Ogórki w tunelach,szklarniowe - problemy,choroby

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
jack+
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 8 wrz 2010, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

Czy uprawiał ktoś z Was odmianę ogórka KYBRIA ?
FabianHe16
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 lut 2011, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uprawa ogórka

Post »

Witam jestem tu nowym użytkownikiem i mam kilka pytań odnoście uprawy ogórka małosolnego w tunelach foliowych 7x30x3.50 :

-jaki typ uprawy jest lepszy : torfie czy w matach z wełny mineralnej ? czy jest różnica plenności ogórka ???
-jaka odmiana ogórka najlepiej nadaje się do sadzenia w torfie a która w wełnie?
-kiedy wysiewać te ogórki aby zbiory były w maju??
-w której uprawie jest większy nakład pracy ?
-czy ktoś z użytkowników uprawiał/uprawia takie ogórki w wełnie ??

a dodam jeszcze że tunele są ogrzewane nadmuchowo ,z systemem nawadniania kropelkowego,,kapilary" .

Dzięki wielkie za odpowiedzi...
luluś
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 lut 2009, o 18:40

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

Jaki średnio plon uzyskujecie z tunelu 30x7 ?
jack+
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 8 wrz 2010, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

Wszystko zależy od długości plonowania. Ja uprawiam odmiany grubobrodawkowe, bez ogrzewania.
Jeżeli sadzę po nich coś na jesień to plon jest mniejszy. Uzależnione jest to od koniunktury na rynku i stanu zdrowotnego roślin.
luluś
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 lut 2009, o 18:40

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

To zapytam inaczej:
Czy w okresie ok. 2 mies. (powiedzmy 15.05 - 15.07) przy dobrej zdrowotności roślin, można uzyskać plon rzędu ok. 4-5 t. ?
FabianHe16
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 lut 2011, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

luluś można otrzymać plon 4-5 ton ogórka ale po zapewnianiu idealnych warunków jakie ogórek potrzebuje (czyli temperatura , wilgotność no i oczywiście odpowiednia pielęgnacja uprawy) W tym roku robię mały test jeden tunel na wełnie mineralnej a drugi tradycyjnie do torfu i zobacze który wyjdzie lepiej (ale jestem 100%pewny ze wełna mineralna wyjdzie lepiej)...
paawel21
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 10 mar 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

Witam wszystkich, mam takie pytanie: kiedy siać nasiona ogórka aby można było je sadzić pod tunelami około 15 kwietnia?
Marianzet1
100p
100p
Posty: 187
Od: 20 lip 2008, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

Witam mam pytanie,o jakim składzie powinien być nawóz do przepikowanych ogórków ;:138 Marian
Pozdrawiam Marian
------------------
jack+
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 8 wrz 2010, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

paawel21 pisze:Witam wszystkich, mam takie pytanie: kiedy siać nasiona ogórka aby można było je sadzić pod tunelami około 15 kwietnia?
Miesiąc wcześniej.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

jack+ pisze:
paawel21 pisze:Witam wszystkich, mam takie pytanie: kiedy siać nasiona ogórka aby można było je sadzić pod tunelami około 15 kwietnia?
Miesiąc wcześniej.
PAWLE, wprawdzie nie wiem w jakim rejonie mieszkasz, ale biorąc po uwagę część kraje po prawej stronie Wisły nie doradzał bym Ci tak wczesnego sadzenia ogórków w tunelu, no chyba że masz możliwość nocami je trochę dogrzewać.

Ogórki są warzywami dużo bardziej wrażliwymi na zbyt niskie temperatury ( piszę tu o dodatnich temperaturach) niż pomidory, a około 15 kwietnia to są na znacznych rejonach kraju temperatury nocą rzędu około 5 stopni, a tej temperaturze ogórki nie tylko nie rosną ale potrafią ginąć.

Jeżeli się decydujesz na tak wczesne wysadzenie sadzonek ogórków do tunelu, to doradzał bym posadzić niezbyt wiele sadzonek, i nie wysadzać wszystkich, przecież wszystkie na raz nie będziesz spożywał.

Ja też lubię u siebie pod folią wysiać i wysadzić jak najwcześniej warzywa, ale jeżeli pomidory wysadzam około 20 kwietnia i w większości nie mam strat, to w przypadku ogórków rzadko mi się udaje by przeżyły sadzonki posadzone przed 25 kwietnia.
Awatar użytkownika
milka 1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 11 wrz 2010, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórki w tunelach - kilka pytań

Post »

dzisiaj posadziłam ogórki mają 5liść
wysiałam 7luty.
pozdrawiam
piter258
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 maja 2007, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechocinek
Kontakt:

ogórki i pomidory

Post »

Witam Wszystkich gorąco.
Kiedy mogę wysadzić do nieogrzewanej szklarni ogórki i pomidory, gdyż mam już spore rozsady ?
I jeszcze jedno pytanko : kiedy mogę wysadzić dymkę ale na dworzu ?
Pozdrawiam gorąco i proszę o odpowiedź.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: ogórki i pomidory

Post »

Witaj PIOTRZE, odnośnie upraw pomidorów i ogórków, zapraszam do tego rozdziału;
http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=42

Tu możesz wszystkiego się dowiedzieć,m.in. kiedy sadzić pomidory do szklarni, a kiedy ogórki.

Ja do swojej nieogrzewanej szklarni sadzę ( uważam że bardzo wcześnie),pomidory w okresie 20- 25 kwietnia, natomiast ten termin dla ogórków jest zdecydowanie za wczesny, po prostu ogórki wymagają więcej ciepła, zwłaszcza nocą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”