Groszek zielony - wszystko o grochu cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krystyna551
200p
200p
Posty: 437
Od: 6 lip 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Witajcie:) czy ktoś zna nazwę groszku, który był na aukcji: kwitnie na różowo, jest bardzo wysoki i można go jeść ze strąkami? U mnie jest hitem. Robię z niego nawet przetwory. Rodzina jest zachwycona. Ale nie znam nazwy. ;:3
pozdrawiam:)
Krystyna
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

No czas uaktywnić wątek groszkowy ;:108 Ciekawa jestem jaki groch w tym roku będziecie uprawiać, czy cukrowy czy łuskowy, ja co roku uprawiam te dwie formy, ale w tym sezonie rezygnuję z cukrowego, na rzecz łuskowego w różnych odmianach.
Awatar użytkownika
mundzia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 3 mar 2015, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Ja w tym roku pierwszy raz sieje groszek :wink: Łuskowy odmiana Kelvedon Wonder. Zobaczymy jaki będzie :D
Za wszystkie udzielone rady bardzo dziękuje ;:131
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Czyli cud Kelvedonu. Siałam kiedyś. Dobry będzie . Groszek należy u mnie do tzw. bezproblemowych, czyli wysiać i zapomnieć. Tylko nie zapomnieć zebrać. Ale o tym, to już u mnie małe dwunożne szkodniki pamiętają :D . Jedyna reguła jakiej przestrzegam przy sianiu grochu, to siać w marcu.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Witam, ja też zawsze sieję Cud Kelwedonu. Mój wpis z innego wątku i to jak postępuje z groszkiem.
docentandrzej pisze: Ja Sieję jak najwcześniej, żeby miejsce szybko się zwolniło, np. pod pomidory. Ja jeżeli pogoda w marcu pozwala to sieję groszek bardzo wcześnie. Nie cackamj się z nim, zawsze powbijam jak najwięcej gałęzi jak będzie gdzieś wielkości o takiej jak tu:
Obrazek
Jak widać na początku trochę ściółkuje, żeby w sezonie już go nie podlewać. Nie odchwaszczam już po tym jak wbije podpory, a groszku mam urodzaj co roku, odkąd się nim zbytnio nie przejmuje. Rozstaw rzędów co 20 cm na oko :uszy
Te jasne rośliny to Cud Kelwedonu, widać tam też ciemniejsze roślinki, ale nazwy nie pamiętam, zresztą słabo powschodził ten drugi.
Tutaj gdy rośnie
Obrazek
A tu już niezły busz jak widać Obrazek
, późno go wyrwałem, bo miejsce nie było mi jeszcze potrzebne i miałem 2 zbiory. Pierwszy zbiór to 3 takie wiadereczka
Obrazek.
Ziemia pod pomidory z takiej grządki jest wręcz idealna.
Radzono tu kiedyś podsypywać bodajże 20 cm rośliny, ale ja tego nie robię. Groszek najlepiej siać gęsto.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

:wit W tym roku zaopatrzyłam sie już w nasiona groch łuskany Meteor Dziekanowski....uprawiał ktoś?
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

To będzie mój drugi rok z groszkiem, Meteora nie uprawiałam. Miałam Iłówiecki i Bajka. W tym roku będzie: cukrowy Iłówiecki, cukrowy Oregon Sugar Pod, łuskowy Sześciotygodniowy i łuskowy Kelvedon Wonder. Też będą posiane wcześnie, żeby później zwolnić miejsce na kapustne albo psiankowe. Jeszcze nie wiem.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Ja co roku sieje b. wcześnie jedną odmianę grochu łuskowego a mianowicie Pegaz, jak dla mnie jest to najlepsza odmiana, bo jest zarówno wczesna, jak i smaczna i bardzo plenna, strąki są duże wypełniono ciasno kanciatymi bardzo słodkimi nasionami, polecam :!: nie wiem czy ktoś uprawiał tą odmianę, korci mnie jeszcze odm Telefon, ale w tym roku sobie odpuszczę. Chce wytestować odm o fioletowych strąkach.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
chmielu11
200p
200p
Posty: 231
Od: 21 lip 2013, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie,okolice Bielska-Białej

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Ja w tym roku próbuje Cud Kalwedonu i Groch Iłówiecki.
Pozdrawiam Krzysiek
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Rokrocznie siałam wspaniały Pegaz, a w tym roku nie mogę go kupić :(
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

Niby nasion w sklepach jest ale pegaza nie widziałam. Kupiłam standardowo sześciotygodniowy i dla mnie nowość bo odmiana także łuskowa-Izolda.

Słuchajcie a czy groch da się utrzymać w ryzach przy 2 rządkach przez 5m? Przeważnie sadzę w kwadrat i rośliny częściowo trzymane są przez gałązki a częściowo opierają się o rodzeństwo ;:224 Jakbym tak posadziła 2 rzędy na całą długość zagonka pod pomidory to tylko bym skorzystała. Najwyżej więcej gałęzi nawtykam, ewentualnie podsypię krzaki od spodu żeby się nie pokładały.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

ostatnia szansa pisze:Rokrocznie siałam wspaniały Pegaz, a w tym roku nie mogę go kupić :(
Ostatnio ciężko tą odmianę dostać, a szkoda bo jest znakomita ;:108 ja co roku zbieram swoje nasiona, kupne mają czasami bardzo słabą sił eiełkowania, niestety producenci są nieuczciwi i mieszają nasiona... w zeszłym sezonie na szczęście udało mi się mimo suszy zebrać swoje nasiona ;:219 ;:180
mapes
100p
100p
Posty: 192
Od: 22 wrz 2012, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Groszek zielony- wszystko o grochu

Post »

MORANGO pisze: Chce wytestować odm o fioletowych strąkach.

Obrazek
Jest rewelacyjna ;:333 już trzeci sezon będę ten fioletowy groch siała :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”