Jarmuż

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Dancysia
100p
100p
Posty: 114
Od: 22 sty 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jarmuż

Post »

Oczywiście, że zostawić :D przynajmniej jedną roślinę. wiosną zakwitnie i zbierzesz nasiona. Dwuletnia, tzn. że w drugim roku uprawy roślina wydaje nasiona. Tak samo jak burak, seler, marchew itp.
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Jarmuż

Post »

A jeśli nie zależy mi na nasionach (mam całe opakowanie), tylko na jadalnych liściach? Wyda więcej niż w pierwszym roku uprawy? I czy w takim razie ściąć te kikuty i odbije od korzenia czy zostawić i wypuści nowe liście ze starej łodygi?
Dancysia
100p
100p
Posty: 114
Od: 22 sty 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jarmuż

Post »

Na większy zbiór to nie licz, to tak jak z kwitnącej sałaty liści dużo nie zbierzesz a i smak gorszy.
Co prawda wczesną wiosną każdy listek cieszy a i kwiaty też są jadalne.http://wegetarianka.blox.pl/tagi_b/5713 ... wiaty.html
Awatar użytkownika
anna m
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 6 paź 2011, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dakowy mokre znow w Polsce

Re: Jarmuż

Post »

Witajcie.Z wieloletniego doswiadczenia wiem ze najlepsze zbiory jarmuzu sa w pierwszym roku.Po oberwaniu lisci nowe urosna ale sa male i bez smaki.Proponuje wysiac w kwietniu a przesadzic na stale miejsce w czerwcu-lipcu.Rozsada powinna byc w odleglosci nie mniejszych niz 40x40.Im wiekszy rozstaw tym wieksze i ladniejsze liscie.Najlepszy jest po przymrozkach a w ogrodzie moze stac do lutego.Jest tez odmiana w kolorze fioletowym ale jak dla mnie mniej smaczna. Milego wieczoru.
Pozdrawiam serdecznie.Anna
miisia
100p
100p
Posty: 146
Od: 5 lut 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jarmuż

Post »

Podajecie bardzo interesujące ciekawostki o jarmużu i chyba ja też zaraziłam się chęcią posiadania tej roslinki u siebie w ogródku ;:65 .Nasionka zamówiłam na akcji wymiany a jak się nie uda to oczywiscie kupię w sklepie :heja .
Marianna
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jarmuż

Post »

Jarmuż pojawia się w sklepach, dzisiaj widziałem w kauflaku. Smaczna i bardzo wartościowa roślina. Niestety jeszcze mało doceniana a szkoda.
Awatar użytkownika
millka
50p
50p
Posty: 54
Od: 12 mar 2012, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielno

Re: Jarmuż

Post »

Pomidormen bardzo się zdziwiłam i ucieszyłam jednocześnie, że jarmuż normalnie w markecie na półkach sobie urzęduje ;:oj No czasy i nastawienie ludzi, na niby ciekawostki, się zmienia a to super :heja
Zasiałam jarmuż od razu do grunu w lipcu i niestety... wstrętne ślimaki zeżarły mi całą grządkę fioletowego, więc nawet nie wiem czy faktycznie jest mniej smaczny jak pisała Anna. Na szczęście niski kędzierzawy (sadziłam między pomidorami) jest cudny i tak się nad nim rozczulam, że aż żal mi go zjeść :;230
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jarmuż

Post »

A myśmy swój już zjedli, zostały tylko jakieś niedobitki. Jakbym wiedziała, że zima będzie tak łaskawa, więcej bym wsadziła rozsady.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
millka
50p
50p
Posty: 54
Od: 12 mar 2012, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielno

Re: Jarmuż

Post »

Whitedame a czemu kwestia zimy ma znaczenie? Co prawda jarmuż mam dopiero drugi rok, ale z tego co zauważyłam, to dla tej rośliny kwestia zimy nie ma znaczenia. Nawet w lutym pięknie spod śniegu wystaje w sam raz na zimowe braki warzywne. I chyba za to głównie pokochałam jarmuż :D
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jarmuż

Post »

Zimno mu nie szkodzi, ale ciężko wyrwać go spod śniegu. Tak miałam w zeszłym roku, dlatego w tym zostawiłam na zimę mniej.
Wiosną zaś nie smakował mi, był inny twardszy jakby łykowaty.
Ja najczęściej używam go do zup jarzynowych, zamiast szpinaku, którego nie wolno mi jeść.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
anna m
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 6 paź 2011, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dakowy mokre znow w Polsce

Re: Jarmuż

Post »

Dobry wieczor! Zgadzam sie z Beata w lutym jarmoz jest mniej smaczny bo jest stary!Do lutego trzyma sie go w ogrodku ale najlepszy jest po pierwszych przymrozkach. Grudzien w Holandii w Polsce listopad.Tez kwestia smaku.Jedno powiem pod kazda postacia jest bardzo zdrowy
Pozdrawiam serdecznie.Anna
x-H-3
---
Posty: 79
Od: 17 wrz 2013, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jarmuż

Post »

Z Jarmużu robię gołąbki.Fajnie wyglądają na talerzu dwa kolory.Nie jest też taki wzdymający :wink:
Awatar użytkownika
millka
50p
50p
Posty: 54
Od: 12 mar 2012, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielno

Re: Jarmuż

Post »

Ale nowości się dowiaduję, chyba byłam bardzo powściągliwa w wykorzystaniu jarmuża. A tu zupa, gołąbki.. zaraz wrzucę temat do wujcia g i pewnie jeszcze parę odkryć przede mną ;:oj
Także się zgadzam, że w lutym to już nie ten smak, ale sama myśl, że warzywko z własnego ogródka chyba robi swoje, a w zielonych koktajlach jakoś nie czuć łykowatości :D
Polecam także chipsy, szybkie, zdrowe i smacznie chrupkie :wit

whitedame zamiennik bardzo zacny w kwesti szpinaku, ale i tak jak dla mnie, to straszne nie móc szpinaku jeść ;:223
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”