Pomidory z Rosji cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Chyba masz jednak rację, u mnie też te w gruncie rosną lepiej niż pod folią.
Zasilam gotowym eko nawozem z Targetu, ale efekty te same co u innych czyli wypadło 3 grono u wielu odmian a nawet i 4.
Teraz się ochłodziło wiec zobaczymy jak zareagują.
U mnie najlepiej zawiązał Sybirian, Sybirskij Skorospelyj, Black From Tuła, Indigo Rose, Black Krim.
Ispolin ma tylko jedno grono i chyba wypadnie z listy na przyszły sezon.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Pomidory z Rosji

Post »

A u mnie najlepiej się trzyma/owocuję Jabłonka Rosji, natomiast legenda Tarasenki - masakra, kwiatów multum ale część się osypuję, część wiąże ale jakoś słabo a te owoce, które już dość spore ( jak na swój rozmiar :D bo to są takie śliwki z czubkiem) łapią zgniliznę wierzchołkową :( Więcej ich nie chcę :evil:
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Pomidory z Rosji

Post »

U mnie bez problemu wiąże Sybirskij Kozyr., Malachitowa i Oslinyje Uschi, coś opóźnia się Bołoto dopiero wiąże pierwsze grono i tak samo Cudo ZIemli ale on po przejściach. Dziwne ale Uschi lepiej się spisuje pod folią niż w gruncie z tym, że u mnie upały były tylko przez tydzień i straty z tego powodu są niewielkie.
pozdrawiam Karina
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

U mnie Cudo Ziemli pierwsze grono zawiązał późno. Jako jeden z ostatnich w foliaku. Niektóre rosyjskie odmiany dziwnie się u mnie zachowują, np Moskovich. Pierwsze grono nie rosło. Dopiero jak zawiązało się drugie gono, to te pierwsze urosło, zakwitło i zaczęło zawiązywać owoce. Nie wiem czym to może być spowodowane.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Posadziłam dwie sztuki odmiany Sybirskij Kozyr - jedna na silnym nasłonecznieniu a druga po południu w cieniu krzaka porzeczki. Tego w słońcu już nie uratowałam a osłonięty nieco porzeczką rośnie ładnie. Malachitowa Szkatuła była najpierw przy południowej ścianie i bardzo marniała więc została przesadzona na wolnej przestrzeni i doszła do siebie. Oslinyje Uschi i Cudo Ziemli są po południu bardziej ocienione i mają się dobrze.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Moja Malachitowa też zawiodła, ma tylko jedno grono a następne dopiero kwitnie.
Rośnie w szklarni, to powinna być super a nie jest.
Chyba że nasiona miałam z jakiejś krzyżówki.
Nie jestem nią zachwycona.
Grażyna.
kogro-linki
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Mam tak samo z Malachitową w tunelu. Pierwsze grono zawiązało się wcześnie. Drugie wprawdzie już przekwitło i nawet zawiązały się pomidory, ale owoce "stoją w miejscu" od tygodnia. Nie rozwijają się w ogóle. Zupełnie inaczej jest w gruncie. Owoce pierwszego grona są wprawdzie mniejsze od tych w tunelu, ale za to na drugim gronie owoce rozwijają się ładnie. Widocznie jak to rosyjska odmiana nie lubi upałów, które ostatnio panowały.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
EvitaM
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 19 kwie 2016, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory z Rosji

Post »

U mnie najwcześniejsze i największe pomidory na pierwszym gronie wiszą na Volovyje Ukho - krzaczki małe, cherlawe, a owoce wielkie. Musiałam dać dodatkowe wiązania, bo wygląda to wszystko, jakby miało się zaraz złamać. Ale trzyma.
Inne rosyjskie ładnie idą, chociaż drugi rok z rzędu rozczarowuje mnie Anna Russian, bo łapie wszystkie infekcje. Ciągle coś jej jest, podczas gdy koledzy obok mają się zdrowo.
Najsłabiej jak dotąd kwitnie i wiąże Medowyj Gigant (jeden krzaczek na próbę), a także Moskwicz.
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Czy macie Pudowika, mam go pierwszy raz, zawiązał pierwsze grono, dłuuugo nic, jeszcze jedno grono, pokręcił wierzchołkowe liście i zatrzymał się na wysokości ok. metra. Czy on to niejadek, w nogach ma kurzak i nic więcej.
pozdrawiam Karina
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Czytając opisy i oglądając zdjęcia na forum "zakochałam" się w rosyjskich odmianach.
Szczególnie urzekły mnie "Cudo ziemi", Malachitowa Szkatułka', "Pudowik", "Ałtajski Oranżewyj", "Zagadka Prirody", "Czarnoje Sierdice" i "Oranżewoje Sierdice"
Chciałabym spróbować takie wyhodować w swoim ogródku w przyszłym sezonie..... tylko gdzie je zdobyć?
Choć mam mały ogródek na pomidorki zawsze najwięcej miejsca zostawiam i hoduję je z większymi lub mniejszymi sukcesami ale zawsze każdy pomidorek na krzaczku cieszy.
Do tej pory kupowałam jedną odmianę jaką pani w sklepie polecała i ją siałam ;:223 .W tym roku się zmieniło bo forum mnie wciągnęło ;:7 ) Oprócz wysianych przeze mnie nasionek dokupiłam kilka różnych sadzonek (w tym po raz pierwszy mam "kolorowe" pomidorki :tan bo do tej pory zawsze czerwone) ale niestety nigdzie nie widziałam rosyjskich odmian.
Może ktoś z Was ma jakieś zalegające nasionka i chciałby się podzielić ;:224 ..... a może po zbiorach jakieś nasionka komuś zostaną :) byłabym bardzo wdzięczna ;:136
Oczywiście kopertę ze znaczkami wyślę :D
Pozdrawiam, Aneta:)
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Ja nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, jak to jest z rosyjskimi odmianami, czy lepiej im w gruncie, czy w tunelu.
W ubiegłym sezonie miałam Czudo Ziemli i Annę Russian pod daszkiem, pomidorów było mnóstwo, teraz rosną w gruncie i ledwie mają zawiązane pierwsze grono, to samo dotyczy Aurii.
Mam ponad dwadzieścia rosyjskich odmian, posadzonych w tunelu, pod daszkiem, w otwartym gruncie, różnie to wygląda, zawiedziona jestem odmianą Sybirskij Velikan i Sybirskij Kozyr, może smakiem wynagrodzą, bo z plonowaniem lichutko.
Najplenniejsze okazały się Zolotyje Kupola i Malakchitowa Szkatułka, rosnące w tunelu, o dziwo, ta sama Malachitowa, z której w ubiegłym sezonie miałam kilka owoców i musiałam ukryć pomidorka przed rodziną, żeby mieć nasionka. :;230
Dziś będę miała pomidorka Malachitowej do degustacji.



Obrazek

Pozdrawiam

pouder mam Pudovika w tunelu, dobrze wiąże, nie nawożę jakoś dodatkowo, pomidorki mają wkopany rzędowo obornik koński.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pomidory z Rosji

Post »

Moje pomidorki są posadzone pod foliakiem i w gruncie po 1 szt. U mnie pod folią poszły w liście na ,,metry" i je redukuję do połowy. Prowadzę na 3 pędy bo jest ich tylko 9 w foliaku. O ile są zawiązane pierwsze grona to obfitość kwitnienia teraz dopiero widać w pełni. Widać , że w czasie upału pomimo otwartego tunelu na pewnym poziomie kwiaty usychały. Ponieważ po odwiedzinach kaczek w folii nie mam na wszystkich pomidorach opisów wiec trzeba będzie poczekać do pełnego owocowania :D

Bachyi Lop ------------------------------ i ------------------------------------ Alaska
Obrazek Obrazek

Hlebosolnyie ------------------------------------- i --------------------------------Bezrazmernyi
Obrazek Obrazek

Siberian ------------------------------------------- i ---------------------------- Presimmon
Obrazek Obrazek

NN aż do pełnego owocowania i co poniektóre krzewy mają kwiaty z liśćmi

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory z Rosji

Post »

;:7

Usuwaj te liście wyrastające z gron...

pzdr.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”