Ogórki w tunelach,szklarniowe - problemy,choroby

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
pawelkruszek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 24 kwie 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

A teraz widać? Tych trzech dojrzałych już nie ma własnie je zjadłem :) Były bardzo smaczne. Tylko co z tą ręsztą?

Obrazek

Obrazek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

kasia 82

Sam brak boru już wystarczy by ogórki zrzucały zawiązki. Objawy niedoboru boru są charakterystyczne i są widoczne na owocach u Pawła w postaci matowych , podłuznych plam.
Fotki ja widziałem- Kasiu Na tej fotce właśnie na lisciach są początki niedoboru azotu i potasu. Sa niedożywione. A dodatkowo na owocach- boru. Dlatego napisałem :
atomowa pisze:Wyglądają dokładnie tak, jak moje po zalaniu po burzy. Dostały dolistnie Florovit + siarczan magnezu a pod stopy 0,5 % roztwór saletrzaku i wyglądają już na ludzi
Skoro są niedobory boru to i innych mikroelementów. Takie są objawy http://www.ho.haslo.pl/images/article/2 ... ola_05.jpg . Przyczyna moze byc również niewłaściwy odczyn gleby. Ale tego, jak znam życie- nie wiemy
Aby pominąć wpływ pH gleby na przyswajanie mikroelementów należy właśnie wykonać oprysk Florovitem
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

Paweł, jeśli na I zdjęciu, na pierwszym planie widoczny jest liść ogórka- to jest na nim mączniak prawdziwy. To też może być przyczyną opadania zawiązków.
Awatar użytkownika
atomowa
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 maja 2012, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Myślenice

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

forumowicz pisze:kasia 82

Sam brak boru już wystarczy by ogórki zrzucały zawiązki. Objawy niedoboru boru są charakterystyczne i są widoczne na owocach u Pawła w postaci matowych , podłuznych plam.
Fotki ja widziałem- Kasiu Na tej fotce właśnie na lisciach są początki niedoboru azotu i potasu. Sa niedożywione. A dodatkowo na owocach- boru. Dlatego napisałem :
atomowa pisze:Wyglądają dokładnie tak, jak moje po zalaniu po burzy. Dostały dolistnie Florovit + siarczan magnezu a pod stopy 0,5 % roztwór saletrzaku i wyglądają już na ludzi
Skoro są niedobory boru to i innych mikroelementów. Takie są objawy http://www.ho.haslo.pl/images/article/2 ... ola_05.jpg . Przyczyna moze być również niewłaściwy odczyn gleby. Ale tego, jak znam życie- nie wiemy
Aby pominąć wpływ pH gleby na przyswajanie mikroelementów należy właśnie wykonać oprysk Florovitem
Dziekuje Ci bardzo forumowicz , oczywiście jak zwykle się zastosuje, dobrze, że Cie tu mamy na forum. ;:196
Pozdrawiam
Edyta
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

Edyta

Ale to co napisałem tyczy sie ogórków Pawła . Twoje nie wyglądają na niedożywione
Awatar użytkownika
atomowa
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 maja 2012, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Myślenice

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

oj
atomowa napisał(a):
Wyglądają dokładnie tak, jak moje po zalaniu po burzy. Dostały dolistnie Florovit + siarczan magnezu a pod stopy 0,5 % roztwór saletrzaku i wyglądają już na ludzi

myślałam że to, to do mnie :wink:

Wiec jak sadzisz od czego by tak odpadały?
Pozdrawiam
Edyta
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

Atomowa

Te pod folią najwyraźniej są zaatakowane prawdopodobnie przez szara pleśń , która rozwija się na uschniętym kwiatku. Zrób oprysk Topsinem.

Trzeba sobie zdawać sprawę przy ogórkach, że jest to roślina szybko rosnąca o stosunkowo krotkim okresie wegetacji. Nie ma zatem zbyt dużo czasu na reakcję przy błędach w nawozeniu i braku należytej ochrony zapobiegawczej. Zawiązki mogą opaść np w trzech kolejnych węzłach zanim ustalimy przyczynę i roślina zareaguje , a to jest spora część pędu.
Awatar użytkownika
atomowa
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 maja 2012, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Myślenice

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

Pryskałam w weekend mildexem, pomidory są w ich okolicy, pomidory też Topsinem psikać?
Pryskać owoce i liście tak?
Dzięki Ci za diagnozę naprawdę, człowiek się nie zna, pewnie cały zbiór byłby do kosza...
Pozdrawiam
Edyta
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

atomowa pisze: pomidory są w ich okolicy, pomidory też Topsinem psikać?
Mówimy cały czas o ogórkach. Pryskać miejsce w miejsce/ ogórki/
Awatar użytkownika
atomowa
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 maja 2012, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Myślenice

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

Dobra, dziekuje ;:196 , ide po Topsin i popryskam wieczorem.
Pozdrawiam
Edyta
pawelkruszek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 24 kwie 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

forumowicz ten liść na pierwszym planie i te białem plamy to są pozostałości od oprysku od zarazy. Pryskałem Ridomilem.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

pawelkruszek pisze:pozostałości od oprysku od zarazy. Pryskałem Ridomilem.
Lepiej uzupełnij dolistnie bor bo przy takiej pogodzie i na glebie o wysokim pH to moze być powod zrzucania zawiązków. A, że deficyt boru masz świadczą smugi na owocach.
pawelkruszek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 24 kwie 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek szklarniowy

Post »

Opryskałem już dolistnie florovitem tak jak zalecałeś. Chyba że na uzupełnienie boru zastosować jeszcze jakiś inny środek. A propo pH to mam taki chiński wskaźnik i pokazuje 7, tylko nie wiem czy jest dobry bo gdzie nie zrobię pomiaru czy na łące, czy w ogródku, czy pod świerkmi to stale pokazuje koło 7. A pamiętam że jak był nowy to były różne wartości przy pomiarach. Dzięk za porady. Teraz tylko czekać na efekty :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”