Rzodkiewka biała. ( (Raphanus sativus)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

nutka1234 pisze:Rybko, przykrywałabyś je codziennie? Czytałam, że inaczej nie ma sensu.
To się da zrobić :wink: Ale czy to coś da?
Gdzie o tym czytałaś?
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

moja rzodkiew Sopel Lodu wybiła w pędy kwiatostanowe ;:223 co robić w tym wypadku? ściąć kwiatostany i wyrwać korzeń czy niech rosną dalej? Czy coś z niej jeszcze będzie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Raczej już nic, będzie twarda jak kamień. Sopli lodu nie miałem ale w przypadku zwykłych rzodkiewek tak jest. Też na początku zwlekałem czekając aż urośnie większa, ale po prostu miałem za mało nawiezioną grządkę i większe i tak by nie urosły. Taką twardą można ewentualnie zetrzeć do twarogu, albo kompost moim zdaniem innego wyjścia nie ma :(
Sylwiusz25x
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 8 kwie 2012, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dalsze okolice Szczecina

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Moje rzodkiewki za to mają duże liśćie, a warzywo małe jak kulki do gry no i tak co rok jaka tego może być przyczyna?
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Mogą być różne, zbyt późny wysiew, zbyt gęsty.
Większość odmian rzodkiewek służy do wysiewu bardzo wczesną wiosną lub późnym latem.
Moje już zjedzone a te co zostały wyrwałam bo i tak nic z nich już nie będzie, jest za ciepło.
Awatar użytkownika
terika
50p
50p
Posty: 94
Od: 3 lut 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

A próbowaliście już może z białą rzodkiewką Tondo bianco ;:124 ? U mnie wyrosła piękna! Robaki jej nie jedzą (przynajmniej do tej pory tego nie zauważyłam), nie wybija też w kwiat (przynajmniej przy siewie wiosennym). Jest łagodna i jak dla mnie jedna z lepszych. :wit
Pozdrawiam! Tereska :)
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Czytając niektóre posty zauważyłem ,że część z Was nie odróżnia rzodkiewki od rzodkwi ,poniżej linki opisujące poszczególne rośliny i spotykane odmiany, stąd chyba niektóre pytania co do grubości rzodkiewki Sopel lodu:

Rzodkiewka w tym na końcu pokazana biała Sopel lodu podobna do rzodkwi
http://www.pnos.pl/?d=of&c=nas_warz&g=98

Rzodkiew
http://www.pnos.pl/?d=of&c=nas_warz&g=117

Może teraz nie będzie nieporozumień, co do grubości rzodkiewki Sopel lodu,jak i mylenia jej z rzodkwią.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

No i wreszcie ktoś ruszył temat, ja się osobiście nie mogę doprosić ekspertów o konkretną odpowiedź w pytaniu czym się różni rzodkiew od rzodkiewki!! janhel41 masz u mnie bro. ;:136 Może dysponujesz informacją ogólnie jaka jest różnica między tym a tym nie wchodząc w szczegóły gatunkowe jak "sopel lodu"? :)
Z podanych linków wyczytałem tylko, że zasadniczą różnicą jest zawartość warzywa. Rzodkiewki np. mają więcej witamin a rzodkiew więcej białka. Da się zcharakteryzować te warzywa bardziej? Hmm... dać się da na pewno tylko czy ktoś to zrobi?
wuju84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 11 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Przeczytałem ten temat bo pare dni temu kupiłem dokładnie taką odmianę

Obrazek

Czy jeśli ją zasieje teraz, to będzie można coś zebrać?
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

A co piszą z tyłu?
wuju84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 11 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Na opakowaniu napisane jest że do siewu wiosennego i jesiennego :)

Zastanawiam się nad wysianiem ponieważ pogoda taka bardziej wiosenna się utrzymuje.

Co ewentualnie proponujecie zasiać w warzywniaku o tej porze, zostało mi troszkę miejsca
bo nie wszystko powschodziło :(
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Tu nie chodzi tak do końca o temperaturę tylko długość dnia. Wiosna i jesień mają krótszy dzień od lata. Ja bym spróbował, co masz do stracenia ;)
Okazów raczej wielkich nie doczekasz ale nie jest powiedziane że nie wrzucisz coś na ząb. ;) Ja takich nie uprawiałem ale wypowiadam się bo uprawiam inne gatunki. Z reguły przez lato słabe są zbiory więc to odpuściłem, daje coś co się nadaje na lato a ewentualnie na jesień wracam do tego co plonuje lepiej niż latem. :)

Co proponujemy? Ja posiałem niedawno różne gatunki fasolek. Początkiem czerwca ładnie potem owocują.
Od czerwca do sierpnia możne różne inne gatunki rzodkiewek i rzodkwi.
Możesz coś z dyniowatych spróbować jeszcze, choć ciut późno to niektórym wychodzą i o tej porze.
To co można sadzić z rozsady prponuje mocna namoczyć aż wykiełkuje i do gruntu. Przyśpieszysz wtedy :)
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Wuju84
Myślę że możesz wysiać,choć z reguły rzodkiewkę wysiewa się wiosną i jesienią,gdyż są to rośliny krótkiego dnia,ale przecież jest jeszcze wiosna kalendarzowa!!
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”