Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
11krzych

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Możesz uszczknąć. Jeżeli masz od dołu dłuższy odcinek od ziemi do pierwszego grona, to możesz opuścić sznurki. Ale jeżeli nie masz miejsca to pourywaj czubki. To normalny zabieg, nawet zalecany. Ja urywam wszystkim pomidorom czubki po szóstym gronie, ale na niektórych krzakach pourywałem już po drugim. To powoduje, że zaczynają rosnąć "w owoce" i dojrzewać zamiast kwitnąć i rosnąć w górę.
nowel3
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 28 kwie 2011, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Wielkie dzięki za radę.Jutro zrobię rewolucję moim pomidorkom.Poczytałam na innych stronach że liście też trzeba obrywać.
11krzych

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

nowel3 pisze:Wielkie dzięki za radę.Jutro zrobię rewolucję moim pomidorkom.Poczytałam na innych stronach że liście też trzeba obrywać.
Mam nadzieję, że doczytałaś też jak/kiedy obrywać ( ile za jednym razem i które ). Nie przesadź z tym obrywaniem.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Witam, proszę o radę czym pryskać pomidory p-ko zarazie ziemniaczanej, w ubiegłym roku zaraz zniszczyła mi wszystkie pomidorki jakie miałam. Uprawiam je bardzo amatorsko, ale jakieś efekty mam. Mam teraz 24 krzaczki (opalka, cytrynki i fiutki), nie mogę zastosować żadnej chemii ponieważ rosną tuż przy studni, z której bierzemy wodę do celów spożywczych.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
11krzych

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Andzia1 pisze:Witam, proszę o radę czym pryskać pomidory p-ko zarazie ziemniaczanej, w ubiegłym roku zaraz zniszczyła mi wszystkie pomidorki jakie miałam. Uprawiam je bardzo amatorsko, ale jakieś efekty mam. Mam teraz 24 krzaczki (opalka, cytrynki i fiutki), nie mogę zastosować żadnej chemii ponieważ rosną tuż przy studni, z której bierzemy wodę do celów spożywczych.
Z góry dziękuję za pomoc.
Grevit, Timorex, EM-y, gnojówki roślinne http://pl.wikibooks.org/wiki/Ekoogrodni ... C5.9Blinna, modlitwa.

Maślaki na Błędowskiej już są ?
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5858
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

:wit
a w gruncie ,które grono się ogławia pomidorom wysokim :oops: ? Wiem ,że było to na forum ,ale nie mogę tego znaleźć ;:224 Czy dobrze pamiętam ,że za piątym?
11krzych

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Pelasia pisze:Czy dobrze pamiętam ,że za piątym?
Też mi się tak kojarzy. Piąte-szóste grono.
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Pelasiu , ja wiem ,że w gruncie ogławia się pomidory w połowie sierpnia mniej więcej.Nigdy nie liczyłam gron, bo wiadomo ,że różne pomidory różnie wiążą , zawsze trzymałam się tego terminu. Ciekawe swoją drogą , czy ilość gron już wydanych ma tu duże znaczenie. Też czekam w takim razie na odpowiedź na Twoje pytanie.
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

11krzych bardzo Ci dziękuję sąsiedzie ! Zastosuję gnojówkę z cebuli i modlitwę... :wit
Maślaków nie widać albo bardzo niewiele, ale są kanie i kurki w okolicy ;:7
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Z nieba mi spadliście z tym ogławianiem :wit bo właśnie odwiedzałam swoje pomidory ( w gruncie ) kilka krzaków malinowych tak urosły, że już brakuje pala, a mam dość długie. I właśnie myślę, że szkoda jeszcze ogławiać. Zaraz pójdę policzę grona, jak będzie mniej jak 6 to będę musiała miło się uśmiechnąć do swojego M, żeby poszukał dłuższego pala ... a jak więcej to co? Do kogo mam się uśmiechać :D chyba, że do samych pomidorów :;230
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Andzia1 pisze:11krzych bardzo Ci dziękuję sąsiedzie ! Zastosuję gnojówkę z cebuli i modlitwę... :wit
Oho, gnojówka z cebuli - jak to się robi, ile tej cebuli i co daje? Oraz..jak bardzo śmierdzi:P
Awatar użytkownika
tkordus
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 mar 2010, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

romaszka pisze:Z nieba mi spadliście z tym ogławianiem :wit bo właśnie odwiedzałam swoje pomidory ( w gruncie ) kilka krzaków malinowych tak urosły, że już brakuje pala, a mam dość długie. I właśnie myślę, że szkoda jeszcze ogławiać. Zaraz pójdę policzę grona, jak będzie mniej jak 6 to będę musiała miło się uśmiechnąć do swojego M, żeby poszukał dłuższego pala ... a jak więcej to co? Do kogo mam się uśmiechać :D chyba, że do samych pomidorów :;230
ja kupiłem w Castoramie dwa pale 2m wysokie, wbiłem je w ziemię i poprowadziłem poziomy sznur. Do tego sznura "podpinam" pomidorki :) Pale w Castoramie były za około 8 pln/szt
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Tkordus ja mam lasy naokoło, tak, że pali nie brakuje :wit tylko trzeba wziąć siekierę, wejść do tego lasu, wyciąć, przynieść nu i wbić oczywiście ... ale najpierw muszę to wbić mężowi w grafik robót ;:14

Właśnie liczyłam swoje grona ( pomidorów się znaczy :wink: ) ale nie wiem jak to się liczy, ile jest sztuk jest na jednym pędzie?! Czy na całym krzaku? Moje malinówki prowadzę na 2 pędy ale kilka się wycwaniło i wyszło na 3.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”