Rzodkiewka biała. ( (Raphanus sativus)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Rzodkiewka biała. ( (Raphanus sativus)

Post »

Interesują mnie białe rzodkiewki tzw. śnieżnobiałe, które ostatnio pokazały się w sklepach.
Możecie mi coś powiedziec na ich temat? Czy uprawia się je tak samo jak te pospolite czerwone?
Generalnie na opakowaniu np. gatunku "Albena" siew jest znacznie późniejszy niż tej zwykłej rzodkiewki bo lipiec/sierpień...
A jak jest z typem "Redhart", to biała rzodkiewka z zewnątrz, ale czerwona w śroku i ma ponoc lekko orzechowy smak :D
Czy ktoś z Was uprawiał już takie gatunki?

PS Uzupełnie wątek że ta orzechowa rzodkiewka pochodzi z Chin i spotkałem się też z nazwą MANTANG HONG, wszędzie opisują jej smak jako lekko orzechowy, a wielkośc porównują do piłki teniswej, a więc to trochę większe rzodkiewki niż te zwykłe.
Czy jest to faktycznie taka nowośc? Czy ktoś z nas tu na forum już ją uprawiał i może się podzielic spostrzeżeniem/doświadczeniami tego gatunku jak i tych innych białych o które pytam...
Awatar użytkownika
Fi
100p
100p
Posty: 133
Od: 18 kwie 2009, o 19:46
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Post »

Chodzi ci o białą rzodkiew? Podobną do pietruszki? Bo jeśli tak, to miałem ją dawno temu i uprawiałem jak zwykłą rzodkiewkę. Ba, myślałem, że to rzodkiewka, a nie rzodkiew. Wtedy nikt nie zwracał uwagi na czas wysiewu podany na opakowaniu. Była duża i bardzo ostra. Niestety nie znam żadnych odmian.
Tutaj jest Polska i mówimy po polsku.
Dość informacji, kreacji, kontekstów, decyzji, stretchingu...!
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Absolutnie nie chodzi mi o taką. Taka jest od dawna w naszym kraju. Podałem kilka nazw, wystarczy je wstukać w google i zobaczysz o jakie mi chodzi ;) :)
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

miałam rzodkiewkę białą, chyba to była Śnieżka, ale średnio byłam z niej zadowolona, ostra bardziej od czerwonych, dziecko nie chciało ruszyć w przeciwieństwie do robali, faktycznie, całe lato była, ale bez większego entuzjazmu, miałam jeszcze odmianę żółtą, też ta sama historia, reasumując- zostaję w tym roku przy tradycyjnej czerwonej, ale eksperymentować trzeba, może będą inne opinie
pozdrawiam
Iwona
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Rzodkiew Redhart (nie rzodkiewka), nazwy nie jestem pewna ale z opisu wygląda, że to właśnie taką miałam 2 lata temu, niestety opis na opakowaniu był po angielsku, nie przetłumaczyłam, posiałam wiosną i to był błąd. Wszystko wylądowało na kompoście, nawet nie spróbowałam. Nie wytworzyła zgrubień korzeniowych, za to poszła w liście. Dopiero później doczytałam, że to rzodkiew na zbiór jesienny.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

No właśnie ta Chińska odmiana o smaku niby orzechowym jest na zbiór jesienny, trzeba posiac latem. Jest ktoś komu udało się taką rzodkiew wychodowac pozytywnie? A co do tych białych Leniawka to jaki gatunek, jaką nazwę miałaś? Bo ja kupuje w sklepie normalnie takie i są przepyszne, w ogóle nie ostre, lepiej smakują niż te czerwone, ale wiadomo że jak w większości sklepów spożywczych nie wiedzą jak się nazywa. Nasiona które kupiłem mogą byc te niesmaczne, nie wiadomo. Może ktoś polecic jakiś gatunek białej rzodkiewki?
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

biała to właśnie Śnieżka była, żółtej niestety nie pamiętam nazwy... :(
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
KONdzio1156
100p
100p
Posty: 125
Od: 30 lip 2010, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ostrów wlkp (pruślin)

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

żółta to ZLATA
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Żółtą odradzam- ma taką szorstką skórkę, że trudno domyć. I poza innością koloru żadnych atrakcji.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

KONdzio1156 pisze:żółta to ZLATA

dokładnie tak i faktycznie nic specjalengo
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Ja od 2 lat sieje rzodkiewkę białą zwana "sopel lodu" - rośnie podłużna jak marchew - jest pyszna ;:63

Ta biała z czerwonym środkiem to jest rzodkiew, nie rzodkiewka :|

Żółta, to faktycznie normalna, ale za to smakuje mi różowa - nazwy nie pamiętam :tan
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Anpio7 no ja się poprawiłem w kolejnych postach przecież, ale z drugiej strony zobaczcie na allegro piszą niektórzy wyraźnie "rzodkiewka" http://allegro.pl/rzodkiewka-mantang-ho ... 61444.html
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: Biała rzodkiewka.

Post »

Fakt, to niezła zmyłka, bo w opisie jest "Owoce wielkości piłki tenisowej o szczególnej grze smaków i kolorów"

Sama byłam swego czasu na nią zachęcona, ale jak to rzodkiew to wolę tradycyjną białą,
tak pochrupać jesienią wyrwana prosto z grządki i umytą :tan

U mnie dziś super ciepełko ;:3 a wczoraj wszystko podlałam, więc licze na szybkie wschody :uszy
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”