Jarmuż

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
millka
50p
50p
Posty: 54
Od: 12 mar 2012, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielno

Re: Jarmuż

Post »

U wujka G znajdziesz dużo różnych przepisów na jarmużowe chipsy.
Ja zawsze robiłam najprościej, czyli liście spryskane oliwą i posolone, na jakieś 15 min. do piekarnika nagrzanego.
Ważne by wyczuć moment, kiedy będą akuratne, bo za bardzo przypieczone, są mało smaczne.
Można także dodawać różne przyprawy, fajne są z czosnkiem, lub
dipy. Dzieciakom bardzo smakuje a ja dodaję jako atrakcyjną ozdobę do obiadu :D
Awatar użytkownika
anna m
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 6 paź 2011, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dakowy mokre znow w Polsce

Re: Jarmuż

Post »

Witajcie.Na 2 stronie tego watku podalam przepis na jarmuz z ziemniakami- najpopularniejsze zimowe danie w Holandii.Mozna zmieniac ilosc skladnikow ale za kazdym razem jest smaczne.Jako ciekawostke dodam ze rownomiernie z jarmuzem hoduje brokul wloski.Udaje sie znakomicie tylko jego zbieram przed przymroskiem.Milego dnia.
Pozdrawiam serdecznie.Anna
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jarmuż

Post »

Beato i Anno, chcę uniknąć starości jarmużu, więc mam pytanie :wit Kiedy siejecie jarmuż? Ja mam zamiar posiać pod koniec czerwca. Użytkować póki nie będzie innych zieloności, więc pewnie do końca marca no chyba, że starość go dopadnie i stanie się paskudny w smaku :? A to pewnie dzieje się przez naprzemienne zamrażanie i odwilże.
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
anna m
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 6 paź 2011, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dakowy mokre znow w Polsce

Re: Jarmuż

Post »

Witajcie.Jarmuz sieje koniec kwietnia a poczatek maja aby na miejce docelowe sadzic w poczatku lipca.W pazdzierniku mozna zaczac zbior.Przed gotowaniem mozna przemrozic aby pozbyc sie goryczki ale ja tego nie robie, bo jej nie czuje.Usowam tylko glowny nerw bo jest niesmaczny.Milego dnia.
Pozdrawiam serdecznie.Anna
toxic
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 16 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jarmuż

Post »

Osobiście jarmuż zjadam jako chipsy i w gulaszu razem z fasolą (mniam). Odmianę fioletową, taką postrzępioną podbierają mi często na różne imprezy w rodzinie, służy jako podkład pod różne przekąski.
Najczęściej sieję w polu razem z jednorocznymi i dopiero na jesień lub i wiosnę przesadzam, to co zostało po obskubywaniu prze ludzi i zwierzątka. Jarmuż po pożarciu dolnych liści wygląda jakoś tak upiornie, czy można go przyciąć na wiosnę bez szkody?
Czy lepiej palikować te 1 -1,5 metrowe kikuty z "parasolem" kryjąc je przed wścibskim okiem?
Dodam, że zależy mi na nasionach, a te dwuletnie lubią się położyć razem z korzeniem.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jarmuż

Post »

Na tym blogu jest fajnie pokazana uprawa jarmużu ,,na drugi rok".
No i przepisy smakowite 8-)

http://wegetarianka.blox.pl/tagi_b/5000/jarmuz.html
Kasia
toxic
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 16 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jarmuż

Post »

Dzięki wielkie, a i o tym, że kwiaty ma jadalne - nie wiedziałem. W poprzednim roku, gdy zajadałem kwitnące pędy rapini, zostałem posądzony o konpsumpcję rzepaku ;)
Awatar użytkownika
millka
50p
50p
Posty: 54
Od: 12 mar 2012, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielno

Re: Jarmuż

Post »

Ja także jestem pod wrażeniem - jadalne kwiaty jarmuża ;:oj
ganio4 przepisy faktycznie smakowite i wiele nowości dla mnie jamrużowych,
fajnie, że dodałaś ten link :tan człek znowu się czegoś nowego dowiedział :heja
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jarmuż

Post »

Katarinka pisze:Rośnie w donicach na balkonie :)
Obrazek
Katarinko czy możesz napisac w jakich donicach sadzisz jarmuż na balkonie?
Czy tą odmianę ktorą masz to jest jakaś karłowata?
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
martusia810
50p
50p
Posty: 87
Od: 23 sie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Jarmuż

Post »

Ja robię pyszne soki z jarmużu; jarmuż, szpinak, jabłko, marchew, mandarynka i plasterek imbiru.Uwielbiam zwłaszcza właśnie z imbirem, i nazywam go soczek szrekowy, żeby moje dziecko mogło wypić, bo jak usłyszy że z jarmużu to beeeee, a jak szrekowy to chce. Trzeba mieć jednak wyciskarkę ślimakową bo z sokowirówki raczej się nie wyciśnie.
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Jarmuż

Post »

Witajcie :)
Ja mam niestety raczej żadne doświadczania z jarmużem, a właściwie mam je, ale są negatywne.
Wysiałam jarmuż w zeszłym roku na rozsadę, wzeszedł słabo, ale malutkie 3 cm roślinki jednak "urosły".
Przeniosłam te maleństwa pod folię w zeszłym roku, ale niestety, nie raczyły urosnąć więcej jak do 7 cm. Całe lato, jesień i zimę nic nie urosły ponad tych 7 cm.
Mam je cały czas w namiocie foliowym i ... co mam zrobić? wzruszyć ziemię wkoło, podlać na wiosnę nawozem z pokrzyw, czy może przesadzić w inne miejsce licząc na pobudkę w drugim roku??
Ziemię mam bardzo słabą.
Kretowiska żółcą się jak na pustyni ;:306
W poprzednich stronach czytałam, że komuś udał się nawet na piaskach, więc nadzieję jeszcze mam. ;:108

Chyba jednak wysieję kilka sztuk do wielodoniczek i jeszcze raz dam mu szansę :D :D :D
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Jarmuż

Post »

To będzie mój pierwszy rok z jarmużem.Wyczytałem,że najlepiej zasiać w kwietniu,czy wcześniej?
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Jarmuż

Post »

Grazko, moja pierwsza przygoda z jarmużem też się tak skończyła, tyle że za darowanie życia się odwdzięczył. O tamtym stanowisku najłatwiej napisać "znośne". Jeśli masz lepsze plany odnośnie foliaka to go przesadź za jakiś czas. Ciekawym jak wypadłoby porównanie takiego zimowanego z partią sianą w terminie.

Klonie, ja w ubiegłym sezonie siałem w maju do gruntu i nie narzekam. (chociaż w lepszym miejscu byłby pewnie większy) Gdy trochę podrósł, rozsadziłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”