Fasola tyczna

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eldo
200p
200p
Posty: 362
Od: 12 lis 2011, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Fasola tyczna

Post »

Na działce dostałem od sąsiadki kilka nasion szparagowej fasoli tycznej.Mam zamiar ją posadzić,bo nigdy wcześniej nie widziałem takiej fasoli.Długość strąka to 20 cm niektóre mają więcej, kolor strąka jest pstry z przewagą jasnego(żółty ale bardzo jasny) i smugi jasnego fioletu.Czy ktoś wie co to za odmiana?
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: fasola tyczna

Post »

:( Nie znam tej odmiany, ale uwielbiam fasolę. Chętnie się dowiem, więc podbijam temat.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5715
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: fasola tyczna

Post »

Fasola ma to do siebie ,że łatwo się krzyżuje. Jeżeli są to nasiona od sąsiada ,to może być jakaś krzyżówka różnych odmian fasoli.
Asia
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: fasola tyczna

Post »

Dokładnie.
Raz tylko wysiałem obok siebie fioletową Blauhilde i żółtą Mamut i zebrałem z Mamuta nasiona. Na drugi rok Mamut już nie był żółty lecz fioletowy. :D
nataliaada
200p
200p
Posty: 222
Od: 27 sty 2009, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: fasola tyczna

Post »

Widziałam w necie, na zdjęciach, taką odmianę: Buenos Aires. Jest to odmiana szparagowa, tyczna. Kolor strąków pstry/ciapaty, jasno-ciemnawy, taki bordowawo/fioletowawy.

Z innych szparagowych, tycznych i pstrych, znam Jimenez, tylko, że ona chyba bardziej jasno-czerwona.
Awatar użytkownika
eldo
200p
200p
Posty: 362
Od: 12 lis 2011, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: fasola tyczna

Post »

latem zrobię zdjęcia strąków,a przed wysianiem samej fasoli,ale nie wiedziałem,że tak łatwo się krzyżuje fasola.
pozdrawiam zbyszek
bozena76
50p
50p
Posty: 58
Od: 6 wrz 2012, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: fasola tyczna

Post »

Moja rodzina lubi dania z fasoli więc w tym roku kupiłam oprócz szparagówki nasiona fasoli kolorowej.Czytajac ten post będę musiała w różnych miejscach warzywnika posiać fasolę każdą osobną !!!Nie wiedziałam o tym ze tak się dzieje.
jutlandia
100p
100p
Posty: 153
Od: 26 paź 2012, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola tyczna

Post »

proszę podpowiedzcie, czy ktoś z Was uprawiał fasolę tyczną w doniczkach? jak się sprawowała?
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Fasola tyczna

Post »

Powiem tak, z tyczną jest masakrycznie dużo roboty a i miejsca zajmuje wiecej niz zwykła, po za tym owocuje bardzo pózno;)) , początkującym nie polecam;)
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola tyczna

Post »

Jutlandia, kupowałam dla siostry fasolkę specjalnie przeznaczoną do uprawy doniczkowej z tym, że jest to odmiana niska. Jeśli jesteś zainteresowana, to napisz, podpowiem, gdzie ją można dostać.
jutlandia
100p
100p
Posty: 153
Od: 26 paź 2012, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola tyczna

Post »

aria - chętnie :-)
podpowiesz odmianę?
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Fasola tyczna

Post »

jutlandia pisze:proszę podpowiedzcie, czy ktoś z Was uprawiał fasolę tyczną w doniczkach? jak się sprawowała?
Miałem kiedyś w skrzynkach. Pięła się po balustradzie balkonu. Rosła i plonowała bardzo dobrze jak na takie warunki, tylko trzeba było co chwilę podlewać.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola tyczna

Post »

To niska fasolka szparagowa Mascotte z Vilmorinu, kupowałam w Leroy M. przeznaczona do uprawy pojemnikowej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”