Rodzynek brazylijski(PhysalisPeruviana),miechunka pomidorowa i in. Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

Ja do sałatek, leczo daję zielone z żółtymi. Ale zielone zdecydowanie lepsze. Też szukałam czy coś nie piszą by ich nie jeść jako zielone, ale nie znalazłam.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

Ja też jadam miechunkę pomidorową na surową w fazie półdojrzałej- żółtawa,ale twarda- i w żadnym razie nie powiem,że to ohyda :) Szału nie ma,ale da się zjeść . A salsa verde na jej bazie jest pycha ;:333
Pozdrawiam serdecznie- Ela
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

U mnie jeszcze sporo miechunki peruwianskeij do dojrzewania i martwie sie czy zdaza dojrzec byloby szkoda bo dla naszej rodziny to rewelacja! Mam kilka krzakow posadzonych w doniczkach(wyrosly na dwa metry) i teraz obcielam je tak na 30 cm zeby sprobowac przezimowac ciekawe czy ten numer sie uda?...
Czy wysylacie miechunke pomidorowa na akcje?prosze!!!! :) :) chcialabym sprobowac uprawy.
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

W tym roku pierwszy raz miałam miechunkę peruwiańską- nie smakuje nam. Miechunka pomidorowa gości u nas już dwa sezony. Lubimy ją ;:215
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

Jondi - miechunka peruwiańska świetnie się przechowuje w jasnych pomieszczeniach, nawet kwitnie. Tylko na wiosnę trzeba będzie przyciąć ponownie, bo w zimie, wiadomo, wypuszcza wątłe gałązki.
Zielonym do góry!!!
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

Ilu ludzi tyle gustów i smaków i dobrze jest ciekawie:), ja nie znam pomidorowej dlatego chętnie bym poznała proszę o nasionka na akcję:)! Ja wysłalam peruwiańską. Przeczytałam, że najlepiej plonuje w 2-3 roku więc chcę spróbować przezimować tylko z tym jasnym pomieszczeniem jest problem...
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

Wystarczy przechować w dobrym zdrowiu jeden okaz - wczesną wiosną robisz sadzonki i one też lepiej i szybciej owocują niż te z siewu.

Co do miechunki pomidorowej - nasiona łatwo kupić w naszych sklepach nasiennych, już od ładnych paru lat. Spora porcja nasion w paczce, wystarcza na 2-3 lata.
Zielonym do góry!!!
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

W ostatnich "wysokich Obcasach" opisano tomatillo (miechunkę pomidorową) jako : "u nas dostępne tylko w puszkach" !!!

Oj, jak to zwykle: "cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie". Przecież miechunka jest łatwiejsza do wyhodowania niż pomidor, w naszych warunkach bardzo szybko daje owoce, nasion w sklepach w bród... Tylko reklamy brak i paru przepisów kulinarnych więcej, żeby stała się jednym z tańszych warzyw dostępnych na naszych bazarkach.
Zielonym do góry!!!
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

Bixx, widzę że masz pojęcie o miechunce pomidorowej :) Mam kilka wysokich krzaków, mają mnóstwo zawiązanych owoców, zielonych a zbliża się przymrozek zastanawiam się czy zebrać takie i przerobić? Bo jak wzięłam zielone do domu to nie dojrzały tylko się pomarszczyły.
Ja jem raczej dojrzałą i ona jest żółta, smak miała na początku jak dla mnie trochę mydlany, ale już mi smakuje :)
Pewnie dlatego że rodzynek brazylijski mi zmarzł i się nie nadaje do jedzenia a miechunki nie wzięło.

Jak patrzę na wasze krzaki to wyglądają inaczej niż moje. Czy wasze też mają takie liście mechate i owoc się klei jak się wyrywa z torebki?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

Miechunkę pomidorową je się zieloną, tylko owoce powinny rozrywać już osłonkę, nie czeka się aż będą żółte.
Raczej spożywa się ją w potrawach niż surową, a np. w leczo wchodzi świetnie :)
Dżem mi się nie podobał, mało miał charakteru.

Hmm, liście rodzynka są mechate, ale owoc nie powinien się kleić. Może to dlatego że go zmroziło?
Zielonym do góry!!!
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

U mnie się owoc miechunki klei. W wersji pieczonej w sosie/leczo jem i żółtą i zieloną (ale zielona lepsza) ;)
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

Alyaa możesz zrobić zdjęcie owocom swojej miechunki w "papierkach" i bez?
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne

Post »

edysqa, w Twoim poprzednim poście, na ostatnim zdjęciu to raczej jest rodzynek, a nie miechunka pomidorowa.

Owoce moich miechunek pomidorowych też się kleiły pod papierkiem :wink:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”