Kapusta- biała, czerwona, włoska, brukselka.Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kapusta

Post »

A co polecacie na tantnisia krzyżowiaczka? Popryskalem apaczem przy okazji stonki na ziemniakach ale nic sobie z tego nie robi, mam jeszcze w zanadrzu reldan.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kapusta

Post »

Jest dużo środków, między innymi Karate.
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kapusta

Post »

Pani w sklepie ze środkami ochrony roślin powiedziała że karate tego nie bierze :?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Kapusta

Post »

kurakao Skoro miałeś dostęp do Apacz 50 WG ( ;:oj środek dla profesjonalistów) a zastosowałeś go na kapuście to coś tu jest nie tak. Jeżeli pani w sklepie mówi, że Karate tego nie bierze to znaczy, że te jej karate jest do niczego bo zarówno Karate 2,5 WG jak i Karate Zeon 050CS są zalecane do zwalczania tantnisia. Ekopom dobrze Ci radził ale skoro wolisz panią ze sklepu to może niech ona Ci doradzi. Jeżeli masz i ziemniaki i kapustę to może zainwestuj troszeczkę i kup środek o nazwie Coragen 200 SC- zwalczy gąsiennice różnych gatunków w kapuście i larwy i chrząszcze stonki.
keikooth
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 20 cze 2015, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kapusta

Post »

mam pytanie.
potrzebuję kapustę późną, do kiszenia, ale nie kamienną głowę. Nazywała się coś na e...., ale nigdzie nie mogę znaleźć nic na ten temat ;/
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kapusta

Post »

Ja tylko pytam bo pani powiedziała, że ciężko to zwalczyć, ale nie powiedziała konkretnie jaki środek poleca, może ona bardziej się zna, na zbożu i burakach.
Apaczem i ridomilem pryskałem od stonki i aleriozy ziemniaka. Zostało mi środka to poleciałem kapustę, myślałem że pomoże.
Jak będę w sklepie to zapytam o Coragen 200 SC, a jak nie będzie to kupię Karate.
Dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam! :wit
Mysiul
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 16 sty 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kapusta - co to za choroba?

Post »

Czy jest jeszcze sens pryskać ? jeśli tak to jakim srodkiem?

Obrazek

Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kapusta - co to za choroba?

Post »

Tantniś krzyżowiaczek już swoje zrobił, gąsienice są nawet w głębi kupusty
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Kapusta

Post »

Moja kapusta (mam tylko kilka sztuk) wygląda podobnie jak u Mysiula - nie było mnie raptem 6 dni na działce. Część miałam przykrytą włókniną żeby bielinki się nie przedarły, ale to nic nie dało. Próbowałam zidentyfikować szkodnika i wyszło mi, że to chyba śmietka - po odkryciu włókniny odleciały jakieś muchy czy mole a na liściach pozostały białe ok 7 mm gąsienice. Dostały drinka z tymianku (ha, ha "herbatka") i zobaczę czy im zasmakuje.
Dorota
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Kapusta

Post »

A ja mam mączlika na wszystkich kapustnych- to małe białe motylki które robią podobne szkody jak u Mysi. Rosliny tez mają dziurki. Raz pryskalam i trochę ubyło i jeszcze jak się ruszy liśćmi to fruwają. Nawet tablice żółte lepne wstawiłam. Czy Wy nie macie tęgo paskudztwa ? Tylko u mnie?
miczu007
100p
100p
Posty: 192
Od: 4 sty 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grudziądz - Okolice

Re: Kapusta

Post »

Mam to samo i to sporo zżerają mi kapuche kalafiory brokuły
Jak sobie z tym radzicie ?
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Kapusta

Post »

Ja już sama nie wiem co mam, w niedzielę wydawało mi się, że to białe 7mm gąsieniczki i jakieś mole. Wczoraj uzbroiłam się w mocne okulary i przyjrzałam się towarzystwu. Po oprysku drinkiem tymolowym jest znacznie lepiej - tak naprawdę nie wiem czy to działanie oprysku czy szkodnik jest w innej fazie rozwoju. Na liściach wczesnej kapusty tych bezpośrednio przy główce znalazłam trochę kokonów, poza tym trochę zaschniętych gąsienic, były większe białe(7-8 mmm) i mniejsze (4-5mm) zielone. Te zielone zwinięte w kółko, parę zielonych żyło. Posprzątałam co trzeba i powtórzyłam oprysk. Na późnej kapuście nie było zielonych, znalazłam kilka kokonów i kilka "moli", jak usiądą są ciemne i podłużne, jak latają wydają się jasne. Też dostały eko-oprysk będę obserwować co dalej.
Dorota
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Kapusta

Post »

miczu007 pisze:Mam to samo i to sporo zżerają mi kapuche kalafiory brokuły
Jak sobie z tym radzicie ?
Pisałam o dalszej walce w wątku mączlik szklarniowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=88053
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”