Co można wysiać na zbiory jesienne, po ogórkach itp?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Krzysztof N
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 16 lut 2009, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Co można wysiać na zbiory jesienne, po ogórkach itp?

Post »

Witam!Mam przy domu mały ogródek warzywny.Planuję w tym roku posiac ogórki.Zastanawiałem się czy po zbiorach można w tym roku jeszcze w tym miejscu coś uprawiac ,czy to raczej już za póżno na sadzenie?Nie mam doświadczenia w uprawach.Może ktoś mi pomoże?
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Wiele jest warzyw, ktore można uprawiać jako poplon. W sierpniu można jeszcze uprawiać na przykład rzodkiewke, sałatę, szpinak.
Pozdrawiam.
Ola
Witkacy8
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 3 kwie 2011, o 08:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

pomidory i ogórki w jednym tunelu

Post »

Czy ogórki i pomidory rosnące obok siebie to dobry pomysł?
Gdzieś słyszałem że nie lubią się wzajemnie.
Czy ogórki gruntowe w tunelu opłaca się sadzić?
Pozdrawiam.
Rafi93r
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sie 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śliwniki

Re: pomidory i ogórki w jednym tunelu

Post »

Czy ogórki gruntowe w tunelu opłaca się sadzić?

Witam serdecznie myślę że nie opłaci się sadzić lepiej wolne miejsce zagospodarować dla dodatkowych pomidorów czy papryki.Ja ogórki gruntowe co roku sieje na dworze porobiłem sobie takie półkola z kawałków metalowych prętów i na to nakładam folie, a jak już ogórki ładnie zejdą i troszkę podrosną ściągam folie i te pręty.Muszę powiedzieć że co roku mam dużo ogórków ogólnie jestem zadowolony.Ps jak będziesz zrywał ogórki nigdy nie zostawiaj sobie tych większych na siew bo wtedy ogórki są mniej plenne dla siewu lepiej zasiać osobno troszkę ogórków myślę że pomogłem pozdrawiam Rafał ;:7
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: pomidory i ogórki w jednym tunelu

Post »

Amatorsko można sadzić ogórki i pomidory razem w jednym tunelu ,tylko ogórki posadzić w mniej przewiewnym miejscu ,bardziej po bokach, a pomidory raczej tam gdzie może być niższa temperatura i mniej wilgoci. Należy traktować pytanie: czy można sadzić ogórki i pomidory na jednym polu ,dalej, czy w tej samej miejscowości ,itd. Trzeba tylko stwarzać warunki im sprzyjające .
mazia89

Re: pomidory i ogórki w jednym tunelu

Post »

Witam,

Takie mam pytanko w sprawie ogórków. Jeśli powieszę nad nimi sznurki to będą się piąć po nich? Słyszałam, że tak się robi bo więcej miejsca mają ale czy się sprawdza to w praktyce? Próbował ktoś tego sposobu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
sebapila
200p
200p
Posty: 318
Od: 14 lut 2011, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piła,wlkp

Re: pomidory i ogórki w jednym tunelu

Post »

Jeśli powieszę nad nimi sznurki to będą się pięły po nich?
Jeśli już się będą piąć,to tylko nocą,bo to dość intymne dla nich zajęcie :;230
..a poważnie,dlaczego im nie pomóc i nie przymocować im sznurka do gruntu..wtedy nie będzie im tak uciekał,kiedy one będą chciały na niego się wspiąć :oops:
Gdyby rzeźnie miały ściany ze szkła, wszyscy byliby wegetarianami
mazia89

Re: pomidory i ogórki w jednym tunelu

Post »

Poprawnie napisałam ale dobra zmieniłam to.... bez komentarza. Wylachają cię nawet jak napiszesz poprawnie :?
diament79
200p
200p
Posty: 202
Od: 15 lut 2008, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłakowice

Co siejemy na zbiory jesienne?

Post »

Może tu napiszcie co siejecie teraz, bądź za chwilę na zbiory późno jesienne. Przyznam, że nie znam się, ale chętnie poczytam i może coś zgapię :)
Można podobno brokuła i kapustę włoską, chyba się na nie skuszę.
ZAPRASZAM do oglądania mojej skromnej kolekcji,Proszę też o porady odnośnie pielęgnacji.Ogrodowe i Domowe
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: co siejemy na zbiory jesienne

Post »

Kapustę włoską wysadza się chyba jak normalną średnio wczesną, kiedyś sadził normalnie ja wiosną a brokuły można i kalafior też, szparagówka cały czas co 2 tygodnie możesz wysiewać. Brokuł wysiewałam 2 razy ale coś nie bardzo mi powschodził.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
11krzych

Re: co siejemy na zbiory jesienne

Post »

To mnie zainteresowało, ale nie mam miejsca na wysiew takiej dużej paki.
capek pisze:Proponuję zakup w sklepie internetowym Pana Jacka Lutego opisanej niżej odmiany hiszpańskiej bobu a plon będzie z pewnościa doskonały:
LUZ DeOTONO (opakowanie 1 kg nasion)
brutto:25.00 złnetto: 23.81 zł


Do koszyka Producent: FITO Semillas
Jedyna w Europie odmiana przeznaczona do wysiewu w okresie letnim i jesiennym (jako poplon).Roślina:
- jedyna odmiana która prawidłowo rozwija się warunkach skracającego się dnia i wysokiej temperatury,
- polecana do wysiewania od połowy sierpnia do końca września,
- odmiana bardzo wczesna,
- wigor średni, liście wzniesione, w kątach dolnych liści roślina wytwarza po dwa strąki.
Strąki:
- wydłużone, o długości około 24-26cm zawierają po 6-7 kremowo białych podłużnych nasion,
- odmiana przeznaczona na zaopatrzenie świeżego rynku w okresie letnim i jesiennym.
ppepina
100p
100p
Posty: 168
Od: 12 sie 2009, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/Śląsk

Re: co siejemy na zbiory jesienne

Post »

ja mam ochotę na kapustę pekińską,tylko zachodzę w głowę czy ją lepiej siać w lipcu wprost do gruntu czy może lepiej wysiać ją już teraz na rozsadniku ;:224
pozdrawiam
Grażyna
diament79
200p
200p
Posty: 202
Od: 15 lut 2008, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłakowice

Re: co siejemy na zbiory jesienne

Post »

Właśnie przeczytałam, że kapustę późną na zbiory jesienne sieje się do końca kwietnia, czyli już po jabłkach....

http://www.uprawyekologiczne.pl/257_Ter ... pusty.html
ZAPRASZAM do oglądania mojej skromnej kolekcji,Proszę też o porady odnośnie pielęgnacji.Ogrodowe i Domowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”