Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1243 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 89  
Autor Wiadomość
tkordus
 Tytuł: Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )
PostNapisane: 10 lip 2011, o 12:35 
200p
200p

1 szt.
Jeśli za poważnie i stanowczo to zabrzmiało to przepraszam :) ;:7

Rozumiem że za bardzo się tym nie przejmować ?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Adam S.
PostNapisane: 10 lip 2011, o 13:55 
1000p
1000p

---
Powszechne w tym roku są takie objawy ... u mnie również . Podejrzewam , że najprawdobodobną przyczyną zwijania liści są za niskie lub za wysokie temperatury , rośliny maja utrudnione pobieranie(przyswajanie )składników pokarmowych\ mineralnych . A ostatnio pogoda serwuje nam skoki temperatur ... w zeszłym tygodniu było 10-15stopni , a dziś 30st.
Znalazłem taką lekturę i dochodze do wniosku , że dlatego pomidory głodują (zwijają liście )
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2136

https://plus.google.com/photos/10424725 ... 689/albums

kozula
PostNapisane: 10 lip 2011, o 23:02 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Mousefishyork, dałaś wcześniej nawóz fosforowo potasowy, to teraz kolej na pokrzywówkę. Pomidory powinny ruszyć z kopyta.
greenmagic, g...uzik prawda. To co dałeś miesiąć temu jest już dawno zapomniane. Grube krzaki i małe owoce, to za małe stężenie soli w podłożu. Kup jakis nawóz wieloskładnikowy do pomidorów, tak będzie najprościej. Zapodaj kilka razy, a owoce zaczna rosnąć. Może być konieczne wycięcie po jednym liściu między gronami, jeśli są zbyt duże.

Pozdrawiam, kozula

wampir_wawelski
PostNapisane: 11 lip 2011, o 09:34 
100p
100p

1 szt.
Witam,

czy brak jakichś składników pokarmowych, może powodować dłuższe dojrzewanie owoców? mam dużo zielonych i dorodnych okazów, ale żaden nawet nie robi się żółty - nie mówiąc o czerwonym. Tak czekam już na tą sałatkę z własnych pomidorów i się doczekać nie mogę, aż zaczynam się martwić, czy wszystko jest w porządku...

tadeusz48
PostNapisane: 11 lip 2011, o 09:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Nie bądź, w "gorącej wodzie kąpany", przyjdzie czas, to dojrzeją, chyba sam je będziesz jadł, to po co Ci "przyśpieszacze".

Większość się wkurza widząc piękne zielone pomidory które nie zmieniają koloru, a jedną z przyczyn , to z pewnością zimna i mokra pogoda, dzień ,dwa słońca i dojrzewanie pomidorów ruszy z kopyta, zazwyczaj pierwsze dojrzałe pomidory pojawiają się w połowie lipca, więc nie jest tak źle.

weteran
PostNapisane: 11 lip 2011, o 09:52 
500p
500p

---
spokojnie :D , jest taki moment , że pomidory sprawiają wrażenie , że już , już zaczną się czerwienić . Łazi się codziennie i zagląda, a one jak były zielone , tak są . Wiec trzeba się uzbroić w cierpliwość :)
OOO Tadeusz mnie wyprzedził no to ja tez tak mam :;230, ale u mnie już bieleją trochę, wiec za chwile i czerwienieć będą :D

tkordus
PostNapisane: 11 lip 2011, o 12:52 
200p
200p

1 szt.
Ja się cieszę że nadal są zielone bo może jeszcze urosną ;:138

PHOENIX
PostNapisane: 11 lip 2011, o 21:54 
50p
50p
Witam. Dopiero zaczynam bawić się uprawą pomidorów w tunelu i już z rozpędu chyba popsułam swoje "zabawki" , czytałam o tym usuwaniu liści i czytałam ...no i pogalopowałam do folii i upitoliłam wszystkie dolne liście do pierwszego grona , a u niektórych do pierwszych kwiatostanów , a teraz siedzę , czytam dalej ... Pewnie w nagrodę zamiast pięknych pomidorów zbiorę parę garści orzeszków ..orzesz ty :( głupia , oj głupia :oops: Myślicie ,że jest jeszcze nadzieja na duże owoce u tych co nie zawiązały jeszcze owocków ,a już mają podgolone listki ?

wanderka
PostNapisane: 11 lip 2011, o 22:56 
100p
100p

1 szt.
Jeśli swoje ostatnio lekko przeazotowałam- miały 3 tyg przerwy od nawożenia (poza dolistnym siarczanem miedzi) to podlewać teraz pokrzywkowką, gnojówką kurzą czy może na zmianę? Jak lepiej? Gdzieś mi w oczy wpadło że chyba to co kurze jest bardziej zbilansowane?

Maraga
PostNapisane: 11 lip 2011, o 23:49 
1000p
1000p

---
Phoenix (czy to miasto w USA?)
Dam Ci dobra radę.Czytaj uważnie wszystkie tematy dotyczące upraw warzyw a szczególnie pomidorów.I nie działaj pochopnie.Bo zepsuć łatwo a naprawić nie zawsze się da.Jak masz czas to wracaj do początków tego forum.Możesz wiele nauczyć się.Sama często czytam te stare wątki.Są aktualne cały czas.Nie sugeruj się jedną czy dwiema wypowiedziami.Najlepiej wcześniej upewnić się czy ktoś dobrze to robi.
Owoce pewnie będą ale jakie to Ci nie powiem bo nie robiłam tak nigdy ze swoimi.Może ktoś bardziej doświadczony Ci na to odpowie.
Pozdrawiam.

11krzych
PostNapisane: 12 lip 2011, o 07:42 
@PHOENIX

Urosną. Zrobiłem tak na jednym krzaku, bo musiałem. Urosły, choć nie tak jak te nieoberwane. U mnie nie ma to wpływu na wyższe grona, więc się nie martw. Będzie dobrze.

MENA515
PostNapisane: 12 lip 2011, o 16:48 
500p
500p

więcej niż 1
PHOENIX napisał(a):
Dopiero zaczynam bawić się uprawą pomidorów w tunelu i już z rozpędu chyba popsułam swoje "zabawki" , czytałam o tym usuwaniu liści i czytałam ...no i pogalopowałam do folii i upitoliłam wszystkie dolne liście do pierwszego grona ych pomidorów zbiorę parę garści , a u niektórych do pierwszych kwiatostanów ,
Uczymy się na błędach. Wiedzę najlepiej przyswaja się razem z doświadczeniem :D. Myślę, że nie jest to tragedia o ile tych liści nie jest zbyt mało. U mnie nie było by co obrywać powyżej pierwszego grona, bo między jednym gronem a drugim są 2-3 liście :). Gdzie mogłam, zostawiłam i pod pierwszym. Ale w kilku krzakach nie dało rady przez zarazę ziemniaczaną :x I tam, gdzie był spory niedobór magnezu poobrywałam te najbardziej pożółkłe części liści. Reszta została.

kozula
PostNapisane: 13 lip 2011, o 00:26 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Wanderka, teraz są potrzebne wszystkie składniki, więc wypada na kurzą gnojówkę. Być może trzeba będzie dołożyć coś z pojedynczych nawozów, a może nie. To już będzie zależeć od wyglądu pomidorów za jakiś czas.

Pozdrawiam, kozula

PHOENIX
PostNapisane: 13 lip 2011, o 00:42 
50p
50p
Maraga
11krzych
MENA515

Dziekuje Wam za słowa otuchy i szybką odpowiedz . Forum czytam zapalczywie , w ramach relaksu i odskoczni od pędu codzienności . Szperam w wątkach starych i nowych , ale wobec takiego natłoku informacji trudno czasem wypośrodkować "złote środki" .. :wink: Chyba trzeba po prostu wybrać sobie mentora i bazować na jego opiniach - ja wytypowałam Kozulę i Pomodoro . Mam nadzieję ,że korzystając z ich porad jakoś dobrnę do końca sezonu pomidorkowego i bardziej szczęśliwie wkroczę w następny . Oczywiście napiszę i sfotografuję efekty mojej spontanicznej głupoty , bynajmniej będzie z tego jakiś pożytek instruktażowy- kronika "cierpliwych inaczej " ;:224 . Na szczęście liści na krzakach jest dużo i wyglądają na zdrowe -niektóre nawet za bardzo liściate-mimo mojego strzyżenia i tak tłoczno. Dziś zapodałam im papu z gnojówki i czekam............ :roll:

PS Maraga-pytałaś o Phoenix (czy to miasto w USA?)- nie- to tatuaż , mieszkam w PL ;:7

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1243 ]  Idź do strony nr...        1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 89  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alyaa, Baldessarini, Bixxx, Elvan16, jafhar, karmenka, legina, Marianzet1, Sahe, sjs_wa i 55 gości