Sałata -odmiany,uprawa,wymagania,problemy cz.1-

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Pomidorowka dobrze myślisz tylko staraj sie rzadko posiać i jak Ci podroście to dobrze podlej(lepiej się ziemia trzyma korzonków) i popikuj rzadko . Jeżeli masz agrowłókninę to miałabyś szybciej i spod agrowłókniny jest bardziej krucha.
Powodzenia w uprawie
Awatar użytkownika
pomidorowka
100p
100p
Posty: 108
Od: 22 mar 2012, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

juda pisze:Pomidorowka dobrze myślisz tylko staraj sie rzadko posiać i jak Ci podroście to dobrze podlej(lepiej się ziemia trzyma korzonków) i popikuj rzadko . Jeżeli masz agrowłókninę to miałabyś szybciej i spod agrowłókniny jest bardziej krucha.
Powodzenia w uprawie

"spod agrowłókniny jest bardziej krucha." Hmmm no widzisz, na to bym aż tak nie wpadła :)


W tygodniu zabieram się do roboty, kupię tą agrowłókninę (mam nadzieję ze w castoramie jakiś niewielki wycinek posiadają) i idę siać.

Btw, mimo wszystko uparłam się na domowy siew i trochę rozmnaża się właśnie w doniczce :) Próbuję jeszcze raz :D
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Pomidorowka, w biedronce , w poniedziałek kupiłam włókninę 10 m. x1,6 m. za 8 zł . W tej samej cenie , chyba takie same "kawałki" w Auchan. W Castor. chyba można kupić na metry, ale nie mam pewności czy tą cienką.
Pozdrawiam , Bożenka.
pulpecik195
50p
50p
Posty: 55
Od: 9 mar 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sławno

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

ja wysiałem wczoraj rukole,lodową i królową majowych... a sałata krucha i masłowa już ładnie wzeszły i rosną w oczach.. mam pytanie czy sałata masłowa jak ja porozsadzam to porośnie w główki
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Witam. Jak widzę, Pomidorówka ma wątpliwości, ale Juda dobrze radzi. Ja dodam tylko że jeśli chodzi o wysokość siewek do pikowania to przyjmuję ok.2 cm przy dobrze rozłożonych liścieniach /chyba, że wybiegnie/ i pikuję, następnie czekam aż wytworzy ok. 5 liści właściwych i na stanowisko stałe. Przy pikowaniu sadzę na tę samą głębokość ponieważ sałata nie wytwarza korzeni z łodygi a często potrafi "łapać" choroby grzybowe /co doświadczyłem/ oraz dbam o dużą ilość światła żeby póżniej wiązała główki. Pozdr Francik
Francik
Awatar użytkownika
pomidorowka
100p
100p
Posty: 108
Od: 22 mar 2012, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

francikrecz pisze:Witam. Jak widzę, Pomidorówka ma wątpliwości, ale Juda dobrze radzi. Ja dodam tylko że jeśli chodzi o wysokość siewek do pikowania to przyjmuję ok.2 cm przy dobrze rozłożonych liścieniach /chyba, że wybiegnie/ i pikuję, następnie czekam aż wytworzy ok. 5 liści właściwych i na stanowisko stałe. Przy pikowaniu sadzę na tę samą głębokość ponieważ sałata nie wytwarza korzeni z łodygi a często potrafi "łapać" choroby grzybowe /co doświadczyłem/ oraz dbam o dużą ilość światła żeby póżniej wiązała główki. Pozdr Francik

A może ktoś wrzuci mi fotkę prawidłowo wyrośniętej do pikowania sałaty?

Będę wdzięczna ;:3
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Witam. Pomidorówko, spójrz na datę 12 marca Moonnii. Masz tam fotki prawie dobrej rozsady. Wyrośniętej prawidłowo, wysokość także jedynie liść właściwy jest przeszkodą /przy tak drobnych roślinkach może ulec uszkodzeniu/ . Dodatkowych fotek już nie zamieszczę - nie mam takich roślin.Pozdr Francik.
Francik
Awatar użytkownika
pomidorowka
100p
100p
Posty: 108
Od: 22 mar 2012, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Oblookałam, piękne

Pytanie jeszcze mam, czy z każdego rodzaju sałaty będzie tak wyglądać siewka ?
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Witam. Oczywiście, Pomidorówko, oczywiście. Dopiero liść właściwy zaczyna ukazywać cechy rośliny. Dlatego po liścieniach można rozpoznać jedynie co najwyżej gatunek, odmianę dopiero po liściach i kwiatach lub owocach. Pozdr Francik.
Francik
Awatar użytkownika
pomidorowka
100p
100p
Posty: 108
Od: 22 mar 2012, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa Targówek

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Ech, człowiek to całe życie się uczy :)

Dziękuję

w tygodniu lecę siać na działce tą moją sałatę :)
pinka123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 lut 2012, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

W jaki sposób przykryć sałatę agrowłókniną? Czy zrobić to zaraz po posianiu? Czy ta włóknina nie będzie przeszkadzała sałacie? Zakopujecie ją jakoś czy zabezpieczacie przed porwaniem przez wiatr kamieniami? Przepraszam za tyle pytań, ale całkiem zielona jestem w tym temacie.
Pozdrawiam, Paulina
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1559
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Czy popikowaną sałatę można w ogóle już wysadzić pod gołe niebo?
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Sałata: łatwo czy trudno?

Post »

Można wysadzać sałacie nie przeszkadzają chłody , tylko trzeba przykryć agrowłokniną .. położyć lużno na boki dać albo kamienie albo listewki czy kawałki drewna..
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”