Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Flintaaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 lut 2011, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomidory z Rosji cz.1

Post »

uwaga napisana 18.10.2013

Strona do prawidłowej transliteracji nazw rosyjskich pomidorów

http://www.ushuaia.pl/transliterate





Czy ktoś kiedyś słyszał na temat rosyjskich pomidorów ? Gdzie można je dostać ? Jaki opis ? proszę o odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Słyszał, słyszał. I nawet kupił. ;:224 Mają sporo odmian przystosowanych do krótkiego okresu wegetacji (na potrzeby Syberii), mają czarne niedostępne u nas, niektóre sklepy wysyłkowe mają w ofercie odmiany z Chin.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Flintaaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 lut 2011, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory z Rosji

Post »

A gdzie Pan je kupił ? Ja znalazłam tylko żółte a potrzebowałabym czerwonych. Proszę jak to możliwe na jakieś namiary :D
POzdrawiam
Awatar użytkownika
kesza
100p
100p
Posty: 145
Od: 16 lip 2010, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Polski

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja kupiłam na All... - Cosmonaut volkov, Yablonka rossii, Olena ukrainian - to są odmiany czerwone. Kiedyś rodzice hodowali pomidory na działce właśnie ze wschodnim rodowodem i byli z nich zadowoleni - mało chorowały, niekłopotliwe. I ja idąc tym tropem szukałam w tym roku "ruskich", na ile się sprawdzą zobaczymy po sezonie. Niestety rodzice nie znali tamtych pomidorków (kiedyś mniej przywiązywało się uwagę do nazwy, zresztą sami pozyskiwali nasionka, to i nie było takiej potrzeby).
Pozdrawiam,
Edyta
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Pani Ochotnicka miała w swojej ofercie odmiany pomidorów z Syberii. Kupowałem w tamtym sezonie, jedna odmiana mnie zaszokowała. Rosła u mojego kolegi (rozdysponowałem nadwyżkę pikówki)w tunelu który wcale nie nawoził i nie pryskał nie zapylał itp a rosły jak szalone, wielkość troszkę większe jak jak piłeczka do tenisa(stołowego) i można powiedzieć że były czarne :shock: ;:224 .Przetrwały wszystkie inne odmiany i zakończyły plonowanie gdy nastały mrozy.

W allegro to ja już dawno przestałem wierzyć.
Awatar użytkownika
kesza
100p
100p
Posty: 145
Od: 16 lip 2010, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Polski

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja od pana, u którego kupiłam na All... dostałam gadżety tomatohobby i te odmiany też są u nich w katalogu, więc zauważam tu jakiś "związek".
Ja w All... (co do roślin) to też nie bardzo wierzę, ale z drugiej strony, jak nie sprawdzę to się nie dowiem. A co mi tam, raz kozie...
Pozdrawiam,
Edyta
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Trzeba mieć jakiś adres na obszarze Federacji Rosyjskiej albo na Ukrainie (przez pocztę rosyjską jest traktowana jak część Rosji :-))). No i zamówić. Na wszelki wypadek zamówiłem z trzech różnych źródeł i przyszły wszystkie :-(. Razem jakieś 80 różnych odmian. I gdzie ja to posadzę?
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
kesza
100p
100p
Posty: 145
Od: 16 lip 2010, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Polski

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja nie widzę problemu z taką miłą nadwyżką. Wystarczy na forum ogłosić i chętni na pewno się znajdą na te "ruskie".
Pozdrawiam,
Edyta
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Chętni na nadwyżki jak najbardziej będą na 100 % ale NASIONA zbierajcie na przyszłą akcję.
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Nie ma sprawy. Wysieję w lekkim nadmiarze w paletach. W maju będą siewki do wsadzenia, nasiona z odmian niehybrydowych zbiorę i jakoś przekażę.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Grzegorzu czy Ty masz jakiś poligon doświadczalny - "tomate-pomidore" :D :?:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Nie, mam dziecię, które w wieku lat 5 potrafiła na raz zjeść kilogram pomidorów, jeśli jej zasmakowały. Teraz jej możliwości konsumpcyjne wzrosły.
A zamówiłem najpierw w jednym sklepie internetowym - żadnej odpowiedzi. Potem w drugim - też żadnej. No to zamówiłem w trzecim, i ci potwierdzili zamówienie. Przysłały wszystkie trzy ;:223
Teraz przy takiej nasion ilości zamierzam posadzić każdej odmiany po kilka krzaczków i zostawić te najlepsze.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja właściwie pierwszy raz będę na taką skalę uprawiać pomidory, bo nakupiłam aż 5 odmian:
Sabała, Bawole Serce,Złoty Ożarowski, Malinowy Olbrzym, Malinowy Henryka F1, Ola Polka
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”