Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tkordus
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 mar 2010, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

U mnie też niektóre poszły na 3 pędy a ja nie mam serca ich oberwać ;:53
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Comcia pisze:Masz swój las ?
Tak, mamy kawałek swojego lasu ;:3 nie dużo 44 ary, ale zawsze to swój :tan
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Lasek Bonsai :D Sosna-brzoza?:) Czy coś bardziej wyszukanego? Grona liczymy na całym krzaku, przynajmniej ja tak zrozumiałam. Tez mam takie na 3 pędy i zastanawiam się właśnie, jak to rozegrać..
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5753
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

:wit Ja praktycznie pomidory prowadze na jeden pęd. Parę mam tylko na dwa pędy.Na forum czytałam że im więcej pędów tym mniejsze pomidory ;:224 A poza tym ,posadziłam je troche za ciasno i wskazany jest dla moich pomidorków jeden pęd.
Na moich krzaczkach zawiązują sie już trzecie grona. Mam sporo wysokich malinowych (z akcji) i dlatego sie zastanawiam ,po ktorym gronie je oglłowć.le jak piszecie ,że to się robi w okolicach sierpnia ,to mam czas :uszy :uszy
Asia
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

U mnie na 2 pędy rosną w gruncie Black pearl+ Copia, Kalman i Snow white. Nie liczę im gron. Ogłowię wszystkie wysokie w sierpniu.a na razie niech rosną :D.
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

loeb pisze:
Andzia1 pisze:11krzych bardzo Ci dziękuję sąsiedzie ! Zastosuję gnojówkę z cebuli i modlitwę... :wit
Oho, gnojówka z cebuli - jak to się robi, ile tej cebuli i co daje? Oraz..jak bardzo śmierdzi:P
To ulubiona gnojówka mojego M. Szanowny stosuje ją jako oprysk przeciwko chorobom grzybowym na ziemniakach. Śmierdzi okrutnie ( ja nie znoszę tego zapachu, po stokroć wolę pokrzywę ), ale działa. :wink:
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

aha ... nu to teraz jestem głupsza jak bylam :shock: jeżeli liczą się grona z całego krzaka a ogławia się po 5 - 6 gronie ( bo tak zrozumiałam ) to aż boje się napisać ile gron mają moje malinówki ... bo na jednym pędzie doliczyłam się 6, na drugim 7 ... nu a jeszcze tę, które mają 3 pędy. To w takim razie, mam czekać do sierpnia czy już ich ogłowić? Powtórzę się, są bardzo wysokie, 3 razy wyższe ot atola i kmicica i zaczynają przerastać wysokie san marzano.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Loeb fajnie określiłeś " lasek bonsai" :tan, faktycznie maleńki, ale jest w nim piękna polana, brakuje tylko domku na kurzych łapkach :D
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Przy ogławianiu nie tyle liczy się liczba gron, co termin potrzebny aby ostatnie grona zdążyły dojrzeć (około 2 miesiące od zakwitnięcia). Oczywiście, przy prowadzeniu na 3 pędy pomidor zawiąże znacznie więcej gron niż na jeden pęd i można go niżej ogłowić.
Ja planuję ogławianie pod koniec lipca, mam paliki około 1,6 metra i część odmian już prawie do czubka dorasta :) Te bedą ucięte wcześniej.
Pozdrawiam, Maciek.
KrzysiekAdam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 maja 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Mógłby mi ktoś poradzić, jak pomóc moim pomidorom? u góry mają pozwijane liście i w ogóle marny kwiatostan. Poniżej zdlęcia:
https://lh5.googleusercontent.com/-5zEY ... G_1959.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-FJL9 ... G_1960.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-a1Dg ... G_1961.JPG

Proszę o wyrozumiałość, bo jestem początkującym "ogrodnikiem"...
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

11krzych pisze:
Andzia1 pisze:Witam, proszę o radę czym pryskać pomidory p-ko zarazie ziemniaczanej, w ubiegłym roku zaraz zniszczyła mi wszystkie pomidorki jakie miałam. Uprawiam je bardzo amatorsko, ale jakieś efekty mam. Mam teraz 24 krzaczki (opalka, cytrynki i fiutki), nie mogę zastosować żadnej chemii ponieważ rosną tuż przy studni, z której bierzemy wodę do celów spożywczych.
Z góry dziękuję za pomoc.
Grevit, Timorex, EM-y, gnojówki roślinne http://pl.wikibooks.org/wiki/Ekoogrodni ... C5.9Blinna, modlitwa.

Maślaki na Błędowskiej już są ?
W tym linku są przepisy na gnojówki, wywary, nastawy itd, itp, super informacje, proste i łatwe do zrobienia dla laików takich jak ja np....
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
mirka2
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 172
Od: 12 cze 2009, o 19:53
Lokalizacja: Toruń

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Jak wsadzałam sadzonki pod folię, do każdego dołka dałam obornik granulowany, bo jesienią nie przygotowałam podłoża. Potem do pobudzenia wzrostu dwa razy podlałam pokrzywianką, na razie rosną proporcjonalnie do wiązania owoców-nie są wysokie krzaczory, jak jednego sezonu przecholowałam z pokrzywą. Teraz niektóre wykazują niedobór magnezu. Wychodząc naprzeciw następnym niedoborom, czy dobrym pomysłem byłoby rozpuścić taki granulat obornika w wodzie i tym podlać pomidorki?
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

mirka2 - myślę, ze tak, choć nie używam takiego obornika. Może trzeba będzie go przefermentować przez tydzień lub dwa podobnie jak gnojówkę z pokrzywy. Na niedobór magnezu to raczej nie pomoże, potrzebny będzie siarczan.
KrzysiekAdam - te pomidory chyba są czymś przypalone. Napisz coś więcej - gdzie rosną, czy dostały jakiś obornik lub inne nawozy pod korzeń, i jak ostatnio zasilałeś, co ile podlewasz.
Pozdrawiam, Maciek.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”