Ogórki w tunelach,szklarniowe - problemy,choroby

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Czyli nie są już za małe. Wyrastające pędy boczne powinny być ucięte za 2-3 liściem, i ogórek powinien owocować. Czy liście nie są blade? Bo brak składników może być też przyczyną.
Podlanie zimną wodą nie powinno mieć aż takich skutków, chociaż ogórek oczywiście tego nie lubi. Chyba, że byłby za mocno podlewany. W stale mokrej ziemi duszą się korzenie (a nawet gniją). Można to łatwo poznać, bo roślina więdnie mimo, że jest wilgotno.
Jeśli żadna z tych przyczyn, a łodyga przy ziemi jest zdrowa i zielona, to pozostaje tylko poczekać na lepszą pogodę.
A jaka to odmiana?
gosia1228
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 11 gru 2008, o 16:48
Lokalizacja: Głuchówek

Post »

słuchajcie rozmawiałam dziś z panią która dosłownie żyje z uprawy warzyw i mówiła że takiego roku nie pamięta opadają kwiaty z pomidorów,ogórków i w ogóle jest żle mamy czerwiec a na dworze tak jak u nas w nocy 4 stopnie o czym tu mowa pomidor powinien teraz mieć minimum 26 a mamy w dzień10 ARMAGEDON :cry:
gosia1228
kowalska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 maja 2008, o 09:30
Lokalizacja: swiętokrzyskie

Post »

Dzięki za rady i podpowiedzi .własnie wszystko zalezy od temperatury z tego zimna to wszystko przestało rosnac .Zawsze przez noc to narosło ogórów do zerwania a przez ostatnie dwie noce zrobił sie zastój.Lotta na ogół wygladaja one zdrowo i juz zerwałam 3 rzuty ogórków a wina widocznie stoi po stronie pogody ,poczekam jak sie ociepli jeśli sytuacja sie nie poprawi to zaczne sie wtedy martwic:)
Ewa
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Na pewno sytuacja sie poprawi po ociepleniu , jeszcze ze dwa dni na odchorowanie szoku termicznego i słonecznego i w końcu może wszystko zacznie normalnie rosnąć .

Pozdrawiam , kozula .
joanna79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 lip 2009, o 18:30

Szukam pomocy na temat ogórków

Post »

posiałam ogórki pod szklarniakiem pierwszy raz i urosły mi tak duże że nie mieszczą się już w szklarni czy czubki można obcinać, bo są już tak wysokie, że nie wiem co z nimi robić?
Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie i bardzo proszę o radę:):):) :D
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Najprościej jest opuścić je z powrotem w dół aby zwisały.
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

Możesz uciąć czubek a puścić pęd boczny na dole i też go okręcać na sznurku ja tak robię bo w tunelu mam je gęsto posadzone i nie mam miejsca na opuszczanie sznurka :D
liria1
Awatar użytkownika
blansz1
100p
100p
Posty: 116
Od: 21 lip 2006, o 16:12
Lokalizacja: Bodbeskidzie

Post »

Nic nie obcinaj jak rosną to super . Mi zawsze zarastają cały namiot mam tylko wąskie przejście przez środek.
Tylko się cieszyć
PIOTREK (blansz1)
Awatar użytkownika
demeter
100p
100p
Posty: 164
Od: 19 cze 2009, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Ogórek szklarniowy

Post »

Witam!
mam wsadzonego ogórka szklarniowego do tunelu-470 krzaków
robiłem analizę wody:azot-8,97 fosfor-3,7 potas-1,94 wapń-80 magnez-7,3
rano daję pożywkę rozrobiona w 1000 litrów wody-1,2 kg Nutrifol zielony 0,7 kg calcinit 0,4 kg saletra magnezowa 0,3 kg saletra potasowa i dodatkowo microelementy superba z borem
po południu w słoneczne dni dodatkowo podlewam je jeszcze 500 litrami wody
1.jak zwiększyć kolor na intensywnie zielony?

Obrazek
2.czemu końce są dzibate a nie zaokrąglone?

Obrazek
3.ten parch na ogórku to tylko brak boru czy też moze jest inna przyczyna?

Obrazek
4.tu są ogórki przy piecu gdzie jest ciągle przesuszone podłoże i są super ogórki
jak resztę też tak zrobić?

Obrazek
Obrazek
5.tu pokazuje ogólny wygląd ogórka

Obrazek

za każdą pomoc będę wdzięczny
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

Demeter , jeśli codziennie dostarczasz ponad 2kg nawozów pełnoskładnikowych to braków w zasadzie nie powinno być . Ale poszczególne odmiany też mają nieco odmienne wymagania , to kwestia prób i doświadczenia . Dużo podpowiada info , że w warunkach nieco przesuszonego podłoża sytuacja jest lepsza . Troche to może być dziwne , bo ogór z natury lubi wilgoć . Ale w tym przypadku jeszcze większe znaczenie może mieć to , że należy utrzymywać podwyższone EC . Piszesz ,że oprócz pożywki stosujesz dodatkowo nawadnianie , może to powodować wyplukiwanie składników do poziomu poniżej zaleceń . W ogóle widze , ze jest to uprawa na balotach słomy , z okrywą z kory(?) . Nie jest to łatwa uprawa , bo wszelkie wahania woda-nawóz szybko sie odbijają na roślinie . Co bym teraz zrobił ? Zwiększył dawke potasu ( to lekkie krzywienie owocu ) , zaprzestał dawania wody , jeśli trzeba - to znów pożywka ... I może , jeśli jest możliwość , to zwiększyć ilość okrywy na słomie , a boki oslonić folią . Niech tak nie wysycha , bo błędne koło tak wygląda : podloże przesycha - dajesz wode - wypłukujesz nawóz - dajesz nawóz ... Najlepiej to dać podłoże do analizy , w tym jedną dawke z tego miejsca lepszego . Wystarczy to podstawowe NPKMg. Tak to widze .
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

te ostre konce to jest charakterystyczne dla danej odmiany , zabarwienie raczej tez (np . ogórek iwa ma jasniejsze zabarwienie ) , albo maja za mało azotu to im posyp po słomie z 5 -7 kg saletry amonowej , ale uwazaj , bo troche z ta pozywka przesadziłes i ci mogą wykorkowac
Awatar użytkownika
demeter
100p
100p
Posty: 164
Od: 19 cze 2009, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

frant dzięki za reakcję powiem że nie myślałem o tym że moge wymywać nawóz przez podlewanie
podłoże jest torfowe-pokombinuję z tym nawadnianiem
Dzięki
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

I te bele słomy powinny wystawac z ziemi nie więcej niz 5 cm . bo teraz mają za gorąco i pali im korzenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”