Warzywa,które urosną w cieniu.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Warzywa,które urosną w cieniu.

Post »

U mnie w cieniu poradziły sobie nieźle pory.
Klucha
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 11 cze 2005, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa,które urosną w cieniu.

Post »

Potwierdzam że ogórki, u mnie rosły lepiej w cieniu, półcieniu niż w miejscu bardziej słonecznym. :roll:
-
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Warzywa,które urosną w cieniu.

Post »

Witam, kiedyś miałam groszek cukrowy w półcieniu tzn słońce było do 14/15. Siałam go pamiętam w grudniu odmiana wysoka cukrowy. Ślimaki tylko strasznie go maltretowały bo one akurat cień lubią
Awatar użytkownika
Ekomi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 5 cze 2012, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warzywa,które urosną w cieniu.

Post »

Poza cieniem istotną sprawą są również korzenie tych drzew które potrafią sięgać daleko i zabierać wodę.
U mnie w północnej części ogródka rośnie duża wierzba więc co dwa lata kopie głęboki rów odcinając na jakiś czas korzenie zapuszczające się pod moje uprawy. Kiedy pierwszy raz kopałam nie obyło się bez siekiery.
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa,które urosną w cieniu.

Post »

Witam. Ja od strony wschodniej mam rząd czarnej porzeczki (jako ogrodzenie działki) a przed nim trochę miejsca które chciałam przeznaczyć na jakąś uprawę, ale na tym niedoszłym jeszcze poletku rosną dwie brzozy, jedna od strony północnej druga od południowej, i wyszłoby tak, że pomiędzy nimi byłoby miejsce na uprawę, nie dużą może jakieś ok. 15 m. Co można byłoby tam zasiać, i czy brzoza to dobre towarzystwo. Uwielbiam brzozy i szkoda byłoby mi się pozbywać. :(
W ogóle na całej działce 6 arów jest bardzo dużo drzew owocowych i nie tylko, jak dla mnie trochę za dużo. Czy Wy wycinanie drzewa które Wam przeszkadzają? Bo ja strasznie sentymentalna jestem i mi ich szkoda. ;:168
Dopiero kupiłam działkę i jeszcze nie wiem co jak rośnie i gdzie jest cień, ale biorąc pod uwagę te brzozy lub inne drzewa w innych miejscach jak również strony świata, mogę sobie trochę wyobrazić ;:218
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Warzywa,które urosną w cieniu.

Post »

Brzozy podobno bardzo dużo wody pobierają ze swojego otoczenia. Nie wiem gdzie to wczytałem, może ktoś się w tym temacie jeszcze wypowie. Ja też mam miejsce w pobliżu brzóz, ale ziemia jakaś nie specjalna i faktycznie wiecznie sucha.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa,które urosną w cieniu.

Post »

hmmm, tam gdzie te brzozy jest jeszcze sporo mchu, ale nie wiem czy to spowodowane tym że nie było uporządkowane na zimę.
Czy ten mech też ma jakieś znaczenie?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Warzywa,które urosną w cieniu.

Post »

U mnie pod brzozą jest wilgoć, brzoza jest rozlozysta i daje polcien, ale może to zależy od stanowiska? Moja rośnie przy murze od strony wschodniej, słońce od świtu do 13tej. Potem już tylko cień, bo słońce z boku i drugiej strony domu.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Warzywa,które urosną w cieniu.

Post »

Brzoza potrafi wypić nawet 600 l na dobę. Przed moim blokiem w Polsce rośnie kilka brzóz w lekkim zagłębieniu, po potężnych ulewach gdy woda tworzy małe jeziorka, w miejscu gdzie rosną brzozy w ciągu doby woda znika a stoi nadal tam gdzie rosną świerki.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Warzywa,które urosną w cieniu.

Post »

Ta brzoza od południa zasłoni całą uprawę. Możesz zebrać z niej sok już w marcu się zbiera z gałęzi od strony południowej jak najwyższej się uda, jest słodszy i pyszny. Szklanka dziennie stawia na nogi człowieka. Warzywa raczej lubią słońce większość przynajmniej. Najlepiej pożyj trochę z tą działką i zobaczysz co gdzie posiać. A pod drzewami posiej czosnek niedźwiedzi nawet teraz można.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”