Kolor trawy.dobre krzewienie itp.Jak uzyskać ładny trawnik?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Kirk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 cze 2006, o 10:58

Kolor trawy.dobre krzewienie itp.Jak uzyskać ładny trawnik?

Post »

Widziałem czesto i mnie zastanawia jak to jest.
Niektóre trawy sa przepiękne w kolorze np przy domach od czego to zależy?
Dobry słuchacz ma więcej przyjaciół niż dobry mówca.
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Kirk trawa tak jak inne rośliny potrzebuje pokarmu czyli nawozu .Nawozy kupisz w każdym sklepie ogrodniczym jak i w innych sklepach tylko pamietaj kup nawóz przeznaczony do trawy.Trawa też wymaga strzyżenia czyli kosiarka w ruch i jeszcze troszeczke serca i chęci i trawka bedzie śliczna ;:32
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak uzyskać ładny kolor trawy

Post »

Kirk pisze:Widziałem czesto i mnie zastanawia jak to jest.
Niektóre trawy sa przepiękne w kolorze np przy domach od czego to zależy?
Na kiepskich glebach trawa wymaga conajmniej 3/4-krotnego nawożenia ... najpierw zasilanie wiosenne potem zwykłym nawozem, na koniec przygotowanie do zimy + woda + koszenie + wieki angielskij flegmy :wink: :lol:
Pozdrawiam, Baśka
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Zgadzam się że wczesną wiosną nawóz pełnosładnikowy, ale sekretem głębokiej zieleni trawy jest nawóz przeciw żółknięciu traw.
Po zastosowaniu trawa jest ciemnozielona, bardzo twarda i rośnie w zastraszającym tempie. Kosiarka musi mieć ostre noże i koszenie raz w tygodniu.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Nie zapomnijcie ,że sporo zależy też od odmian traw zastosowanych w mieszance - proporcje są różne dla różnych traw np : inna zawartość życicy i kostrzewy
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
tulipan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 maja 2006, o 21:26

Post »

To że kosimy trawnik raz w tygodniu, to raczej nic dziwnego. Nawozy oczywiście należy stosować, ale nie zapominajmy o zabiegach mechanicznych. Do takich, oprócz koszenia, :wink: zaliczamy napowietrzanie. Formą napowietrzania, ale spełniającą więcej funkcji jest wertykulacja. Warto ją przeprowadzać raz w roku.
Bardzo ważna jest przepuszczalność gleby pod naszym zielonym dywanem!
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Należy pamiętać o odpowiednim pH, zeby nie bylo zbyt kwasne :)
Timka

Post »

Mój trawnik pięknie się zieleni po saletrze amonowej
ale wtedy rośnie w strasznym tempie
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

też z początku stosowałam saletrę amonową, ale potem ktoś mi powiedział, że lepsza jest wapniowa, gdyż amonowa jest lekko zakwaszająca. Nie wiem czy to prawda.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A co myślicie o opryskiwaniu trawy nawozem nieorganicznym mikroskładnikowym do dolistnego zasilania (żelazo).
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

wydaje mi się, że dobra soczysta trawa jest po prostu pędzona (tak jak zawodnik) i wtedy wydaje ze siebie wszystko co ma, tą zieleń i kształtne pędy. Jednak na długo to nie starcza.
Wyznał mi to kiedyś znajomy ogrodnik miejski.
Jakub . . . . .
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Patrz kilkudziesięcioletnie trawniki angielskie.
Problem w tym, że utarło się przekonanie, że trawa to najmniej pracochłonny element ogrodu. A to guzik prawda. Jeśli chcesz raz coś zrobić i potem założyć ręce to rzeczywiście efekt na krótką metę.
Ja sztuki utrzymywania pięknego trawnika uczyłam się na ksiąkach angielskich za poradą moich nauczycieli i źle na tym nie wychodzę, tyle tylko, że nie podzielam wcześniej wymienionego poglądu.
Bo począwszy od wczesnej wiosny do późnej jesieni wymaga on stałej troski.
vojtek9
50p
50p
Posty: 54
Od: 31 sty 2006, o 11:21

Post »

nie nalezy przesadzac z zajmowaniem sie trawnikiem. Przede wszystkim trzeba zaopatrzyc sie w 4 rodzaje nawozow z dodatkiem herbicydow do "dokarmiania" trawy na wiosne, wczesnym latem, jesienia i przed zakonczeniem wegetacji. Dla leniwych 2u krotnie, wiosna i w srodku lata. trawnik nalezy nawadniac i kosic przu uzyciu dobrej kosiarki z regulacja wysokosci koszenia. kilka podstawowych bledow przy obsludze trawnika
1. pozwalamy aby na trawniku rosly nam gatunki traw, ktore sa chwastami i stanowia konkurencje dla szlachetnych gatunkow traw.
2. nieumiejetne nawozenie - mozemy doprowadzic do zniszczenia czesci trawnika jezeli wysypiemy zbyt duza ilosc nawozu lub przez pomylke podwojnie rozrzucimy nawoz na ten sam obszar trawnika.
3. Nie stosujemy zasady, ze nawozimy 2-3 dni przed opadami deszczu - na suchy trawnik
4. Nie stosujemy zasady, ze trawnik nawadniamy kiedy zaczyna wysychac a nie wtedy kiedy przychodzi kolejna sroda albo kolejny piatek
5. zawsze trawe kosimy wtedy gdy osiaga odpowiednia wysokosc a nie raz w tygodniu. maksymalnie mozemy skrocic zdzblo trawy o 1/3 ale w okresach suszy radze ciac tylko 1/5 zostawiajac dluzsze zdzblo aby umozliwic powolniejsza utrate wilgoci z trawy.
Jezeli mamy dobrej jakosci gatunki traw na naszym trawniku, to naprawde nie potrzeba "strasznych" poswiecen aby nasz trawnik pod koniec pierwszego sezonu byl jednym z ladniejszych w okolicy. Na to aby w nowym miejscu wyhodowac sobie nowy - ladny trawnik potrzeba jednak 3 lat, chyba, ze kupimy trawnik w rolkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”