Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Paula, bardzo Ci dziękuję Obrazek
Muszę te pomidory podzielić na dwa lata, w jednym roku ich nie upchnę, bo już mam prawie skompletowaną pomidorową obsadę na ten rok, więc cenne są dla mnie takie informacje. Czy może w którymś z pomidorowych wątku wstawiałaś jego fotki?
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ooo ładnie i apetycznie wygląda :D , wpisuję go na tegoroczną listę, dziękuję ;:168
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

:( Coś cieniutko z tymi rosyjskimi pomidorami, albo jeszcze śpicie, albo z Was takie chitrusy i nie chcecie się podzielić doświadczeniem ogrodowym :wink: . A przede mną leży kilkadziesiąt różnych odmian i muszę się na coś zdecydować ;:131
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Zielonajagoda. Jak się podzielisz to ja Ci z fusów powróże które odmiany wybrać :;230
Oczywiście żartuje. Ja zawsze sprawdzam odmiany u Tatiany. Wiem ze to nie to samo co opis kogoś kto uprawiał unas te pomidory, ale zawsze to cuś . Wieczorem wstawię jeszcze jedno zdjęcie Zlotoye Kupola. Takie w przekroju.
fllorka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 14 cze 2014, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Mam do Was prośbę: w tym roku posadzę trochę "ruskich" ( Arbuznyj, Czernoje Sierdce, Gigant Limonnyj, Ispolin, Oranżewoje Sierdce, Oslinyje Ushi, Roza Vetrov, Siberian. Mam mały tunel o pow. 18m2, w którym zmieszczę 36 pomidorów. Uznałam, że Serca posadzę do tunelu, a pozostałe do gruntu - bo sobie poradzą w razie chłodnego lata. Czy dobrze myślę? Wątek o rosyjskich pomidorach przeczytałam... ;:108 .Czy macie może jakieś inne sugestie, wynikające z własnych doświadczeń? Mieszkam w okolicy Pucka. Bardzo liczę na Waszą pomoc,bo poza Malachitową Szkatułką i Purple Russian, nie mam żadnych doświadczeń z owymi ;:185 .
Ile rzeczy należy mieć w d.... to się w głowie nie mieści.
______________________________________
Pozdrawiam. Beata
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Florka czy możesz napisać jak Ci plonował Purple Russian? W smaku bardzo mi odpowiadał ale z plennością coś kiepsko u mnie było, pewnie z mojej winy i nie wiem czy mu dać szansę jeszcze w tym roku, czy jakiejś nowej odmianie.
fllorka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 14 cze 2014, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

zielonajagoda, kilka lat temu miałam PRussian w tunelu; krzaczki wysokie ale wątłe, puszczone na chyba 3 pędy - miały owocki, no ale nie mogę powiedzieć, że powalały plennością. No ale licho też nie było :D . W ub. roku też miałam w tunelu, ale prowadziłam na 1 pęd - i to był błąd- kilka owocków na jednym krzaczku, tyle, że wielkością były jak małe gruszki.
Ale im nie odpuszczę i w tym roku będą i w gruncie i w tunelu i koniecznie na 2-3 pędy. A może i jednego puszczę wolno...
Ile rzeczy należy mieć w d.... to się w głowie nie mieści.
______________________________________
Pozdrawiam. Beata
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Beatko, czyli mamy podobne doświadczenia z tym pomidorem, gdyby nie jego smak to bym sobie nim głowy nie zawracała, muszę nad nim pomyśleć, dziękuję za odpowiedź :D
fllorka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 14 cze 2014, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

No właśnie...ten jego smak. U mnie już na zawsze będzie mieć miejscówkę, choćby dla kilku owocków.
Iwona, jak będziesz mieć na niego jakiegoś "pomysła", to daj znać, oki?
Ja chyba muszę gdzieś poczytać więcej o upodobaniach rosyjskich pomidorów, bo nie chciałabym im w tym roku zaszkodzić ;:185
Ile rzeczy należy mieć w d.... to się w głowie nie mieści.
______________________________________
Pozdrawiam. Beata
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja w tym roku planuję zastosować się w miarę rzetelnie do zaleceń forumowicz, w temacie nawożenia i ochrony, może to coś da :D myślę nad tym pomidorkiem intensywnie, może gdzieś go upchnę jeszcze, choćby właśnie dla tych kilku owoców :D
fllorka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 14 cze 2014, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja w ubiegłym roku cały sezon rzetelnie stosowałam się do sugestii forumowicz, korzystając systematycznie z OW i HT, od etapu rozsady aż do końca. Uwierz mi - to jest metoda na klęskę pomidorowego urodzaju ;:oj . Nigdy w życiu nie miałam tylu pomidorów, aż do końca października, a w tunelu aż do przymrozków. Nie miałam też zarazy, choć w poprzednich latach była zawsze i zawsze wygrywała.
Przed chwilą wysłałam maila do pani Ani z pomidorlandii z prośbą o sugestie odnośnie uprawy rosyjskich pomidorów, zwłaszcza Purple Russian. Bo w necie-sprawdziłam, nic prawie nie ma.
Jak coś się dowiem, dam znać :wit

edit

Ale w sumie szkoda, że osobom z większym doświadczeniem jakoś nie "po drodze" w tym wątku... :(
Ile rzeczy należy mieć w d.... to się w głowie nie mieści.
______________________________________
Pozdrawiam. Beata
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Tak, masz rację, ja podczytuję sobie na rosyjskim forum działy maniaków pomidorowych, coś tam rosyjskiego pamiętam ze szkoły, a czego nie rozumiem przepuszczam przez tłumacza google, wychodzą dziwolągi ale da się zrozumieć o co biega, możesz spróbować sama :D Ja na razie w tym dziale wyszukuję te pomidorki które mnie interesują, tekst jeśli nie rozumiem puszczam przez tłumacza, a zdjęcia to aż oczy bolą, można też porównać jak rosną u nich a jak u nas. Kliknij w pierwszą fotkę i powiększ, całkiem ładne mają te krzaczki Purple Russian i dobre oceny zebrał, na samym początku jest sonda, same piątki i czwórki. http://www.tomat-pomidor.com/newforum/i ... 084.0.html
A tu główny katalog pomidorów, alfabetyczny http://www.tomat-pomidor.com/newforum/i ... a970ugs534
Trzeba sobie jakoś radzić :wink: ;:172

Wspomnień czar... :wink:
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”