Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

To mój Moskovich był jednak inny. Mniej spłaszczony i bez tego żebrowania od szypułki. Dzięki za djęcia. Sprawa się wyjaśniła. Jego nasion nie będę wysyłać na akcję.
U mnie też miał cztery grona, ale niezbyt liczne, bo góra 4 owoce i to niezyt duże. W porównaniu z 9-cioma owocami w gronie u Anny Russian czy Auriji to plenność żadna. Więcej go nie będę sadzić.
Pozdrawiam
Bea
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Miałam Moskovicza w tym sezonie i ja.Dość wczesny ,przez cały sezon plonował równomiernie .Pomidorki średniej
wielkości pomidorowe .No i najważniejsze zupełnie nie pęka .Owoce bez skaz i niedoborów .Nasiona miałam
od Pauli .Miałam bo w przyszłym roku nie sadzić ,no bo taki przeciętny ,ale teraz już taka pewna nie jestem .
Awatar użytkownika
roscommonka
100p
100p
Posty: 119
Od: 15 maja 2013, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

anulab Czy Twój wyglądał tak samo jak na powyższym zdjęciu? Był niezawodny tak jak piszesz, ale nie jestem do końca przekonana co do jego autentyczności. W bazie Tatiany wygląda inaczej. Wysyłając pierwszy raz nasiona na AWN w 2014r, nie upewniłam się czy wyrosło mi to co powinno. Teraz już tak nie robię i dokładnie sprawdzam.
beata_m Czy to na 100% Moskovicz to ja nie jestem pewna, ale mi on odpowiada pod wieloma względami i zostaje w moim centralnym banku nasion :D
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Weszłam na stronę Tatiany i teoretycznie wszystko się zgadza .Mój był okrągły i nie pękał ,może to zależy
od warunków uprawy ? .Miał dużo gron ,po 3-4 pomidorki .Krótkie międzywężla .Smukły ,nie wytwarzał zbyt
dużo wilków. Nasiona mam od Pauli ,może się odezwie i coś więcej wyjaśni .
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Mam prośbę do osoby, która ma zdjęcie pomidorka Oslinyje Ukho. Narobiłam z niego sporo nasion na AWN a teraz mam wątpliwość czy to aby on. Mój nie jest w kształcie śliwki tylko sercowaty. W smaku jest przepyszny ale nie chciałabym wprowadzać nasion opisanych błędnie. Nie mam zdjęcia dojrzałego owocu ale w donicy są jeszcze trzy zielone i jak uda mi się zrobić zdjęcie to wstawię.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

stefka pisze:Mam prośbę do osoby, która ma zdjęcie pomidorka Oslinyje Ukho. Narobiłam z niego sporo nasion na AWN a teraz mam wątpliwość czy to aby on. Mój nie jest w kształcie śliwki tylko sercowaty. W smaku jest przepyszny ale nie chciałabym wprowadzać nasion opisanych błędnie. Nie mam zdjęcia dojrzałego owocu ale w donicy są jeszcze trzy zielone i jak uda mi się zrobić zdjęcie to wstawię.
A może to Volkovie Ukho, on właśnie jest sercowaty :)
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Też tak siebie podejrzewam, że namieszałam w opisach bo miałam obydwa ;:223 . A tak go dopieszczałam, rozmnażałam z wilków ( jeszcze jeden jest w donicy na tarasie ). W takim razie ten rok był bez Oslinyjego Ukha ;:145.
Narobiłam bardzo dużo nasion na AWN ale w związku z brakiem pewności nie będę ich pakować. Chyba, że jak umieszczę zdjęcie krzaka i pomidora w przekroju ( jeden za kilka dni będzie dojrzały ) i ktoś potwierdzi, że to Volovie Ukho to wtedy wyślę.
Dziękuję.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

To koniecznie podeślii fotki, ja miałam w tym roku dwie odmiany, co do Oslinye Ukho nic nie straciłaś, dla mnie to pomidor kartofel, ale to moja subiektywna ocena, drugi natomiast szczególnie mi posmakował :) Obrazek
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Pozostaje jeszcze kwestia nasion zebranych w dużej ilości. Jeżeli to Volovie Ukho to jest niebo w gębie. No i czas zabrać się za pakowanie na AWN. Cała ja, wątpliwości dopadły mnie poniewczasie. Co ciekawe oba pomidory rosły dość blisko siebie jakieś 1,5 metra i podpisany jako Volovie Ukho wydawał mi się mniej smaczny ale to pewnie autosugestia albo miał mniej papu pod nóżkami bo jesienią dawałam obornik i mógł nie trafić w wystarczającej ilości. Tak w ogóle to ziemię doprowadzam do stanu używalności bo niepotrzebnie nawiozłam na wierzch byle jakiej ( był nadmiar przy zmianie ogrodzenia w innym miejscu ). Po oborniku jesienią ubiegłego roku, teraz jest już ładne żyto do przekopania wiosną albo znowu z obornikiem albo z obornikiem granulowanym powinno być znacznie lepiej. W tym miejscu w przyszłym roku będą ogórki i po zbiorach w sierpniu znowu jakiś poplon, coś motylkowego.
Pomidory w przyszłym roku będą w innym miejscu gdzie teraz rośnie wyka ozima i ziemia jest bardzo dobra.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ela pomidora Volovie Ukho nie uprawiałem,ale owoce tej odmiany mają sercowaty kształt.Natomiast Oslinye Ushi miałem drugi rok z rzędu.Tak wyglądały owoce tej odmiany w tym roku z charakterystycznym na pierwszych gronach (gdzie były największe )małym dzióbkiem.

Obrazek

Obrazek
Odmiana Oslinye Ushi jest bardzo wymagająca w uprawie.Na zmiany wilgotności ziemi i powietrza reaguje pękaniem owoców,wrażliwa na niedobory potasu które objawiają się zieloną piętką przyszypółkową i co za tym idzie pogorszeniem smaku.Z moich obserwacji wynika że bardziej służą jej chłodniejsze klimaty i z zawiązanymi owocami w sierpniu takich problemów już nie było.Poza tym podczas letnich upałów w tunelu zaprzestaje wiązania owoców.Reasumując jeśli dostanie w odpowiedniej ilości składniki pokarmowe odwdzięcza się świetnym smakiem.Dostając za dużo wody będzie pękać a nieregularnie bądź w niewystarczającej ilości podlewana będzie mieć puste przestrzenie w komorach.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory z Rosji

Post »

stefka pisze: Narobiłam bardzo dużo nasion na AWN ale w związku z brakiem pewności nie będę ich pakować. Chyba, że jak umieszczę zdjęcie krzaka i pomidora w przekroju ( jeden za kilka dni będzie dojrzały ) i ktoś potwierdzi, że to Volovie Ukho to wtedy wyślę.
Dziękuję.
Jak uda Ci potwierdzić, że to Volovie Ukho, to fajnie. Jeśli nie, to może umieścić informację w wątku z opisem nasion wysłanych na AWN, że to bardzo smaczny pomidor, prawdopodobnie Volovie Ukho, ale bez gwarancji 100%. Mogę założyć na niego osobną rubrykę w formularzu (np. NN Stefka - prawdopodobnie Volovie Ukho). Pewnie znajdą się chętni na niego, bo piszesz, że jest bardzo smaczny. Mogę też rozdysponować go osobom, które nie załapią się na Volovie Ukho, jakby zabrakło ich z puli normalnych. Krótko mówiąc, szkoda Twojej pracy skoro już nasiona przygotowałaś. Tym bardziej, że go tak zachwalasz.
Na razie poczekamy na wynik identyfikacji i zobaczymy co dalej z tym fantem zrobić. :)
Awatar użytkownika
MIVIBE
200p
200p
Posty: 399
Od: 3 cze 2013, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Witam.A to mój smaczny pomidor OSLINYJE USHI...nasionka dostałam od FELA07.

Obrazek

Pozdrawiam.
Trixi11
100p
100p
Posty: 121
Od: 27 lut 2015, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bawaria-Niemcy

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Mój tez wyglądał jak ten u MIVIBE.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”