Słonecznik - wysiew,wymagania,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

szymon nie mów ze niedostępnej w kraju bo ja ją miałem 5 lat temu no tak połowakwietnia ja myslę .
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

adamlol pisze:szymon nie mów ze niedostępnej w kraju bo ja ją miałem 5 lat temu no tak połowakwietnia ja myslę .
Adam nie wiesz o jakim mówię słoneczniku a twierdzisz ze są.Jak są to się bardzo ciesze jak będą to powiedz gdzie.Bo osobiście w sklepach widzę słonecznik jadalny słonecznik ozdobny koniec kropka finito.Powiedz gdzie są w zwykłych sklepach w Polsce a nie załatwione w Polsce.
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

większych słoneczników od kiszorday nie ma a jak chcesz to tobie moge załatwic 40 tan tego słonecznika , nasiona są w internecie dostępne na allegro ale jak szymon chcesz to moge ci na jutro pod dom załatwic tego 40 ton. i ty mówisz ze on jest w polsce nie dostępny ?
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Powtarzam ale w jakim sklepie.?? Mówiłem ze prywatnie mnie nie obchodzi.
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Wiele lat temu kupiłam nasiona słonecznika pełnego (wtedy to była u nas nowość) o bardzo dużych kwiatach. Siejąc go normalnie do gruntu - kwitł dopiero około września/października. Dlatego co roku wysiewam w marcu do doniczek i mam kwiaty "już" w sierpniu. :lol:
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

w internecie na allegro masz 3 nasionka za ponad 6 zł .
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Dzięki Mirabilis właśnie o taką konkretną odpowiedz mi chodziło.
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Kwietnik jest z poludniowo zachodniej strony i tam upal, musialam co wieczor podlewac swoje rosliny. Napoczatku przez kilka tygodni (5-6) marnie wygladaly sloneczniki, mialy malutkie korzenie , ale w lipcu wzmocnily sie i byly takie jak widac.
Polecam te odmiane!
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moje już mają 10 cm. czy aby nie za wcześnie? :D
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Waw, duze masz, po prostu nie przesadzaj je, niech sobie rosna gzie rosna, a w maju , ok 15-go wysadzisz do gruntu. A jeśli chcesz, no to mozesz sie pobawic (jeśli bedzie malo im miejsca ) to wtedy posadz je do wiekszej doniczki. Ale sadze ze i w tej samej dobrze slonecznikowi bedzie.
Twoje sloneczniki szybciej zakwitna, niz te co wprost do gruntu.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7931
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Mam taki sposób na siew słoneczników( ozd. i jadalnych) W kwietniu sieję na zewnętrznym parapecie w doniczkach lub skrzynkach, potem przesadzam do większych donic. Jak siałam w domu, rosły szybko, wyciągały się i potem były słabe. Wysiane na dworzu, ale z dala od ślimaków i osłonięte, są krępe i silniejsze.Pozdrawiam.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Wysiałam słonecznik ozdobny w marcu do jednego pojemnika, obecnie ma 15 cm i coś się mi wydaje, że zrobiłam błąd nie siejąc każdego ziarnka do osobnej doniczki, ponieważ ma już ciasno (wzeszło 15 szt.) I teraz się boję z pikowaniem słonecznika, a on woła już o to :cry: Czy jeśli go przesadzę do pojedynczych pojemników to przetrzyma? Przeczytałam tutaj, że nie lubi on przesadzania i czy mam go wsadzić po pierwszy liść do ziemi?
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Przesadzania nie lubi, poniewz ma delikatne korzaki, a sadzic nalezy normalnie, nie po pierwszy lisc : ), tylko korzaki do gruntu.
a za kilka dni jeśli zwiedna, to jeszcze jest duuuuzo czaso do maja i nowe na pewno wyrosno i tez szybko i wielkie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”