Kapusta- biała, czerwona, włoska, brukselka.Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kapusta

Post »

Faworyt podałeś,że po wschodach twoje kapusty rosły w temp.20 stopni w dzień i 10 w nocy ,ja w domu kapusty nie chcę trzymać bo mam z tym złe doświadczenia,wolę rozsadę trzymać w tunelu,ale w najbliższym czasie takie temperatury są nieosiągalne.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kapusta

Post »

agu_rodniczka pisze:Faworyt:
Bardzo dziękuję za odpowiedź, jestem zielona jeszcze ale czytam dużo forum, mam nadzieje, że niedługo będą tak samo mądra jak Wy tutaj wszyscy.
Wysiałam już kapuchę, myślę że może wcześnie, ale stoi w pokoju, gdzie mamy kilkanaście stopni, na razie nie bardzo słoneczne miejsce, dopóki nie zacznie kiełkować. Wtedy przeniosę ją w bardziej słoneczne rewiry. dostałam też wskazówki dla zielonych na prywatną wiadomość, za które chciałabym bardzo podziękować, zaczynam się wgłębiać w temat.

Pozdrawiam serdecznie :)
Wiem, że nie tylko na FO jesteś początkująca :uszy Znajdziesz tu taką atmosferę i przyjęcie, że nie tylko poszerzysz swoje wiadomości, ale jeszcze wyhodujesz wspaniałe okazy kapusty i in. ;:4
Awatar użytkownika
rupert
100p
100p
Posty: 160
Od: 28 mar 2013, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: B-stok

Re: Kapusta

Post »

Kiedy wysiewacie na rozsadę późne odmiany kapusty ? :wink:
Pozdrawiam Patryk
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kapusta

Post »

Wczoraj wysiałam na wcześniejszy zbiór kapustę i kalafior do doniczki na parapecie,a na późny kamienną głowę myślę wysiać pod koniec kwietnia do skrzynki w szklarni .
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kapusta

Post »

Pierwszy raz próbuję uprawiać kapustę. Moja rozsada kapustki Ditmarscher wczesna (parę sztuk) wygląda teraz tak:

Obrazek

Do tej pory rośnie w niby rozsadniku na zewnątrz (pudełko ze styropianu przykryte szybą). Ma już po dwa listki właściwe. Planuję ją wysadzić do tunelu foliowego. Tylko kiedy?

Chciałabym też posiać kapustę na zbiór nieco późniejszy np. środek lata. Czy mogę tą samą odmianę czy powinnam poszukać innej?
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Kapusta

Post »

U mnie kapusty stożkowe oraz do kiszenia od ponad tygodnia wysiane sa w szklarni. na razie nic nie wykiełkowało pewnie z powodu chłodu. Ale dziś ładnie grzeje słoneczko także w końcu bedą miały ciepło. Wilgoci w szklarni dużo woda skrapla sie po szybach ;) druga turę kapust zamierzam wysiac ba dniach na rozsadniku lub na paletach i trzymać w szklarni.
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Kapusta

Post »

Ja jeszcze nie siałem tej na kiszenie czekam jeszcze ze dwa tygodnie. A ta stożkowa Express stożkowa niedługo będzie pikowana.
Pozdrawiam Paweł
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Kapusta

Post »

Czy wysadzacie juz rozsadę do gruntu??
Awatar użytkownika
Kimli
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 lut 2011, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kałuszyn,Mazowieckie

Re: Kapusta

Post »

Ja już posadziłem z kilka dni temu ditmarską. ;:138
Człowiek uczy się na błędach, lecz czasami te błędy powtarza
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Kapusta

Post »

Ja moje wczoraj pikowalam na palety, bo tak wygodniej niż z rozsady rwanej sadzic po tygodniu , półtorej sie ładnie ukorzenia w nowej ziemi iż całymi vryłkami ziemi będę sadziła a zwłaszcza pomaga to rodzicom, maja piaszczystą suchą ziemię. Moje kapusty to stożkowa biała, czerwona, kamienna głowa i inna odmiana do kiszenia i jedna kapusta odmiana polecana na gołąbki ;) reszta kapustnych to kalarepki w tym gigant oraz kalafiory i brokuły ;)
Awatar użytkownika
rupert
100p
100p
Posty: 160
Od: 28 mar 2013, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: B-stok

Re: Kapusta

Post »

Można już wysadzać rozsadę kapusty wczesnej do gruntu?
Pozdrawiam Patryk
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kapusta

Post »

Wczoraj wysadziłam wczesną czerwoną i kalafior na zaciszny zagonek ,okryłam agrowłókniną.
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Kapusta

Post »

Czy już za późno na siew kapusty kamiennej głowy do gruntu? czy można siać bezpośrednio do gruntu i potem porozsadzać ??
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”