Ogórki w tunelach,szklarniowe - problemy,choroby

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
timonczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 maja 2007, o 19:59
Lokalizacja: Poznań

Ogórki w tunelach,szklarniowe - problemy,choroby

Post »

Mam posadzone ogórki w szklarni . Pędy ich są już tak wysokie że doszły mi do samego dachu i nie wiem co mam z nimi dalej robić . Na końcach tych pędów są już małe ogórki . Proszę o pomoc co w takim wypadku zrobić .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ogórki powinny zawiązywać się od samego dołu, a nie dopiero na samej górze. Chyba je musisz u góry przyciąć (będą się wtedy rozgałęziać - wypuszczać boczne pędy) lub puścić teraz do dołu?
Pozdrawiam Andrzej.
timonczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 maja 2007, o 19:59
Lokalizacja: Poznań

Post »

One się od dołu zawiązują , a dokładniej na całej wysokości pędu .
kowalska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 maja 2008, o 09:30
Lokalizacja: swiętokrzyskie

Ogórki w tunelach,szklarniowe - problemy,choroby

Post »

Witam wszystkich forumowiczów!Mam problem z ogórkami w tunelu foljowym i nie wiem co robic?Otóz wysadziłam sadzonki w połowie kwietnia gdyż już wymagały tego,do tunelu noca i w dzieńbył tunel ogrzewany.Po przyjeciu sie sadzonek podlałam ich roztworem obornika w stosunku1cześc obornika 2 częsci wody.zastosowałam oprysk od grzyba .Po kilku dniach zaczeło sie coś z nimi dziac .Przy wysokosci 30 cm łodyga zaczeła robic sięcienka liscie blednąc a zawiazki kwiatów opadac .przestały rosnąc ,dopiero przy zastosowaniu Asahi liscie zciemniały ,urosły ,niektóre majajuz do 60cm ale zawiazki owocków są słabe tzn.jak kwiat nie opadnie to owoc się zawiąże a jak sietraci i kwiat spadnie to wiadomo po nim czasem same opadną.Wspomne także że stanowisko pod nie było nawożone obornikiem i wapnowane .Ajeszcze łodyga od dołu nadal cienka wyżej troche grubsza.Co jeszcze mogę dla nich zrobic aby ich nie stracic ,żeby ich nie musiała usunąc.? :?: jeśli możecie mi pomóz prosze o odpowiedzi. :!: pozdrawiam. :(
Ewa
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Witam. Podsyp łodygę ziemią wypuszczą więcej korzeni i wzmocni to rośliny.Chyba trochę za wcześnie na podlewanie rozcieńczonym obornikiem.Nie jest wykluczone,że to jest przyczyna.Wykonaj kolejny oprysk na grzyba.
Nie nawadniaj zbyt intensywnie.Pozdrawiam.
kowalska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 maja 2008, o 09:30
Lokalizacja: swiętokrzyskie

Post »

Witam.Dziękuje za odpowiedz,oprysk od grzyba wykonałam .Chcę jeszcze powiedziec że sytuacja z moimi ogórkami poprawiła sie ,nadal rosną kwitna i owocują .może na niedzielny obiad juz pare skosztuje.Jeszcze raz dziekuje .Pozdrawiam. ;:12 ;:80
Ewa
kowalska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 maja 2008, o 09:30
Lokalizacja: swiętokrzyskie

Rr

Post »

WITAM. Czy mógłby mi ktos odpowiedziec co dzieje sie z moimi ogórkami! Otóz zauwazyłam ze ogórki w moim tunelu obficie kwitna ,ale niestety nie wszystkie kwiaty zawiazuja owoc czesc z nich opada.Zastanawiam sie czy czasami to nie jest efekt tych zimnych dni i one moze sie nie pyla ,czy trzeba ich pylic? jeśli tak to czym? Byłabym wdzięczna za kazda odpowiedz .Pozdrawiam.
Ewa
vegasi
100p
100p
Posty: 108
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

Kwiaty ogórków są zapylane przez trzmiele i pszczoły ,jeśli kwiat nie jest zapylony to opada ,radze Ci abyś bardziej intensywniej wietrzyła tunel foliowy ,co umożliwi lepsze zapylenie kwiatostanów przez owady :D pozdrawiam
szkodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 kwie 2008, o 21:06
Lokalizacja: Zachodnipomorskie

Ogórki szklarniowe

Post »

Mam ogórki pod folia takie dłuższe ale mam z nimi problem czesc owoców normalnie jest zielona dojrzewa i rośnie ale duzo ogórków żółknie i kwiaty sa suche nie wiem dlaczego skoro są juz owoce długości 2- 4 centymetrów i nagle zółknie a obok drugi rosnie normalnie na tym samym krzaku ????
trw66
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 lip 2006, o 10:06

Post »

Jest to normalne zachowanie rośliny. Po zawiązaniu ogórków roślina sama reguluje ilość zawiązków, pozostawiając tyle ile jest w stanie wykarmić. Przy uprawie ogórka szklarniowego powinno się obrywać wszystkie zawiązki poniżej piątego liścia.
kasiaaa350
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 maja 2008, o 12:12
Lokalizacja: Radomsko

Czy można ogórki gruntowe małe wsiać do szklarni ?

Post »

Witam wszystkich .Chciałam się was poradzić czy mogę siać takie ogórki do szklarni razem z pomidorami i ogórkami długimi szklarniowymi?Chciałabym je podwiązać do góry .Napiszcie czy warto proszę :wink:
KASIA
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Post »

Ogórek gruntowy będzie owocował w szklarni lub pod folią jeżeli będzie zapylony przez owady. Można też wstrząsać nim w celu zapylenia. W innym przypadku będzie miał bardzo mało ogórków. Są też odmiany ogórków gruntowych partenokarpicznych, które nie potrzebują zapylania aby zawiązać owoc. Ja uprawiałem kiedyś ogórki gruntowe pod folią, ale wtedy miałem mniejszy plon niż z gruntu. Też prowadziłem je po sznurkach. Obecnie sadzę ogórki w gruncie. Mniej potrzebują oprysków. Jeśli zamierzasz sadzić ogórki gruntowe pod folią, radziłbym posadzić odmianę partenokarpiczną, ja kiedyś sadziłem odmianę gniewko.
wodnik
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

czy mogę siać takie ogórki do szklarni
Zawsze możesz, tylko ciśnie się pytanie , po co?. Szklarnia jest dobra dla roślin ciepłolubnych lub dla roślin ,które chcemy mieć szybciej niż rosnące w gruncie. Jeżeli chcesz sadzić w szklarni ogórki ,to sadź ogórki szklarniowe one wymagają ciepła.

Ja ogórki sieję do gruntu i corocznie robię im osłony siejąc z trzech stron( za wyjątkiem południowej strony) kukurydzę, bób czy słoneczniki i wtedy one rosną wyśmienicie i obficie owocują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”