Kiełki, hodowla, gatunki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Kiełkujecie nasiona gorczycy i kaszy gryczanej?
Mam spore doświadczenie z różnymi kiełkami a te mi się systematycznie psują...zaczynają okropnie pachnieć...macie jakiś patent na te właśnie?
Aśka
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Esmeralda pisze:Aniu, ja mam właśnie jeszcze opakowanie kiełków soi do spróbowania, ale po grochowych doświadczeniach podejrzewam, że strączkowe są mało zjadliwe i chyba już soi nie ruszę. Utwierdziłaś mnie w decyzji :wink:
Kiełki roślin strączkowych wystarczy chwile przesmażyć na oliwie z oliwek i robią się cudownie pyszne. Nabierają orzechowego posmaku, proponuję spróbować. Ja byłam niebywale zaskoczona smakiem smażonych znając smak surowych. ;:138
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Potwierdzam, fasola mung po podsmażeniu jest ok a jak dodać trochę sosu sojowego to jeszcze lepsza.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Asia,kasza gryczana to półprodukt,a do kiełkowania to nasiona gryki :roll:
A ja mam pytanie z innej beczki-mam nasiona brokuła na kiełki i strasznie mnie kusi,zeby zrobic z tych nasion rozsadę i wysadzić,bo kiełkują szybko i obficie. Tylko ciekawa jestem,co z tego wyrośnie? :roll:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Nie musisz oddzielać łupinek po nasionach od kiełków. Są mięciutkie i na pewno nie spowodują dolegliwości żołądkowych.
Czerwoną kapustę wysiałam jeden raz i więcej nie będę. Kiełki są malutkie, a czas kiełkowania dość długi. Kiełkownice są w sieci Auchan.
Pozdrawiam, Ania.
pa-ni
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 sty 2014, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Ostatnio kupiłam kiełki soczewicy i już wiem że zagoszczą u mnie na pewno , kupię tylko kiełkownicę i do dzieła ;:138
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Witam na kiełkowym wątku, fajnie że taki wątek jest :D Co do kiełkownicy, to nie jest potrzebna, u mnie wszystko na tym pleśniało, więc na jednym blogu trafiłam na pomysł ze słoikiem, u mnie na lucernie sprawdził się znakomicie, teraz fasola mung i słonecznik i widzę że świetnie sobie radzą;) A co do nasion to trzeba poszukac na All... są większe opakowania no po 100 gram i taniej wychodzi niż te z marketów, a jakość jak u mnie bez zarzutu:)
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
yareka
50p
50p
Posty: 87
Od: 26 lip 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Najlepszy słoik i gaza, mam kiełkownicę(i ciemną, i jasną) ale wszystko pleśnieje wcześniej czy później. Np. słonecznik to tylko mi wychodzi ze słoika, kupuje łuskane ziarna na wagę(jak najwięcej całych żeby było)moczę w dużej ilości wody aż się odzieli taka biała skórka i zlewam, potem kiełkowanie... pyszne.
LightAtDawn
100p
100p
Posty: 138
Od: 30 wrz 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

A ja powiem czego NIE polecam

bazylia - liczyłam na chociazby mały bazyliowy posmak - zero - nic ciekawego, smak dziwny
buraczki - napalilam sie na kolor - ale daje im minusa - długo kiełkuja, smak bardzo nieciekawy
regulamin
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Kiełkuję od wieeelu lat. Mam już drugą kiełkownicę trzypoziomową i jeszcze nigdy nic mi nie spleśniało. Płuczę dwa razy dziennie.
Kasia
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Powiem szczerze mam kiełkownicę od wielu lat i jeszcze nigdy nic mi nie spleśniało. Jedynie używałam słoika do nie pamiętam już jakich nasion (chyba rzeżucha), ale puszczały taki jakby śluz i w słoiku lepiej to się płukało.
Z moich ulubionych kiełek to lucerna, rzodkiewka, brokuł, burak (piękny dodatek kolorystyczny), strączkowe ale tylko w wersji podsmażonej.

Napiszmy może jeszcze jak przechowujemy kiełki, pewnie każdy z nas nie raz się rozpędził i miał sporą porcję kiełek :tan
Ja przechowuje je wtedy w pojemnikach wyłożonych lekko nawilżonym ręcznikiem papierowym i tymże ręcznikiem są tez przykryte z góry. Jak dla mnie to najlepszy sposób, żeby kiełki zachowały świeżość i jędrność przez te kilka dni w lodówce. Tak samo przechowuje świeże zioła po prostu zawijam wilgotnym ręcznikiem łodyżki i do szuflady na warzywka ;:138
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Ja wkładam do miseczki z odrobiną wody, tak by korzonki były wilgotne i wkładam do torebki papierowej na pieczywo, która ma dziurkowaną folię na górze. U mnie również lucerna i rzodkiewka wiodą prym ;:3
Kasia
Awatar użytkownika
stecu
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 lip 2008, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina jezior

Re: Kiełki, hodowla, gatunki

Post »

Używałem słoika dopóki nie dostałem kiełkownicy 3 poziomowej i teraz jest super. Wszystko ładnie kiełkuje, podlewam 2x dziennie rano i wieczorem. Nic się jeszcze nie zmarnowało co w słoiku zdarzało się często, szczególnie psuły się b drobne nasionka. Zajmuje mało miejsca jest mniej problematyczna. Super sprawa. Dziś sałatka z kiełków fasoli mung, rzodkiewki i brokuła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”