Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

KrzysiekAdam, prawdopodobnie to sprawka ulatniającego się amoniaku z obornika. Korzenie pomidorów zostały uszkodzone dawno i teraz pewnie funkconują już normalnie. Nie obrywaj bocznych pędów jeśli jakieś są i staraj się wyprowadzić zdrowy wierzchołek. Trochę późno, ale może jeszcze coś urośnie. Przy chorobie wirusowej widoczna jest smugowatość na łodydze i ogonkach liściowych, poza tym wygląda prawie identycznie jak fitotoksyczność.
Mousefishyork, azot musi być obecny, aby pozostałe składniki (w szczególności fosfor) były pobierane. Za chwilę jeszcze będzie potrzebna pokrzywówka, albo inna podobna mikstura.

Pozdrowienia, kozula
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

romaszka pisze:
loeb pisze:


Ja myślałam, że pokrzywowa śmierdzi dopóki nie zrobiłam z lebiody.. No nic, to trzeba wrzucić trochę cebul do wiaderka.
Gnojówka z lebiody?! Nigdy nie słyszałam. Możesz coś więcej powiedzieć o jej właściwościach? Czym się różni od tej z pokrzywy? Ja tak się dopytuje bo lebiody mam tyle, że mogę obdarować całą Lubelszczyzne :D Albo zacznę produkcje gnojówki z lebiody na skale masową :;230
romaszka to tylko taki mój pomysł był, nacięłam wielkiej lebiody, i nie wiedziałam co z niej zrobić, no to siup to w wiadro.. gnojówka jak złoto, a pieni się przy rozcieńczaniu wodą, że hej.. lebioda ma dużo białka więc pewnie gnojówka ma dużo azotu, ale nie wiem jak z innymi składnikami. Trochę rozcieńczonej dałam pod pomidory, ale głównie popędzałam tym dynie. Trzeba uważać, i dobrze rozcieńczać, bo jak raz zrobiłam za mocną, to widać, że parę liści ucierpiało, a i pomidory w doniczce coś niewyraźnie mi zaczęły wyglądać.. Te w gruncie wyglądają ok, ale tam dawałam tylko bardzo rozcieńczoną, bo już pod korzeniami miały nawóz. Z lebiody to ty lepiej zupę zrób, umiesz?;) To był przysmak mojego dzieciństwa;)
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Dziekuje za odpowiedzi Kozula, Weteran. pokrzywowka za 3 dni powinna byc gotowa. na szczescie angole uwielbiaja potas i to jest w wiekszosci przypadkow glowny skladnik nawozow. potas mam - czeka sobie na owoce:) moze cos konkretniej teraz ruszy bo kwiatkow sporo ale jakies takie liche, oby odzywka pomogla... przepraszam za brak polskich znakow, ale nie moglam sie powstrzymac i odpisuje z tel. aha- moje krzaczory maja kole metra jak nie lepiej, poobrywac troche lisci u nasady?
KrzysiekAdam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 maja 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

kozula pisze:KrzysiekAdam, prawdopodobnie to sprawka ulatniającego się amoniaku z obornika.
Wygląda na to, że za dużo obornika dałem przed uprawą. Norma zdaje się jest 3-4 kg/m2, a było cokolwiek więcej. W następnym roku muszę się poprawić. Dzięki.
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

... ok, juz doczytalam... musze kilka oberwac :)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5840
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

KrzysiekAdam pisze:
kozula pisze:KrzysiekAdam, prawdopodobnie to sprawka ulatniającego się amoniaku z obornika.
Wygląda na to, że za dużo obornika dałem przed uprawą. Norma zdaje się jest 3-4 kg/m2, a było cokolwiek więcej. W następnym roku muszę się poprawić. Dzięki.
:wit Ja też tak mialam z 5 lub 6 krzaczkami.Tylko,że moje pomidory rosną w gruncie.Nie obrywałam wilków,pozwoliłam im rosną jak chciały.Popadał deszcz ,wypłukało trochę tego z gleby ,pomidory wypuściły nowe ,ładne pędy,liście zrobiły sie normalne. Jeszcze nie kwitną,ale mam nadzieje ,że niedługo zaczną. Teraz poobrywałam niechciane wilki i zrobiły się całkem ładne krzaczki.Jeszcze jeden taki krak mi został,moze coś z niego będzie ,ale jak nie no to trudno :roll:
Asia
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

A ja swoje zostawiłam na kilka dni samopas i się rozpuściły szalone :) - wiki im takie powyrastały że hej.
A na czubkach - rosną jak chcą - ja już w tym gąszczu nic nie mogę dojrzeć ! Więc wyrywam co widzę że mogę - a reszta rośnie jak chce, jak mi zawiążą po dwa trzy grona - też będę przeszzęśliwa, bo i tak wyjdzie z tego sporo pompadorków :) Tym na zewnątrz poobrywałam już sporo liści od spodu. Zaraz zabiorę się za te ze szklarenki :)
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Hellouł :)
Wiecie co kochani? - jak wczoraj pomidorki i ogóreczki zostały podlane odżywką - dziś mają jakby więcej otwartych kwiatków - i jakby badziej żółtych.
Coś mi się jednak nie podoba... kryształki odżywki są różowe, woda po rozpuszczeniu ich jest lekko różowa także. Obawiam się że to jakiś barwnik - i może się okazać że moje ogórki nie będą jednak zielone... :;230
w końcu to odżywka do fuksji... ale jaja !
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

nooo więc będziesz na pomidorach mieć wszystkie odcienie fioletu i różu ;:187 :;230
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
diament79
200p
200p
Posty: 202
Od: 15 lut 2008, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłakowice

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Witam! Jak myślicie zdrowe te moje pomidorki? Mam kilka krzaków, które wieczorem zwijają liście. Czemu tak może się dziać? Od chłodu czy coś im brakuje?
Od razu pokazuję moje inne. Są niskie, ale mają po 5, 6 gałązek kwitnących.

Obrazek
to ten co mi się liście wieczorem zwijają

a to reszta, chyba zdrowo wyglądają?
Obrazek Obrazek Obrazek

Z góry dziękuję za sugestie.
ZAPRASZAM do oglądania mojej skromnej kolekcji,Proszę też o porady odnośnie pielęgnacji.Ogrodowe i Domowe
mousefishyork
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 maja 2011, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

diament - z tego co już tutaj poczytałam - i z obserwacji własnych pompadorów - to one tak się na noc zwijają.... zawsze :)

Weteran Ty DIABLE !!! jeszcze będziesz zazdrościł kolorowych pomidorków, a ogórków !!! OJ !!! - a niech Cię !!! :;230 :;230 :;230
(skąd wiesz że fuksja jest czerwono (różowo) fioletowa??? hodowla na parapecie???) :;230
prześlę ci sałatkę - specjalnie dla Ciebie - fuksjowo-ogórkowo-pomidorową !!! Tylko w sałatce fuksji braknie - dodaj tej z parapetu :;230 :;230 :;230


no nie no... i tak Cię szanuję i liczę się Twoimi radami baaardzo, i z forumowicz - jakoś nie wiem... tylko Wy mi radzicie z serducha ;:167 bom ja ciemna i naprowadzać mnie musicie.... :)
Kozulka - dziękuję za wyróżnienie w odpowiedzi... to żaden sarkazm - ja lubię się uczyć. A dla Was wilków to normal, - każde moje pytanie - a dla mnie bardzo ważne...
Buźka dla WAS - całego forum !!!
A forumowicz - życzę sobie żeby nie dostał już bana - :0 serio :)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7498
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Mouse, a niech sie posmieja :D , wlasnie znalazlam w piwnicy nietkniete opakowanie (200gram) nawozu do pelargoni i do innych kwitnacych PLANKTON K. Sklad (jest bez azotu)= P-9, K-24. No i zastanawiam sie jak by to wykorzystac? Pomidory rosna jak glupie, a kwiatostanow zaledwie po 3 szt, no bo sa posadzone na zlikwidowanym trawniku, uprzednio nawiezionym jakims azotowym nawozem. Ta ziemia jest jakas dziwna, zaskorupia sie a w sloncu dziwnie blyszczy, jak by ktos posypal mielonym szklem. Nie chcialabym tez zaszkodzic.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 903
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

gienia1230 pisze:No i zastanawiam się jak by to wykorzystać?
trochę podlej ,trochę opryskaj , oczywiście jeśli producent przewiduje taką możliwość
Bardzo dobre uzupełnienie gnojówek :D
mousefishyork pisze:to one tak się na noc zwijają.... zawsze
noo ja też na noc na boczek i w kłębuszek :;230 :;230
mousefishyork pisze:skąd wiesz że fuksja jest czerwono (różowo) fioletowa??
mam ich całe stado na ogrodzie :P
mousefishyork pisze:Tylko w sałatce fuksji braknie
spoko dołożę swoje i jeszcze okraszę oleandrami ;:137 :;230 :;230
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”