Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

To mi narobiłaś smaka na przyszły rok. :heja
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidory z Rosji

Post »

I mnie też . Czytałam , że ta odmiana jest lepsza od San Marzano . Jaki jest w smaku ? Plenny na pewno , co widać na zdjęciu .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
jacekb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 15 wrz 2012, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomidory z Rosji

Post »

To moja Aurija z gruntu. Krzak wysoki na ponad 2 metry, jedna z najplenniejszych u mnie odmian. Zaczęła łapać SZW, ale opryski cytrynianem wapnia i octanem wapnia dały radę. Pierwsze sztuki już się suszą. Obrazek Obrazek Obrazek
Jacek

Lepiej mieć Parkinsona i trochę rozlać - niż Alzheimera i zapomnieć wypić...
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ale macie piękne te ruskie ;:oj Mi oślich uszu nie udało się zdobyć przed sezonem, a na akcję się nie załapałam. Mam za to:
Vołovyje ukho - całkiem dobre, choć u mnie zieloną pięte ma. To chyba przez upały, bo dojrzało całe pierwsze grono na raz.
Severnye-pyszny malinowy, plenny i wielki, ale u mnie pęka.
Malachitowa szkatułka-pyszne, wczesna, plenna, zdrowa.
Bołoto-zielony, bardzo dobry w smaku, podobny do Malachitowej szkatułki, choć trochę zielenizną trąca.
Czarnomor-Black sea man z liśćmi regularnymi. Pyszny, aromatyczny, słodko-kwaśny, głęboki w smaku, średnio plenny, średnio wczesny.
Black Crim- nie tak dobry jak Czarnomor, ale też niezły, u mnie prawie się już wyeksploatował, trudniej znosi wysokie temperatury pod folią.
Black from Tula- jak dla mnie mało aromatyczny, taki bezpłciowy-ani kwaśny, ani słodki.
Lunnyj vostorg-żółty- smaczny, delikatnie słodko-kwaskowaty, pomidorowy w smaku, wczesny, plenny, ale u mnie w folii złapał grzyba.
Kosmonaut volkov- smaczny, plenny, kwaskowato-słodki, średniej wielkości. Mam w folii i w gruncie- w gruncie smaczniejszy.
Siberian- dziwny, prawie bez smaku, owoce małe, koślawe, jeden wysoki, drugi samokończacy- zdecydowanie nie polecam.

Malachitowa szkatułka
Obrazek
Obrazek
Black sea man
Obrazek
Kosmonaut volkov
Obrazek
Vołovyje ukho
Obrazek
Bołoto
Obrazek
Severnye
Obrazek
Lunnyj vostorg
Obrazek
Siberian
Obrazek
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory z Rosji

Post »

:wit
Sibierian faktycznie nie jest smaczny, u mnie kwaśny, ale wiązał rewelacyjnie.
Pozdrawiam
Ewa
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja jestem fanką pomidorów żebrowanych, zawsze wpadają mi w oko :) W tym roku mam kilka żebrowanych odmian, ale bardzo podoba mi się rosyjska odmiana Gribnoye Lukoshko (tłumaczenie: koszyk na grzyby). Nie miałam jeszcze przyjemności go skosztować, ale jeśli chodzi o wygląd, to dla mnie jest super ;:215 Nie miał problemów z wiązaniem w upały, zawiązki nie odpadały jak u innych odmian. Niechcący puściłam go na trzy (!) pędy i widzę, że pomidorki będą mniejsze niż powinny, ale to nic, chociaż będzie ich więcej :wink:

Tak wyglądał jakiś czas temu:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Amanitko, to musisz sobie zafundować w przyszłym sezonie Costulato Fiorentino, niezły w smaku i widowiskowy pomidor, tylko to obieranie ze skórki ;:oj

Obrazek

Lekko żebrowany i bardzo smaczny jest Gigant 32 Novikowa.

Pozdrawiam
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Dzięki Rzepko :) Costoluto znam, a Gigant 32 Novikowa mam w tym roku, ale jeszcze nie próbowałam, już nie mogę się doczekać ;:65
Maka
50p
50p
Posty: 88
Od: 14 paź 2014, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

U mnie z kolei nieco odmienne wrażenia jeśli chodzi o Siberiana - mam 5 roślinek w gruncie i wszystkie zdrowe, bardzo plenne i bardzo wczesnie owocowały. Myślę, że ta odmiana potrzebuje słońca, owoce z dwóch mocno nasłonecznionych krzaczków są pyszne w smaku, słodko-kwasne, jak dawne pomidory, choć niewielkie rozmiarem. Teść wyjadał mi prawie wszystkie prosto z krzaka i zrobił już sobie nasiona na przyszły rok. Ale owoce z pozostałych krzaczków, bardziej zacienionych (rosną kilka metrów dalej) są mniejsze, mają twardszą skórkę i są zdecydowanie kwaśniejsze.

Z czarnych rosyjskich podobnie jak Ela151 bardzo sobie chwalę czernomora, faktycznie pyszny i plenny i jakoś nie pęka. Ale i Black from Tula (czernotulski) też mi się bardzo udał, pyszne, słodkawe pomidorki, rodzina sobie wyrywa, bo mam tylko dwa krzaczki. Obie odmiany zostają na przyszły rok.

Z innych rosyjskich eksperymentów mam jeszcze czerwonego Russian 117, bardzo dobre, duże pomidory, moim zdaniem zdecydowanie smaczniejszy niż polska sakiewkowa red pear. Krzak wysoki, ale niekłopotliwy, na nic nie chorował, z tym że miał być późny, a okazał się znacznie wcześniejszy.
pozdrawiam

Ewa
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Też pochwalę Siberiana.
Doskonale wiąże owoce poza upałem, wtedy nie zawiązywał, ale nie zapylałam sztucznie.
bardzo plenny, krótkie międzywężla.
Słodko kwaskowaty smak idealny na raz do ust.
Dojrzewał jako pierwszy i po oberwaniu połowy owoców znowu zaczął odbijać w górę.
Ale chyba faktycznie potrzebuje słońca a ten rok mu sprzyjał.
Zbierałam owoce tylko dojrzałe, może zbyt wcześnie zebrane nie są tak smaczne.
Do tej pory zdrowy bez opryskiwania - nie stosuję chemii.
Świetny do kanapek i na sałatki - u mnie na pewno zostaje na przyszły sezon.
Codziennie podjadam przy wejściu do szklarni.
Grażyna.
kogro-linki
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Jaka wysokość tego siberiana,szukam czegoś karłowego i sztywno łodygowego.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Mam go w szklarni , jest podwiązany sznurkiem , więc nie wiem jak sztywna jest łodyga . Wysoki na 70cm , faktycznie po oberwaniu części owoców troszkę podrósł i dowiązał nowych owocków . Jednak owoce ma małe i w szklarni już go więcej nie posadzę . Może w gruncie .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Pomidory z Rosji

Post »

U mnie Siberian dorósł do metra, ale zbyt sztywnej łodygi nie ma i grona ciężkie od owoców trzeba podwiązać bo położą cały krzaczek.
Mam go w szklarni takiej amatorskiej i dla rodziny wystarczą trzy, cztery krzaczki bo jest bardzo plenny.
Ja gustuję raczej w średnich i małych pomidorkach, giganty są dla mnie ciapowate, lubię zwarty miąższ i średnio do mało wodnistego.
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”