, dzisiaj u mnie było 0*, na razie nie widać żadnych oznak podmarznięcia a jak ją troszkę odkryłam to poczułam wyraźne ciepło, muszę zmierzyć temp. tak z ciekawości.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”